Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książka dla dojrzewających dziewcząt

1246

Komentarz

  • edytowano styczeń 2015
    @balum - Pokaż! Chętnie zobaczę.
    A inne nastolatki mogłyby się wypowiedzieć, o czym by chciały przeczytać lub jakiej wiedzy im brakło w wieku 12-14 lat?
  • @Katarzyna, mam ilustracje na inne tematy, ale córka jest twórcza- narzuca się jej temat i wtedy tworzy...Moge zeskanowac kilka prac i wysłac na maila (bo po zmianach nie potrafie tutaj wstawiać)

    Szkoda, że nie możecie zobaczyć jej zeszytów przedmiotowych ... Nauka historii, czy biologii z tych notatek to sama przyjemność ;)
  • Och to by było coś wspaniałego!!!
  • No i świetnie!
    To teraz ramowy plan treści i do dzieła, @Katarzyno!
  • Ja jako nastolatka zdecydowanie wolałam książki czytać, niż z kimkolwiek na takie tematy rozmawiać, więc uważam, że taka książka jest potrzebna choćby dla takich przypadków jak ja ;)
  • "chcę być jak mama, kochać i byś kochaną" :D
    niby żartuję, ale moja Z. tak mówi!
  • Eee dla chłopaków to napiszemy osobną pozycję ;)
    Na następnym macierzyńskim Katarzyny
  • Podkreślająca aspekt duchowy może być "Panna chrześcijanka" o. Pirożyńskiego.
  • Ale pomysł!
  • O czym marzy dziewczyna. .......





    Gdy dorastac zaczyna
  • "Kompas dorastającej dziewczyny"
  • Matko! przeczytałam kompleks. Pora spać!
  • Ja bym jeszcze ojców zaprzęgła do projektu. Ostatecznie to ojciec kluczową rolę gra w tym, żeby młoda dziewczyna mocno na nogach stała, umiała się szanować i szukała właściwych rzeczy u płci przeciwnej.
  • @balum - idę na priv podać e-mail
    Dziewczyny - bardzo cenne uwagi. Nie wiem, czy do wszystkich się odniosą, ale po przeczytaniu tego, co napisałyście przez noc:
    1. Jestem przeciwna książkom "koedukacyjnym". Uważam, że dojrzewanie dziewczynki i chłopca to bardzo różne procesy i nie warto ich ujmować w jednej pozycji.
    2. Ojciec bardzo ważny - też tak uważam. Fajnie by było, by w takiej książce dla młodszych nastolatek znalazło się słowo od ojca i o relacji z ojcem.
    3. Nie mam pewności, czy "kompas" w tytule książki dla dziewcząt jest najlepszym wyborem ;-) Gdyby chodziło o książkę dla chłopców...
    Zaczęłam ten wątek z nadzieją, że polecicie coś dobrego dla dziewczynek i poczuję ulgę. A wychodzi na to, że się wkręcam w jakieś nowe wyzwanie... Czy, tak na serio, jesteście gotowe pomóc?
  • Moze pisac listy do córki. Jak Zamoyska
  • Dodam, że dla chłopców jest Pirożyńskiego "Baczność młodzieńcze". Obie wciąż do nabycia.
  • @Katarzyna potrzeba takiej książki. Chętnie pomogę, na ile potrafię. Ważne, by włączyły się w projekt nastolatki.

    Listy Zamoyskiej dla starszych dziewczyn.
  • Kompas bardzo mi do moich pasuje. Ale one harcerki.
  • Były kiedyś takie książki dla dojrzewających dziewczyn. ' Nastolatki pielęgnują urodę'
    ' Nastolatki gotują"
    Bardzo mi się podobały, ale dziś już nie byłyby na czasie. No i niestety za mało traktują o dojrzewaniu jako takim.
  • Z ciekawości zobaczyłam, co jest teraz w ofercie i proszę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/72077/encyklopedia-nastolatki

    Jesteś dziewczyną? To wielki przywilej! Ale czy wiesz, jak żyć, aby być szczęśliwą? Uwielbiasz koncerty, clubbing i imprezy? Marzysz o tatuażu? Chcesz mieć chłopaka? Planujesz zerwać z chłopakiem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Jesteś romantyczką? A może jesteś feministką i chcesz walczyć o swoje prawa? Wszystkie za i przeciw, a także praktyczne porady i wskazówki na tematy, które interesują Cię najbardziej, znajdziesz w tej wyjątkowej książce. For girls only.

    Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki. Niekiedy autor prowokuje młodego czytelnika, zmuszając do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Encyklopedia zawiera około 200 haseł, ułożonych alfabetycznie. Nowoczesne, a jednocześnie subtelne opracowanie graficzne książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt.
  • "Stylistyka czasopism dla dziewcząt" to nie jest to, o co by mi chodziło...
  • Uwaga, mocne, tutaj spis w opisie aukcji treści do tejże Encyklopedii: http://allegro.pl/ksiazka-encyklopedia-nastolatki-poradnik-ksiazka-i4954229296.html

    Jak widać, oferta na rynku mało zachęcająca.
  • Mam córki u progu dojrzewania. Piszcie a ja kupię! Gdybym mogła jakoś pomóc to też chętnie.
  • edytowano styczeń 2015
    Tak sobie myślę i jeśli rzeczywiście Katarzyno brałabyś się za tą książkę to ważne aby różniła się od innych
    Na pewno ważną rzeczą by było aby wejść ich drzwiami (poprzez jakiś fajny, zaczepny tytuł, okładkę), a wyjść swoimi
    Język swobodny, młodzieżowy, ale ładny:)

    Na pewno tak jak dziewczyny mówią podpytać młode dziewczyny o czym by chciały poczytać, czego nie wiedzą a by chciały wiedzieć.

    Różnorodność tematyczna- o ile o kosmetykach, gotowaniu i pielęgnacji jest wszędzie
    to już o poszukiwaniach duchowych, muzycznych,literackich, estetycznych (moda podana inaczej niż w bravo girl) nie koniecznie

    Pomysł z jakimiś obrazkami w środku jest dobry
    Do tego fajna, młodzieżowa czcionka

    ale to już wykończeniówka-wiadomo

    Tytuł też na końcu, ale zdecydowanie dałabym coś zaczepnego, w ich języku
    nie koniecznie bym umieszczała w tytule "dziewczęta";)
    w ogóle wzięłabym coś z ich słownika młodzieżowego
    sporo o tym myślałam, kiedy przygotowywaliśmy te warsztaty muzyczne dla młodych

    Moze coś w stylu
    "Być dziewczyną -lubię to!"
    albo "Kobiecość jest cool"
    "Moja płeć, mój skarb"
    "Jestem niepowtarzalna!"
    " Moje ciało, moje serce, mój świat"
    "Dziewczyno! jesteś ważna "
    itp

    tytuł z resztą przychodzi bardzo różnie-czasem jest od razu, a czasem sie rodzi w bólach;)

  • Rusałka, na allegro można tanio kupić. Z ciekawości kupiłam dla siebie za 4 zł.
  • Bo zasadniczo niestety nastolatki mało czytają
    bardzo mało
  • Myślę, że takie jedenastolatki nie za bardzo są w stanie powiedzieć, co w takiej książce powinno się znaleźć. W przeciwnym razie taka książka nie byłaby potrzebna.
  • Myślę ze trzebaby się zastanowić które zagadnienia były dla nas wtedy problematyczne i jakie miałyśmy pytania, nie sadze aby to się zmieniło jakoś gruntownie. Ewentualniw wysylac autorce na priva bo moze to troche osobiste.. i oprócz tego wyszukać we współpracy z młodym pokoleniem te dzisiejsze, zagadnienia skromnosci i dyskrecji na fejsbuku? Zycie wirtualne, tego kiedyś nie bylo.. Jak patrzę na posty moich młodszych znajomych...hm..No ale wiem, już mi powiedzieli ostatnio ze my dinozaury na wyginięciu:)
  • czy ktoś zna książkę 'Posłuchaj, córko... o "tych sprawach"
    znalazłam tu : http://www.tedeum.pl/tytul/1252,Posluchaj-corko-o-tych-sprawach
    ale nie znam , może ktoś podzieli się opinią na temat tej książki , czy wyczerpuje temat i warto kupić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.