Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obóz świętych

2»

Komentarz

  • Zgodnie z zasadą, że kiedy ostrzegasz, nie słuchają, bo myślą, że absurd, kiedy już jest, sami mówią, że oczywiste.

    Książki Raspaila były dostępne lata temu. Zaskakujące jest to nagłe zainteresowanie.

    Oczywiście, że krytyka z pozycji fałszywego chrześcijaństwa (przybysz, miłosierdzie i takie tam) jest bezsensowna. Ale Raspail pisze powierzchownie. Po francusku. Po zachodnioeuropejsku. Nie widzi przyczyn, przy których Zachód, łącznie z całym ichnim pseudotradycyjnym oporem, kurczowo trwa.

    Przecież to Zachód stworzył ten problem, Zachód osłabił Europę traktując Międzymorze przedmiotowo a futrując antyeuropejskie narośle w postaci Prus i Moskwy. Raspail widzi problem w fałszywej perspektywie.

    Ale należy rzeczywiście docenić przenikliwość i dość wczesne pokazanie, w jakim kierunku idzie proces. Nie on jeden to widział, ale on napisał i mógł wydać :)
  • No i? To już. Patrz dzisiejsze wydarzenia.Akurat przejeżdżałem dziś obok meczetu w Warszawie. Mnóstwo uśmiechniętych i rozradowanych muzułmanów pod meczetem. Sami młodzi mężczyźni.
  • Demografia nas (europejczyków) zabije.
    Sąsiad muzułmanin trzy lata temu miał szescioro dzieci. On z Iraku ona Polka, która przeszła na islam. Ile ma teraz to nie wiem bo się wyprowadził. Facet jest lekarzem pediatrą.
  • Żyjemy w tym samym kraju. Oni sobie dają radę a my biali "chrześcijanie" jakoś nie bardzo ...
  • Klasa mojej córki. Szkoła publiczna. Na 29 dzieciaków może 5 -6 ma rodzeństwo. Wielodzietni? Jeżeli za wielodzietność przyjmiemy minimum 3 dzieci to w klasie są dwie takie rodziny. Reszta to jedynacy.
  • edytowano wrzesień 2015
    no i?
    prorocza książka

    ciekawe że Michel Quoist w książce "Miłość i czyn" - też polecam przewidział dokładnie to samo - że na skutek niesprawiedliwości świat zachodu stoczy się w chaos. Tej lawiny już się nia da zatrzymać. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Imigranci-wpuszczeni-na-dworzec-Keleti-w-Budapeszcie,wid,17818082,wiadomosc.html

    Las Birnamski podejdzie niedługo Tuskowi do okien


  • edytowano wrzesień 2015
    nasze dzieci czeka wojna. a wszystko przez głupie i skorumpowane (petrodolary z AS ) tzw. elity europejskie :ar!
  • Tyle dobrego, że ci Syryjczycy prą do krajów, gdzie jest dobra opieka socjalna. Z tego względu nasza polska mizeria powinna ich odstraszyć.
  • edytowano wrzesień 2015
    Media informują o rzekomo dramatycznym losie imigrantów na Węgrzech – mają być pacyfikowani przez policję, przeganiani, nie dostają jedzenia ani picia. Jak to wygląda w rzeczywistości, pokazuje krótki film zamieszczony w sieci przez węgierską policję. Widać na nim, jak imigranci odmawiają przyjmowania posiłków oraz wody, a to, co im zostawiono, natychmiast wyrzucają na tory.

    identyczna, dosłownie identyczna scena opisana jest w książce.

    wersja mp3 tutaj:

    http://chomikuj.pl/darekpawlowski/audiobooki/Ob*c3*b3z+*c5*9awi*c4*99tych
  • To jest przerażające
  • Uchodźcy? Ha ha ha.

  • edytowano wrzesień 2015
    widzę strach w oczach tej umundurowanej kobiety co rozdaje im żywność. Słuchajcie audiobooka który zalinkowałem.
  • Czytałem wielokrotnie, to moja najulubieńsza z ulubionych :)
    Dla leniwych jest wersja od odsłuchania (czyta: Marcin Bosak) http://www.polskieradio.pl/8/738/Artykul/1448954,Hindusi-zgubia-Europe-Wizja-Jeana-Raspaila
  • tylko fragmenty. Całość czytaną przez Jasieńskiego mogę chętnym wrzucić na wetransfera, kto chce niech da maila na priwa. Albo samemu sobie z chomika ściągnać.
  • Nie będę czytać. Po co, skoro to się tu wkrótce będzie działo? (Tu, tzn. w kraju, gdzie mieszkam).
  • @Malgorzata, teraz to już nie masz po co czytać. Wystarczy codzienna prasówka i masz to samo.
  • no to popatrzcie chociaż

  • edytowano listopad 2015
    A więc wojna... Wczoraj skończyłem czytać Krzyżowców Zofii Kossak. Ostateczne zwycięstwo należy do Chrystusa ale wiele krwi poplynie ulicami Europy. Po
  • Przeczytałam "Obóz świętych", polecam, bo myślę że warto!
    Podziękowali 1Prayboy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.