Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludobójstwo chrześcijan nie możemy milczeć

1356710

Komentarz

  • "Należałoby jakoś je zainteresować krzywdą, jaka dotyka chrześcijan w tym regionie." Dokładnie masz rację Joanna. Dlatego, w pierwszym rzędzie - jak.

  • dołączam link jeszcze raz bo mam wrażenie, że nie zostało to podchwycone;)

    https://www.facebook.com/video.php?v=703025193116438&set=vb.404302149655412&type=2&theater

    oni organizują pomoc uchodźcom,
    potrzebują pieniędzy.
    Myślę że możemy dawać to co możemy dać, a przede wszystkim nagłaśniać. Tak by inni wiedzieli co się dzieje, i że jest organizacja która pomaga uchodźcom.

    Po prostu - pomagać tym, którzy pomagają.

  • A może jakaś oddolna kampania informacyjna w parafiach.
    Wyobrażam sobie to następująco. Po ogłoszeniach duszpasterskich wychodzi jedna osoba z 3minutowym wystąpieniem na temat. Czyste fakty , typu było 20% cherześcijan obecnie jest 2%, czy np co 10min mordują jedną osobę czyli w czasie tej mszy zginęło 6 osób. Ze względu na dzieci nie wystawiamy zdjęć ale można podejść i zobaczyć. Prosimy o modlitwę oraz chętnych o współpracę w kampani informacyjnej, oraz zapraszamy na spotkanie modlitewne i przyjmowanie Komunii świętej w intencji naszych braci.

    Co myślicie?
  • Niegłupie
    Może nie szczególnie spektakularne. Ale może zadziałać. Ja próbuję u siebie. Akurat dziś mam kolędę, więc pogadam z księdzem.
  • Kociaro, ja myślę, że osoba będąca na tym forum ma możliwość obserwowania , ile dobra dzieje się w imię religii. Tylko że to nigdy nie przyciąga blasku fleszy. A jak zaparcie się religii wymuszać? Groźbą?
  • na ten temat to akurat Max Kolonko nagrał dobry komentarz - mówi wprost, że zidiociali liberałowie zrozumieją swój błąd, dopiero kiedy ktoś im obetnie głowy:

    I am NOT Charlie Hebdo - Max Kolonko Mówi Jak Jest

    "Dziennikarskie muppety", jak mówi Max, napisali donos i YT oznaczył odcinek jako "niebezpieczny", dlatego trzeba się zalogować, aby obejrzeć. (tu to komentuje: MaxTV)
  • ja też pogadam z księdzem, ale jeszcze trochę muszę poczekać na kolędę.
  • M_Monia napisała:

    > jak widze pobcinane głowy, ukrzyżowanych ludzi - tylko dlatego, ze nie chcieli przejsć na islam to wiem, ze to juz jest piekło najgorsze. To brak człowieczenstwa.
    Wielu chrzescijan staje sie tam niewolnikami.
    <

    Nie dociera do Ciebie, że w równym stopniu, jeżeli nie większym, ofiarami tych bandytów padają wyznawcy islamu właśnie?
    Ze do niewoli są brane przede wszystkim muzułmańskie dziewczynki? - Z prostej przyczyny, jest ich zdecydowanie więcej.

    ***

    " zabronione wyznawanie islamu. Chcesz tu byc - odchodzisz od islamu. "

    Ciebie chyba pogięło.

    Po pierwsze - wyznawcy islamu, w zdecydowanej większości, są obywatelami państw europejskich, posiadają tylko obywatelstwo kraju, w którym mieszkają, wśród nich jest wielu "tubylców" (np. Niemcy, Francuzi, Polacy); gdzie więc byś ich wysłała?

    Po drugie - nakaz porzucenia wiary islamu, jest prostą drogą do delegalizacji katolicyzmu.




  • Klarcia ale czy do ciebie nie dociera że prześladowania chrześcijan są faktem. To że więcej muzułmanek zabijają niż chrześcijanek niczego nie zmienia. Znaczy zmienia tyle że na gorsze że nawet swoich nie szanuja.
    A świat milczy.
  • @maliwiju

    Oczywiście, że dociera, ale irytuje mnie to, że katolicy kładą akcent tylko na ginących chrześcijan. Przy tym widzę, że w naszej kulturze rodzi się bardzo niebezpieczna islamofobia. Z tego nic dobrego nie będzie.
  • Nosz k... Klarcia a na kogo mamy kłaść nacisk!!!! Zlituj się.
    Jakby twoje dzieci mordowali to byś poszła bronić dzieci sąsiadów.
  • edytowano styczeń 2015
    że w naszej kulturze rodzi się bardzo niebezpieczna islamofobia.

    W naszej kulturze to ona była od czasów jak Arabowie podbijali powoli Półwysep Iberyjski, także w trakcie wojen krzyżowych a od naszej strony robili najazdy w XIII w. Zresztą to nie jest islamofobia tylko setki lat przykrych doświadczeń. Z czyich rąk zginął Henryk Pobożny ? Później walki toczyły się i ustawały i właściwie tylko dzięki naszym wojskom i Janowi III Sobieskiemu udało się powstrzymać potęgę islamu pod Wiedniem. Do czasu. Swoje też przeżyła prawosławna co prawda ale chrześcijańska Grecja pod jarzmem muzułmańskiej Turcji, że nie wspomnę o Bałkanach, dlatego nie ma co się dziwić ,,islamofobii" w Europie, chociaż do samych pojedynczych emigrantów nikt nic nie ma, mieszkają sobie w naszych krajach, robią biznesy i nikt ich nie szkaluje za wyznanie. Przykre tylko, że oni nie mają takiej tolerancji dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. :(
  • Ja nie jestem przeciw, ja nie neguję. To tylko wyraz bezsilności i złości związanej z tym całym złem. Nie wycofuję się ze swych słów, bo w takich momentach dokładnie takie mysli mi siedzą w głowie.
  • "My sobie tu żadnych meczetów ani minaretów nie potrzebujemy"

    prof.Wolniewicz


    ja też nie życzę sobie :D

    @Klarcia
    niebezpieczna to się chrystanofobia robi
  • siedzę z bobasem na kolanie i same byki strzelam

    "My sobie tu żadnych meczetów ani minaretów nie życzymy"


    niebezpieczna to się chrystianofobia robi
  • http://www.radiomaryja.pl/multimedia/najnowszy-raport-o-przesladowaniu-chrzescijan-cz-i/

    http://www.radiomaryja.pl/multimedia/najnowszy-raport-o-przesladowaniu-chrzescijan-cz-ii/
    bardzo ciekawe audycje, szczególnie pierwsza. Z tym, że prowadzący mówią, że problemem jest nie tyle religia, co fundamentalizm, który jest jej wypaczeniem. Podawali przykłady muzułmanów, którzy stawali w obronie prześladowanych chrześcijan.
  • Nie umiem pobrac.
    Dla mnie problemem jest religia.
    bo wypaczenia sa ogromne
    Miliony kobiet sa okaleczane - obrzezane w sposób faraonski (na żywca i całkowicie zostaje tylko dziurka), umieraja z tego powodu, maja ogromne bóle a współżycie od tej pory jest karą - bo muzułmanie chca miec przez to kontrole nad seksualnoscia kobiet
    Miliony kobiet sa ponizane, bite - bo mozna, ubierane w 30 stopniowy upał w czarne ubrania zakrywające wszystko oprócz oczu
    Ludzie sa zabijani - na skutek prawa szariatu
    Ludzie sa zabijani- bo są niewierzacy, bo sa chrześcijanami
    Ludzie sa torturowani, krzyzowani bo są chrześcijanami

    Dla mnie ta religja jest zła. W Europie sa trochę lepsi - wyjedzie sie do ich kraju zamieniaja sie ci sami męzczyźni w bydło, w takich samych jak ich ojcowie. To nie sa pojedyncze przypadki.
    mam zresztą w rodzinie. Chodzi okutana i jest poniżana i jeszcze cos gorszego ale wielu rzeczy nam nie powie.
  • jak różne rzeczy czytam o tych muzułmanach, widze też na przykładzie w swojej rodzinie to czasami mam takie mysli, że Klarcia przeszłaś z jednej strony skrajnego zła na drugą. No ale Twoja sprawa.
    Mogłabym ich bronic gdyby takie rzeczy były incydentalne, ale nie w milionach.
    Dla mnie całkowicie należałoby wyplewic ich religię. Mając w sobie jej resztki gdy wracaja np do swojego panstwa do rodziny robia to samo zło co ci co tamci ludzie.
  • Poza tym, jeśli muzułmanie są tacy dobrzy, a tylko marginesem jest terroryzm i to zło o którym pisałą M_Monia, to dlaczego świat muzułmański wyraźniej nie przeciwstawia się temu.
    Teraz widzieliśmy zdjęcia z Iraku, a mi ciągle po głowie chodzi Asia Bibi i Pakistan. Było kilku takich co się sprzeciwili - politycy, i co? Już nie żyją..I niewinna kobieta siedzi kolejny rok w celi śmierci. Muzułmanie - wyznawcy religii pokoju nie pomagają. Myślę że albo dlatego, że się z jej winą zgadzają lub dlatego, że się boją innych muzułmanów, którzy ich zabiją.

    @Klarcia
    A w ogóle to te wszystkie fobie mnie śmieszą..
    Dla środowisk LGBT z pewnością jestem homofobem. Dla ciebie mogą być i islamofobem.
  • @koctel, w tej audycji nie mówią, że terroryzm to margines. Padło takie zdanie, że problemem nie jest religia sama w sobie, ale fundamentalizm - czy to muzułmański, czy to hinduistyczny, czy to ateistyczny. Co innego ateista nie znający Boga, poszukujący prawdy - co innego ktoś zwalczający wszelkie oznaki chrześcijaństwa. Któryś z księży w tej audycji opowiadał, że w jednym marokańskim mieście ekstremistów, którzy chcieli zniszczyć chrześcijański kościół, przepędziła staruszka muzułmanka - narobiła rejwachu, a jak zlecieli się sąsiedzi, to ustalili między sobą dyżury, kto kiedy będzie pilnował kościoła. A z drugiej strony osoby wypowiadające się w audycji nie ukrywały, że ze strony muzułmanów istnieje realne zagrożenie.
  • W Syrii w mieście Malula z tego co słyszałam, chrześcijanie żyli w zgodzie z muzułmanami. Dało się..
    W Libanie także.

    @kawusiowa
    mój wpis nie był związany z audycją, bo nie zdążyłam jej jeszcze odsłuchać;)
  • Turkom i Ormianom się nie udało żyć razem. Prawdopodobnie na dłuższą metę chrześcijańskie mniejszości nie mają szans w kraju muzułmańskim, bo raz jest bardziej liberalnie i się da a jak dochodzi do władzy frakcja fundamentalistyczna to daje przyzwolenie na rzeź.
  • koctel - toc w Libanie w latach bodaj 1975-1990 trwala prawdziwa wojna domowa miedzy chrzescijanami a muzulmanami, a potem okresowo tez wybuchaly konflikty mniejsze i wieksze... Niestety, jak dotad pokojowe wspolistnienie wydaje sie nieosiagalne...:(
  • Liban jest chyba jedynym krajem arabskim, w którym była i jest możliwa pokojowa koegzystencja między muzułmanami, a chrześcijanami.
    Niestety, tylko wtedy, gdy nie mieszają się tam siły zewnętrzne.
    Do wojny domowej w Libanie doszło, bo:
    - Arabowie podjęli próbę zniszczenia Izraela wywołując I wojnę izraelsko-arabską, której konsekwencją były kolejne wojny.
    - uchodźcy z ziem podbitych przez Izrael schronili się w Libanie, to tam (na stokach góry Hermon) rozwinęła się OWP, która stamtąd przeprowadzała terrorystyczne akcje, i miała w tym pełne poparcie ówczesnego rządu Libanu.
    - w odwecie Izrael zbombardował Bejrut i jeszcze dołożył wysadzeniem 13 samolotów pasażerskich Lebanese Middle East Airline.
    - Palestyńczycy stopniowo przejęli kontrolę nad południowym Libanem; w 1969 r. palestyńscy terroryści przeprowadzili z południowego Libanu 97 akcji zbrojnych na terytorium Izraela.
    W tym samym roku doszło do konfliktu zbrojnego pomiędzy Palestyńczykami, a wojskiem Libanu. W październiku tego roku w Kairze doszło do porozumienia pomiędzy rządem Libanu i przedstawicielami Organizacji Wyzwolenia Palestyny.
    Rząd Libanu zezwolił na na wykorzystanie swojego terytorium do prowadzenia działalności terrorystycznej przeciwko Izraelowi.
    - doszło wtedy do polaryzacji libańskiego społeczeństwa, na dwie grupy: muzułmańską i chrześcijańską. Stało się to zarzewiem przyszłej wojny domowej, ponieważ rządzące w Libanie elity chrześcijańskie nie przyznały Palestyńczykom praw obywatelskich.
    - w kwietniu 1975 r. doszło do wybuchu wojny domowej w Libanie. Konflikt rozpoczął się od ostrzelania przez Palestyńczyków kościoła chrześcijańskiego. W odwecie członkowie chrześcijańskich Falang Libańskich zabili 27 Palestyńczyków jadących autobusem. W rezultacie starcia oddziałów OWP z chrześcijańskimi Falangami objęły swoim zasięgiem cały Bejrut. Słaby rząd libański nie interweniował.
    - walki (nie chce mi się opisywać szczegółowo) trwały praktycznie do roku 1992, kiedy to rozbrojono prawie wszystkie organizacje paramilitarne i odbyły się pierwsze od 1972 wybory do parlamentu, zbojkotowane zresztą przez większość partii chrześcijańskich.

    W międzyczasie (16 września 1982 r.) oddział chrześcijańskiej Falangi, w liczbie 150 żołnierzy, dowodzony przez Elie Hobejkę, wkroczył do obozów palestyńskich uchodźców Sabra i Shatila, pod Bejrutem. W ciągu 36 godz. wymordowano ok. 800 Palestyńczyków.

    We wrześniu 1989 r. w Libanie powstały dwa rządy: chrześcijański we wschodnim Bejrucie i muzułmański w zachodnim, z których każdy uważał się za legalny. Oba gabinety funkcjonowały przez dwa lata rywalizując ze sobą , co przyczyniało się do wzrostu napięcia w całym kraju.

    Podsumowując - ową zadymę (wojny) wywołał konflikt izraelsko-palestyński.
    Za masakrę ludności cywilnej winę ponoszą zarówno muzułmanie, jak i strona chrześcijańska.
    Po zakończeniu działań wojennych, na których Liban bardzo ucierpiał, nastał czas pokoju i odbudowanie dobrych relacji pomiędzy dwiema zwaśnionymi stronami.
    Liban jest chyba jedynym krajem na Bliskim Wschodzie, gdzie konwersja z islamu na chrześcijaństwo jest prawnie dozwolona. Jest tam spora liczba mieszanych małżeństw, są Sanktuaria Maryjne, w których modlą się obie grupy religijne.
    Dla chrześcijan - Maryja jest matką Jezusa, człowieka-Boga.
    Muzułmanie nazywają ją "Jasna Pani" - dla nich jest matką Jezusa proroka.
  • @draconessa
    ciekawa audycja o Libanie

    http://www.radiownet.pl/publikacje/iv-odcinek-audycji-pkwp-koloseum-liban

    Ksiądz opowiada, że chrześcijanie i muzułmanie na co dzień potrafią razem ze sobą żyć. Np. muzułmanie zapraszają misjonarzy na swoje święta i odwrotnie. Z pomocy misyjnej korzystają zarówno dzieci chrześcijan jak i muzułmanów.

    i Książka tego księdza
    http://www.kompozycja.com/liban.html

  • Ta xiądz Gajowy. nawet z nim rozmawiałem. Pominę milczeniem
  • Ano wlasnie, Klarciu. Wystarczyl konflikt, aby nastapila polaryzacja spoleczenstwa i wspolpraca chrzescijansko-muzulmanska wziela w leb. To wlasnie potwierdza moje zdanie, ze prawdziwa koegzystencja nie jest mozliwa.
  • Czyli - dot wojny w Libanie -
    1. dopóki nie nastąpił napływ większej ilości niezadowolonych muzułmanów (pokonanych przez Izrael) był pokój.
    2. Doszło do wojny, gdyż tutejsi zostali zmanipulowani.
    3. Chrześcijanie potrafili walczyć ( nie zawsze honorowo) - pod warunkiem, że mają szansę.
    A Liban jeszcze w latach 70 był perłą Lewantu i najbardziej tolerancyjnym krajem BW.
    Uważam, że Islam przez zatrzymanie swego rozwoju stal sę religią, którą bardzo łatwo jest manipulować.

  • Niestety spóźniłem się w poniedziałek na kolędę. Ksiądz jakiś błyskawica.
    Pojawiam się i znikam. Więc co do sprawy, trzeba będzie samemu się na farę wybrać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.