Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

polityka śmieciowa -zwolnienie z opłat za śmieci

Czy ktoś z Was starał się o zwolnienie z opłaty za śmieci ? Jeśli tak to gdzie składać dokumenty i czy trzeba wykazywać dochody?
Jak liczycie opłaty śmieciowe : na osobę czy jako gospodarstwo rodzinne ? Jak Wam wychodzą opłaty za śmieci segregowane?

Komentarz

• wieś okołowarszawska

za segregowane płaciło się 12 zł za osobę, a od stycznia tego roku - 9 zł (niesegregowane - cały czas 17 zł)

kwestią śmieci zajmuje się gminny Referat Ochrony Środowiska - w sprawie obniżenia opłat (pytałam kiedyś w kwestii systemowych zniżek dla wielodzietnych) należy złożyć pismo do wójta
  • edytowano czerwiec 2015
    wieś dolnośląska
    U nas miały być ale nie ma ulg dla wielodzietnych. Śmieci segregujemy i płacimy 10 zł od osoby. Najgorsze są śmieci, z którymi nie wiadomo co zrobić. A śmieci zabierają raz na 2 tyg. Dlatego nie rozumiem co to za luksus.
  • Pod Krakowem - 7 zł/osoba za sortowane. Niesortowane drożej, ale nie wiem ile.
    Zwolnienia - nie słychać.
  • u nas podwyżka od 1 sierpnia z 8 zł do 16 zł za osobę i śmieci segregowane , zwolnień obniżek i ulg żadnych nie ma 
  • 19,5 zł/ osobę po ostatniej podwyżce, takie stawki u nas
  • U nas 25 zl od osoby segregowane po zniżce na KDR i kompostownik wychodzi nam 16 zł od osoby. 
  • edytowano 12 lipiec
    Zwyżka 100%,  teraz 23 zł/osoba za segregowane.
    Zniżek na KDR brak. Wg regulaminu zwolnienie przysługuje tylko osobom korzystającym z MOPS.

• U nas 2+5, placimy 160 zl za wywoz odpadow komunalnych - odbior raz na dwa tygodnie a segregowanych (1x w miesiacu).
  • U nas 25 zł od osoby, jeden z większych składników w budżecie.
    Podziękowali 1Bea
  • czyli mam najtaniej stety lub niestety , i szczerze nie jest mi lepiej z tą wiedzą ,w tej chwili opłata za śmieci to będzie 1/10 mojego budżetu domowego brutto ma się rozumieć . 
    W tych wszystkich podwyżkach wnerwia mnie 
    1 20 lat temu po wsiach nic się nie płaciło stały kontenery Smieci były w lasach , teraz się płaci każdy ma kosz na podwórku śmieci są w lasach 
    -puszki metalowe , zużyty sprzęt agd i rtv bez problemu sprzedało się w punkcie skupu złomu
    - słoiki ,butelki można było sprzedać też 
    -makulatura szła jak świeże bułeczki
    -szmaty też było gdzie sprzedać 
    2 w tej chwili opłaty są kosmiczne tłumaczenie ze dużo śmieci produkujemy tylko 
    - nie sprzedasz zużytego sprzętu rtv,agd, puszek na złomie
    -nikt nie skupuje słoików ,butelek ba napoje są produkowane w szklanych butelkach.....bezzwrotnych
    - makulatury też nikt nie kupuje
    3 nawet jak nie chcesz musisz kupić towar zapakowany w kilka opakowań których prawie nigdy nie da sie wykorzystać kilkakrotnie
    4 chcesz naprawić sprzęt i się okazuje ze to ekonomicznie nie opłacalne , np miałam zepsutą suszarkę do włosów pojechałam do miasta z zamiarem jej naprawy i ...okazało się że koszt naprawy 50 zł i do tego jeszcze raz będę musiała dzień poświęcić zeby po nią przyjechać i 10 zł dołożyć na bilet bo pan nie ma jak jej zrobić od ręki gdy nowa taka sama kosztowała 40 zł ...
  • @nowa - to się nazywa ekologia i troska o planetę. Nie wiedziałaś?
  • edytowano 12 lipiec
    Zdecydowanie więcej powinni uczestniczyć w gospodarce śmieciowej producenci opakowań 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Katarzyna powiedział(a):
    @nowa - to się nazywa ekologia i troska o planetę. Nie wiedziałaś?
    fakt to ekologia i troska .....o własną kieszeń a ta kieszeń jest częścią planety to musi być ciężka żeby sie nie oderwała od tej planety
  • Izka powiedział(a):
    Zdecydowanie więcej powinni uczestniczyć w gospodarce śmieciowej producenci opakowań 
    producenci opakowań przerzucą koszty na finalnego konsumenta czyli będą dalej pakować tak jak pakują ba nawet bardziej cudacznie klient zechce towar to zapłaci za opakowanie nie ma wyboru raz producentowi drugi raz firmie zabierającej  odpady . Producentowi zapłaci więcej bo producent ponosi większe koszty z powodu np jakiejś opłaty, obowiązku zabrania opakowania czy produkowania go z czegoś innego , firma odbierająca odpady musi podnieść stawki bo te odpady są grubsze mniej trwałe itp itd , klient nie ma wyboru musi i tym i tym zapłacić 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Będę płacć 196 zł miesięcznie za dwa worki plastików po smietanie i siateczkę ba kwartał np. Tłuczonego fajansu lub zbitego słoika
    My od czasu wyjścia z pieluch nic inego nie mamy...
  • A i to co napisałam nie zawsze...
    Za to kilka tysiakow za rodzinę muszę zapłacić. Do tego 35 zł mies za działalność, która nie generuje śmieci.
    Dlaczego? Bo mogłaby... >:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.