Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludobójstwo chrześcijan nie możemy milczeć

1246789

Komentarz

  • @M_Monia
    Ty to jesteś po prostu islamofob ;)


    "W Niemczech (ale myślę, że także innych krajach UE) rozpętano islamofobię, jest też niechęć społeczeństwa w stosunku do emigrantów."

    a ja widzę, że i tu na forum niektórzy próbują rozpętać islamofobię ;)
  • @M_Monia

    W naszej kulturze nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej.
    Poza tym - przebywający u nas muzułmanie nie mają najmniejszego wpływu na to co się w ich dawniejszej ojczyźnie wyprawia.
    Nie są w stanie wpłynąć na tamtejszych polityków, a tym bardziej czegokolwiek się od rządzących swoją byłą ojczyzną domagać.
    Zdecydowana większość z nich jest uchodźcami, bo w swoim kraju było zagrożone ich zdrowie, a nawet życie,
    Oni uciekali przed piekłem reżymu, ale zachowali swoją wiarę i trudno wymagać od nich, aby wyrzekli się jej z powodu naszych fanaberii.

    Tutaj mały wtręt - Maryja, Józef i malutki Jezus także byli uchodźcami, spokojnie można świętą Rodzinę określić azylantami politycznymi.
    W Egipcie, gdzie się osiedlili nikt nie nakazywał im, aby wyrzekli się swojej wiary.

    Zabronić budowy meczetów nie bardzo można, bo te miejsca służą obywatelom polskim - na razie jeszcze nie macie tysięcy przybyszów ubiegających się o przyznanie statusu azylanta.

    Także w Niemczech zdecydowana większość muzułmanów posiada obywatelstwo tego kraju i ma równe Niemcom prawa.
  • Tak się zachowują biedni uchodźcy, których zdrowie i życie w ich kraju było zagrożone.








    " Poza tym - przebywający u nas muzułmanie nie mają najmniejszego wpływu na to co się w ich dawniejszej ojczyźnie wyprawia.
    Nie są w stanie wpłynąć na tamtejszych polityków, a tym bardziej czegokolwiek się od rządzących swoją byłą ojczyzną domagać. "

    @Klarcia, dobrze by było gdyby chociaż na swoje zachowanie potrafili wpłynąć..
  • http://www.mpolska24.pl/post/4090/nigeria-katolicy-spaleni-zywcem-przez-muzulmanow-cenzura-na-facebooku

    Nie dla wrażliwych
    Takie doniesienia nie są już niestety marginalne
    Zastanawiałam się czy wklejać ale ...
    Co zrobią z nami ???
  • Zrobia to samo...
  • @Iwonaanna

    Akurat tutaj nie było cenzury na FB.
    Po prostu ta informacja jest w całości przekłamana i chyba miała na celu szczucie nas na muzułmanów.
    Pisałam już na ten temat w kilku miejscach, w sieci jest też wyraźne dementi - tak po polsku, jak i w języku angielskim.
    Ech - ludi, ludi.

    ***

    Zdjęcie przedstawia ofiary katastrofy kolejowej w Kongo a zgromadzenie zakonne Juana Carlosa Martosa zdementowało informację.

    http://www.mpolska24.pl/post/4091/prowokacja-komu-zalezalo-na-skloceniu-katolikow-i-muzulmanow
  • Prezydent Turcji podczas spotkania z papieżem powiedział prawdę - od jakiegoś czasu, w świecie (szczególnie w Europie) wzrasta i jest podsycana islamofobia.

    Nic dobrego z tego nie wyniknie - jestem tego pewna.
  • Martw się bardziej chrześcijanofobią.
    Bo ja mogę islamistów nie lubieć ale nikomu głowy nie utnę, nie spalę, nie poderżnę gardła, nie podłożę bomby do pociągu... Jedynie wyraże swoje zdanie sprzeciw.
    Natomiast w drugą stronę już to tak nie działa.

  • A byłam u proboszcza i w niedziele wieszamy zdjęcia przed kościołem.
  • @maliwiju

    1. Wystarczy tylko, że siejesz uprzedzenia do muzułmanów, że głosisz o nich bzdury, które rozpalają nienawiść do tej nacji - nie musisz już podkładać bomby, powtórkę z Holokaustu zrobią za Ciebie inni.

    2. Jeżeli masz na uwadze wywieszenie pokazanego tutaj zdjęcia, to nie tylko zgrzeszysz ciężko i proboszcza w bagno wciągniesz, ale masz szczęście, że Klarci nie ma w Polsce. Zrobiłabym taką zadymę, że ta parafia długo by się nie pozbierała.

    3. Ty jesteś zwyczajnie inteligentna inaczej, albo nienawiść do muzułmanów rozumu Cię pozbawia.

    Dałam link do dementi, które jest tego samego autora, co podany przez Ciebie.

    Ty podałaś: 09.03. 2013, godz. 18:18

    http://prntscr.com/5vncen

    Moje: 09.03.2013, godz. 19:54

    http://prntscr.com/5vncpv

    " Dzięki internetowi i czujności internatów; w tym mojego kolegi blogera Klaudiusza Wesołka sprawa się wyjaśniła po godzinie. Taki jest ten internet; trzeba być bardzo czujnym, zwłaszcza jak fachowcy uderzają psychologicznie w nasze uczucia, wartości wyższe. "
  • Myślę że @maliwiju ma na myśli zdjęcia dotyczące dzieci bez głów z Iraku

    @Klarcia
    ciężko mi się ciebie czyta..
    nie wiem, może nie znam kontekstu ale dlaczego tak ci przeszkadza islamofobia?
    Myślę, że każdy normalny człowiek wzburzy się widząc co robią islamiści! A to, że zdjęcie z Nigerii było błędne co z tego? Mało chrześcijan zabili w NIgerii? W Nigerze teraz płoną kościoły. W Iraku dzieciom ścinają głowy, w Pakistanie niewinna matka siedzi w celi śmierci, w Egipcie porywają chrześcijanki a ty sugerujesz, że @maliwiju jest inteligentna inaczej?!

    nienawiść do muzułmanów? wiesz @klarcia, jak się czyta i widzi co robią, po prostu pojawia się zdrowy odruch..jedyne nad czym ubolewam, to nad głupotą Europejczyków, dla których ważniejsze jest prawo muzułmanów i homoseksualistów od praw chrześcijan..
  • Klarcia spadaj z mojego wątku, nie życzę sobie żebyś mnie obrażała i mi groziła. A już szczególnie odwal się od mojego mjego sumienia i grzechów bo nikomu nic do tego a zwłaszcza tobie bo za wzór bierze się osoby z których warto brać przykład.
    Wiem co robie a ty czytaj wszystko a nie tylko to co chcesz.


  • @maliwiju

    te z Iraku zdjęcia? jedyne co mi chodzi po głowie to dzieciaki..nie chciałabym by moje 6 - latka je widziała..

    a poza tym to gratulację, że słowa w czyn zamieniasz :)
  • No najprawdopodobniej bedą powieszone tak żeby dzieci nie widzaiły zwracałam ksiedzu na to uwagę.
    Oczywiście chodzi o te zdjęcia z Iraku i gdyby @Klarcia czytała wszystko to by wiedziała że pomysł zdjęć był dużo wcześniej tu poruszany niż zdjęcia z Nigeri.
  • ja też się nie zgadzam na meczety, jak słusznie zauważył prof. Wolniewicz my meczetów w Polsce nie potrzebujemy ;)
  • @maliwiju, to może przy okazji rozpowszechniajcie ten sms Kościoła w potrzebie
  • Oczywiscie, ze polscy tatarzy chodza do meczetow - a gdzie maja chodzic? Ale oni maja swoje - problem to te nowo powstajace za pianiazki zza granicy...
  • Klarcia - to taka tuba propagandowa islamistow i calej postepowej ludzkosci... smiechu warte, traktujcie jak kabarecik.
  • Polscy Tatarzy sie zasymilowali i sa pelnoprawnymi Polakami, czego dowiedli swoja postawa wielokrotnie . Tez nic nie mam przeciwko nim.
  • @koctel
    Może dlatego, że mam zdecydowanie więcej lat od Ciebie, a może mam więcej wyobraźni - wiem do czego może doprowadzić islamofobia.
    W latach 30 na tapecie byli Zydzi/żydzi, dzisiaj są muzułmanie.
    Islamiści zabijają nie tylko chrześcijan, nie raz już o tym pisałam.
    Wiem, co się dzieje w Pakistanie i co jest w Egipcie; z tym, że w tym drugim kraju ichnie prawo na porywanie/mordowanie chrześcijan nie pozwala.
    Mamy prawo, a nawet obowiązek oburzać się i protestować przeciw łamaniu praw człowieka, nie tylko w Azji czy na Bliskim Wschodzie.
    Nie mamy prawa siać nienawiści przeciwko tym, którzy czczą Allaha.
    Co najmniej od kilku pontyfikatów tak naucza Stolica Apostolska, lecz nakazywała by to też zdrowa etyka.
    Poza tym - jestem pewna, że jest środowisko, które dąży do tego, aby podjudzić nas przeciw muzułmanom i odwrotnie. Nie możemy się w ten scenariusz wpisać, bo skończy się to powtórką z byłej Jugosławii - później wejdzie walec, który wszystko wyrówna. Ci, którzy ocaleją będą się mieli równie marnie, jak mają się obecnie mieszkańcy byłej Jugosławii.

    Nie mamy możliwości powstrzymać napływu uchodźców, choćby tylko z racji ratyfikowania Konwencji genewskiej. Zresztą to tutaj rozważano, jak przyjść z pomocą ludziom z Syrii; chodziło o chrześcijan, ale jak chcesz sprawdzać kto jest chrześcijaninem, a kto nie? Teoretycznie dało by się skontrolować płeć męską, ale dziewczynki i kobiety już nie.

    Nie możemy zapobiec rozmnażaniu się muzułmanów, bez pogwałcenia praw człowieka, tego typu działanie było by zresztą wstępem do kolejnego "izmu".

    Nie mamy możliwości ich wyrzucić z Europy, bo są obywatelami państw, w których mieszkają.
    Ewentualnie tych, którzy weszli w konflikt z prawem można by pozbawić obywatelstwa (jeżeli są posiadaczami innego) i deportować do kraju, którego obywatelstwo mają.

    Jedyne co możemy zrobić, to dążyć do odbudowy chrześcijańskich korzeni Europy, bo autentycznie wierzący chrześcijanie będą budzili szacunek pośród muzułmanów nie fundamentalnych.
    Poza tym - mamy odpowiednie służby w Europie, od których możemy wymagać, aby zapewniły bezpieczeństwo (nie tylko chrześcijanom) i dbały o porządek społeczny.

    Z żalem stwierdzam, że Polacy deklarujący się katolikami są rzeczywiście ksenofobiczni, a przy tym, za nic mają oficjalne nauczanie Kościoła.

    Rozmawiałam z Niemcami (klasa średnia), nie ma wśród nich obawy przed islamem. A jak by nie patrzeć jesteśmy ewentualnie bardziej zagrożeni, niż wy, w Polsce.

    Nurt PEGIDA, w Niemczech wywodzi się z terenów byłej NRD, gdzie nazizm zdołał przetrwać, bo system komunistyczny był dla niego żyznym gruntem.
    Jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich przybyszów, w tym Polaków - nie tylko wyznawców islamu.



  • M_Monia napisała:

    > Dla mnie to jest szatan. Tak jestem nietolerancyjna i najchetniej nie pozwoliłabym stawiania zadnych meczetów w Europie. <

    Ja jednak skłaniam się ku nauczaniu papieży (co najmniej ostatnich trzech pontyfikatów), przy tym - jeżeli ktoś zdoła przeforsować zakaz budowy meczetów, to wkrótce pożegnamy się również z naszymi świątyniami.

    Poza tym - jak już wyżej wspomniałam, muzułmanie są obywatelami krajów, w których mieszkają i nie mamy prawa przychylać się do chorej ideologii dyskryminacji religijnej.
    Pomijam już ten "drobiazg", że właśnie prześladowanie jest doskonałą pożywką do wzrostu radykalizmu religijnego.
  • >do chorej ideologii dyskryminacji religijnej.
    Poważnie? Ktoś może mieć jeszcze mieć wątpliwość, gdzie będzie Europa za 30-40 lat, gdy nie odpuści pełnej tolerancji? W sumie jedyne wyjście to ucięcie socjalu, wzmocnienie się sił narodowych tak, by faktycznie kolorowi czuli się tolerowani, a nie "tolerowani" w dzisiejszym chorym znaczeniu.
    Ale nie wygląda, żeby to było możliwe. Tak jak upadł Rzym, nie zuważając symptomów swojego upadku, tak upadnie cywilizacja zachodnia
  • Jeszcze raz.
    1. Nie da się obciąć zabezpieczeń socjalnych, bo dotknęło by to także "tubylców" i mielibyśmy rozruchy społeczne. Chyba, że marzy Ci się wprowadzenie Aparthaidu, ale to katolickie nie jest.

    2. Wzmocnienie sił narodowych, to prosta droga do wywołania wojny domowej.

    3. "Kolorowi" są naszymi obywatelami, czy to się komuś podoba, czy nie.

    4. A mówiła Klarcia, że gdyby Polacy mieli odpowiednik Hitlera, to też udzielili by mu swojego poparcia?
    Taki wniosek wysnuwam czytając "patriotyczne" komentarze na forach - także tutaj :(
  • I jeszcze jedno - "kolorowi" tylko według przepisów prawnych są równoprawnymi obywatelami, bo w praktyce wygląda to dużo gorzej, w niektórych landach, małych miasteczkach, na wsiach, nie są nawet tolerowani. To budzi ich agresję i ja to akurat rozumiem.
  • Ja akurat rozumiem, bo wiem czemu u nas np. Cyganie nie są tolerowani.
    Tak, aparthaid i wojna domowa są zapewne jedynym wyjściem by uniknąć już chyba oczywistej przyszłości. Ale rozwiązanie nieakceptowalne, więc bye bye Europo.
  • wczoraj słuchałam prof. Wolniewicza, stwierdził, że Europejczycy nie chcą widzieć tego, że są w stanie wojny i udają i wychodzą na jakieś marsze z bezsilności, i że w Europejczykach nie ma woli walki..
  • @kotcel
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce wojny domowej, tym bardziej, że najnowsza historia pokazała jak to się by skończyło.
    Profesor plecie bzdury, bo jak na razie nie jesteśmy w żadnym stanie wojny. Jeszcze całkiem niedawno mieliśmy większe problemy: w Niemczech z frakcją Czerwonej Armii; w Anglii z IRA, aniżeli mamy teraz z muzułmanami.
    My, w Niemczech mamy zaufanie do naszych służb i wiemy, iż w razie draki wywołanej przez islamistów, one sobie doskonale z tym problemem poradzą.
    I nie chodzi tutaj o ewentualny pojedynczy zamach terrorystyczny, bo siła rażenia takowego jest w sumie niewielka.

    Ja się będę upierała, że w krajach Europy zachodniej prawdziwym zagrożeniem dla katolików jest zagarnianie coraz większej płaszczyzny przez "lewactwo", aniżeli muzułmanie.
  • lewactwo niszcząc chrześcijaństwo niszczy samo siebie
  • @Klarcia - "drobna" róznica - Żydów przed druga wojną swiatową było na świecie ok 16 mln, obecnie (dane sprzed 30 lat, które na szybko znalazłam), ale pewnie nie jest duzo wiecej - 13 mln. Muzułmanów w tej chwili jest ok 1 miliarda. To sa liczby całkiem nieporównywalne. Islam nie jest zadną mniejszościa i tyle.
  • >w Niemczech mamy zaufanie do naszych służb

    Czy służby w których będzie 70% islamistów będą tak samo skuteczne jak dzisiaj? Zwłaszcza w tłumieniu wystąpień większości islamskiej?
    Myślę, że wątpię.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.