Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zupy

2»

Komentarz

  • Nie robię na mięsie. Poza rosołem, oczywiście. I skoro jedzą, znaczy że zjadliwa. Owszem, mam jednego, który żadnej zupy nie tknie, ale to nie jest wyznacznikiem, ze zupa niedobra. Zresztą, rosół i pomidorową zje.

    Podobnie robię jak Katarzyna, czasem po prostu warzywa wrzucam, potem wszystko blenduję, bo lepiej żeby nie widzieli co w zupie jest, np. nie widzą obrzydliwej marchewki czy cebuli, i od razu smakuje lepiej.

    Masło - to max 2 łyżki, ale i to nie zawsze.
  • U nas sos sojowy do zupy zdziałał cuda dla męża. Lubczyk i cząber też, cebula zrobiona nad gazem, o.
  • Duzo swiezych ziol dawac. Ide przez ogrodek i rwe wszystko jak leci, dostosowuje propprcje tylko do dania. Ale mam w zupach miks wszystkiego: szalwia, mieta, majeranek, rozmaryn, bazylia, oregano...
  • ja też poza rosołem i żurkiem robię zupy bez mięsa.

    wlewam na dno garnka 2-3 łyżki oleju na to wrzucam starte 2-3 marchewki i całą cukinię (odkąd dodaję cukienię prawie do każdej zupy smak jest o niebo lepszy nawet mój mąż to zauważył) Selera nie używam , pietruszkę z rzadka.

    potem wkrajam ziemniaki zalewam wrzącą wodą i gotuję i dodaję dodatki w zależności jaka zupa ma mi wyjśc.

    Bez kostek rosołowych, bez mięsa, zupy wychodzą super, tylko trzeba odpowiednio posolić.
  • Ogórkowa tez bez mięsa?
  • Oczywiście!
  • Moj maz z zupy to najbardziej mieso lubi :/
  • Ja tez gotuje zupy bezmięsne i ba!, nawet nie sole i moje młodsze dziecko zjada na sniadanie, obiad i kolacje, aż się uszy trzęsa. Starsza zje jak ma humor ale to nie od smaku zupy zależy tylko humoru, więc wciąż gotuje tak samo.. tylko właśnie repertuar zup mi się jakoś kończy... u nas odpada fasolowa, grochowa i dyniowa...
  • ja do owocowych daje sporo śmietany ukwaszonej
    tradycyjnie w sezonie jest wiśniowa i jagodowa, wszyscy uwielbiają
  • edytowano wrzesień 2015
    @Malgorzata Ty lubczyk świeży czy suszony?
    Podjedź do mnie / do nas na rowerze, to Ci dam lubczyk suszony. Zostało mi trochę w paczce.
    Albo mogę na uczelnię wziąć ten lubczyk, to podjedziesz sobie / podejdziesz dwa kroki?
    O ile się nie obrazisz, że ten lubczyk to na granicy przeterminowania jest. Ale używam i żyjemy.
  • Szukam ciekawych pomysłów na zupy, jako że są moją słabą stroną 
  • Krupnik z soczewicą czerwona, barszcz ukraiński,  żurek, krem z dyni, krem z cukinii, krem z pora, rosół pomidorową, fasolowa, zaciskowe, grochówka, pieczark9wa, kapusniak
  • I ogórkowa kalafiorowa
  • edytowano styczeń 2020
    @Elunia, gdzie te maslankową znajdę?
  • Można kupić żurek na serwatce. Firma Bogoni ma w swojej ofercie. I świetne kulki serowe ;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.