Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345678

Komentarz

  • chwilami czuję się jak bezpański pies
  • edytowano maj 2015
    NATO...
  • w takich sytuacjach @argento zawsze się z Tobą zgadzam - Ty wiesz ;)
  • @Gregorius dlaczego nie stosujesz się do zaleceń św. Piusa X i utrzymujesz kontakty przez to forum z pseudo-katolikami, którzy odpadli od prawdziwej wiary i uznają kard. Bergoglio za papieża? Modlisz się z nimi w wątkach modlitewnych, pijesz piwo na spotkaniach rodzinnych itd. Przyświeca Ci błędne zapatrywanie, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre?
  • fajnie jakby wszystko było takie proste
  • Problem w tym, że Pius XI ma rację. Tzn to nie jest problem. Nie mój.
  • @Gregorius, ile czasu poświęcasz na modlitwę za papieża?
  • In Spe, ale co tutaj jest nieproste? Jeśli ktoś uważa, że nakazy papieskie dotyczące kontaktów z innowiercami z początku XX wieku są dogmatami wiary lub choćby obowiązującymi jego sumienie, to powinien się do nich stosować.

    Z perspektywy Gregoriusa (Twojej też?) jestem po prostu innowiercą.
  • @Bambidu nie bój sie, za Benedykta XVI się modlę.

    @Anawim Cele nadrzędnym Kościoła jest nawrócenie pogan i błądzacych. kard. Bergoglio uparcie temu celowi zaprzecza zarówno w słowach jak i czynach.
  • potrzebuję jasnego przekazu
    tak-tak, nie-nie
    wszystko ponadto...
  • In Spe
    trzeba zacząć od siebie i wybrać jeden autorytet. Urząd Nauczycielski i teksty napisane przez Urząd Nauczycielski to nie to samo. Pełnia Objawienia zawiera się w Piśmie Świętym (co najmniej implicite), a jednak bez problemu protestanci zestawiają, wg ich mniemania, sprzeczne z Tradycją fragmenty. Teraz przeciwstawia się Urząd Nauczycielski i Tradycję.

    Protestanci podają ten sam argument - a co jeśli Pismo Święte przeczy Tradycji? Nihil novi. Można się tak bawić do usranej śmierci. Tylko po co?
  • za Benedykta XVI się modlę.
    ---------

    pięknie...ale skoro nic poza tym to jest to faryzeizm...
  • @Gregorius no i widzisz jaki dobry z BXVI papież! Módl się też za Franciszka...
  • @Anawim dyskutujesz z tezą której In Spe wcale nie postawiła. Nieładnie.
  • A Ty Greg dyskutujesz sam z sobą a nam chcesz udowadniać, że papież Franciszek to tylko wymysł kardynałów...nieładnie...
  • No, jakby tak prawnie popatrzeć, to wg dokumentów podpisanych przez JP2, jest możliwe, iż wybór papieża za życia papieża nie jest do końca... legalny? ważny?
  • @Gregorius
    lepiej mi powiedz, dlaczego ze mną, który w kard. Bergoglio uznaje papieża, jeszcze rozmawiasz? Stosuj się do nakazu papieża sprzed 100 lat.
  • Ba! Czy zachowujesz post eucharystyczny od północy? Czy wiesz, że nie wolno było modyfikować Mszału od Trydentu, więc ten z 1962 roku jest nieważny? Analogicznie z Litugią Godzin?

    Heretyckie i schizmatyckie przedsoborowie...
  • @Gregorius, ile czasu poświęcasz na modlitwę za papieża?
    ----
    Tylko... Którego? BXVI, papieża Franciszka czy może sedewakantystycznego antypapieża?

    Dzis tu na forum nic nie jest jednoznaczne. :-??
  • @Anawim- to znów prosto zapytam

    Widzimy, że w postępowaniu Papieża co nieco nam zgrzyta.Jak reagować?Udawać, że się tego nie czuje?Ze to nie moja sprawa?Że ma prawo tak robić, a ja mogę tego nie rozumieć?
  • Czy sedeprywacjonizm jest grzechem czy krzykiem rozpaczy duszy niektórych współczesnych katolików?
  • edytowano maj 2015
    Jakkolwiek jest, jednoznaczność i klarowność jest przydatna.

    Gdy rozmawiam z protestantem, prawosławnym na to co mówi patrzę przez jego pryzmat, biorę na poprawkę różnice ideologiczne itp. Nawet jego porady analizuję inaczej, bo wiadomo, że w wielu sprawach ważnych się różnimy.

    Podobnie łatwiej by się rozmawiało wśród katolików gdyby obie strony klarownie określały swoje wyznanie, bo ono definiuje wiele słów.
  • jeśli to do mnie to mogę się przedstawić :D
  • Dawaj :D









    a tak naprawdę piszę ogólnie :-) w zasadzie wiadomo o co chodzi.

  • edytowano maj 2015
    ale jak dla mnie Greg to żaden sedek
    to tylko ten ból serca, nawet na novusa chodzi ( bo pisał, że nie ma za bardzo innej opcji)
    miałam (miewam coraz rzadziej ) ogromną pokusę herezji sedewakantyzmu
    niejedno widziałam, pozostaję przerażona do teraz
    i pewnie to stąd
  • In Spe to wyżej to przedstawienie siebie? ;)
  • @Savia- przecież mnie znasz chyba na tyle, co tu pisać :D
  • i właściwie dręczy mnie tylko jedno pytanie...

    dlaczego na Mszę świętą muszę jeździć.....hmmm wiele kilometrów jeśli już 500 lat temu Papież - święty Pius V zagwarantował mi to, że będę Ją miała dostępną koło domu?
  • Nie takie problemy i nie takich papiezy Kosciol przetrwal. Cala sytuacja pokazuje mi, ze diabel nie spi. Ma sposoby na niewierzacych, ma na takich, co im sie wydaje, ze (nomen omen) swietsi od papieza sa.
    Poza Kosciolem nie ma zbawienia, a i w Kosciele to nie az takie proste. Po co sobie jeszcze utrudniac sprawe?
  • In Spe toż żartuję przecież ;)





    G. Z całą pewnością sedekiem nie jest
    -----
    no... chyba, ze mentalnie i w sercu, tylko musi żyć w ukryciu ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.