Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Neokatechumenat rusza na misje :)

24

Komentarz

  • Maja taki etap, hahaha
  • My sie do tego etapu przygotowujemy teraz.
    Hehe.
    Jak urodziłam Mata( dwa dni po wyjściu ze szpitala) tez przyszły do nas kobiety i zaczęły głosić Dobrą Nowinę.
    Zupełnie nie wiedzieliśmy nic o neokatechumenacie.
    Dziś są naszymi katechistkami
  • Milagro, się powtórzę.
    To nie przypadek!!
  • Oni tez byli zaskoczeni jak im powiedzialam, ze chodze na katechezy. Najpierw jak zadzwonili domofonem to powiedzialam, ze jestem sama w domu i raczej wole zejsc na dol, ale jak obczailam, z kim mam do czynienia-zaprosilam ich :) i dowiedzialam sie, ze jest bardzo duzo wspolnot w miescie. Fajnie
  • @Milagro , w jakim ty teraz mieście bytujesz
  • @Cart&;Pud doczytałam teraz, że znasz tych, co do Chin mieli jechać w marcu 2015. No to mi z tego wychodzi że znasz moją koleżankę. Identyfikacja: pojechali faktycznie w sierpniu 2015, mają 6 córek. Ci sami?
  • edytowano luty 2016
    Piza. Chlopaki byli ze wspolnoty numer 11 i mowili, ze jest tych grup wiecej. Jak sie moja utworzy, to sie dowiem, jaki mamy numer, czyli ile ich jest dokladnie.
    Wlasnie wrocilam z katechezy. W czwartek ma byc pierwsza wspolna kolacja (czy jakos tak) :)
  • O @Agnicha to błogosławiony czas, cudowny, prawdziwe przejście Pana:) ale i niełatwy, o własnych siłach niemożliwy
  • Też ciekawa jestem nr wspólnoty w Rzymie:) jakiś wysoki zapewne:)
  • Oglaszam uroczyscie, ze dzis powstala wspolnota nr 20 :D
  • Jestę neonę.. @-)
  • A ja zacząłem się neonów bać. Znajomi zaprosili mnie do wspólnoty na Reditio. To było mocne doświadczenie, ale takie... nie-ludzkie. Tak, jakby ktoś wkładał głowę do pieca i wyjmował z powrotem.
  • A coś bardziej szczegółowo?



  • Właśnie o to mi chodzi. Ja bym się w tym piecu spalił, a oni z niego wyszli.
  • @tylkoMaciek Ty to interwspólnotowy jesteś.

    :D
  • Czasem ja kogoś zapraszam, a czasem ktoś mnie :)
  • Gośka, to wyznanie wiary.
    Piękny etap...
    Przede mną.
    My robimy traditio.
    Znaczy jestesmy przygotowywani.
    Na Reditio zawsze mam ciary przy Efatha...
  • My teraz słuchamy Wyznania wiary braci ze starszej wspólnoty. Chodzić po wodach śmierci, żyć pomimo to i wielbić Boga.
    Doświadczenie mocy Boga:)
  • No nie będzie, będzie wspanialej, swiadomiej. Pan Bóg nie skapi swoich łask, to tylko człowiek Go ogranicza swoim myśleniem :)
  • Ale przecież my swoją wiarę wyanajemy codziennie.
    Życiem...
  • Nie wątpię.
    Tylko nie rozumiem po co to Reditio...
  • To publiczne wyznanie wiary.
    Mówienie , dlaczego wierzę.
    Przez co mnie Pan Bóg przeprowadził.
    Publiczne, przy pełnym kościele.
  • Małgosia, jak chcesz zobaczyć o czym mówimy, to przyjedź w tym tygodniu we wtorek i w czwartek do kościoła pw. Feliksa z Kantalicjo przy Kościuszkowców 85A w Marysinie Wawerskim. Reditio jest w dolnym kościele (wejście z lewej strony budynku), trwa od 19:30 do ok. 21:30.
  • @tylkoMaciek, a można tak bez zaproszenia?
    Z ciekawości bym się wybrała...
    W czwartek
  • ha. Wszystko płynie, jak widzę :)
  • edytowano marzec 2016
    Ksiądz, pardąsik, prezbiter, kazał wszystkich zapraszać, więc zapraszam :)

    Tylko się nie zdziw, jak Cię wycałują na znak pokoju. Ze mną się chciała całować tylko jedna staruszka, ale Ty jesteś bardziej ponętna :)
  • Cmok, cmok :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.