Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345

Komentarz

  • edytowano listopad 2015
    jako doktorantka nie jestem ani studentką, ani bezrobotną
    =))
  • No właśnie. A teraz jak się ubiegać o becikowe?i gdzie?jest jakieś ograniczenie czasowe?
  • mnie bardziej innteresuje czy to macierzyńskie wyklucza pińcet na dziecko. Jest napisane, że wyklucza świadczenia rodzinne, to 500+ tak czy nie? a jak nie to tylko na te 12 mies.?
    Bo się robi dziwacznie i nie wiadomo co, gdzie, u kogo i jak...
  • A ja sie zastanawiam, czy nam przysługuje?
    Cos słyszałam, ze to działa wstecz.
    Fajnie by było!
  • Nie działa wstecz, tylko dostaje się wypłaty od stycznia nowego roku - czyli dostaniesz za 10 miesięcy, nie za cały rok. Nadal nieźle.
  • Huuuuurrrraaaaaaaa!!!!!!
  • Kupię sobie torebkę!
    I krem
  • Muszę złozyć wniosek o becikowe za K. ale mnie to przerasta :((
    Nie wiem gdzie, co, jak
    Ostatnio nie zdążyliśmy... - poprawianie wniosku itp zajęło nam około 3 mcy
  • Chyba jest rok na to
  • A jeśli dla bezrobotnych, to trzeba być zarejestrowaną? Wie ktoś coś?
  • na becikowe rok...

    kobiety, nigdy nie składałyście podań na uczelni u jakiejś pani Jolki? To są pikusie te rzeczy:D
  • to ja też mam szansę na te 1000zł co mc???
    jekie tam jest kryterium dochodowe?
  • @Haku, to dotyczy bezrobotnych i studentek.Jeśli pobierasz macierzyński to już nie masz szans,z tego,co się orientuje.W socjalizmie "dobrodziejstwa" się nie kumulują jak widać ;)
  • ja zrozumiałam że dotyczy wszystkich kobiet nie będących na macierzyńskim.
  • No właśnie tak @Basja :). A to 500 + to dotyczy dzieci powyżej 1. roku życia.
  • Tzn. będzie dotyczyć,jeśli to przepchną.
  • I będzie niezależne od becikowego ;)
  • ooo. to jestem na macierzyńskim
  • Ja bym szans na macierzynski nie miala, wiec jesli to przepchna lacznie z 500+ to boje sie ciut mniej o przyszlosc:-)
  • @Dorotak ale to nowe becikowe to juz ustalone jest, nie? jakbyś się zarejestrowała jako bezrobotna to chyba byś ten 1000 dostała?
  • Czyli trzeba się zarejestrować?
  • Nie wiem, jak pup funkcjonuje ze statusem doktoranta, w sensie czy moge sie zarejestrowac. Ale mnie dobija to moje zawieszenie. Nawet mi znizki na dostawe pizzy studenckiej potrafia odmowic! ;-)
  • Co Ty! A jaka pizzeria?
  • wg tego artykułu nie trzeba być zarejestrowanym.
    Trzeba zajrzeć do dokumentu źródłowego.
  • Jako doktorantka, jak i studentka, nie moge sie zarejestrowac w pup. Ale wyguglalo mi zrodlo z 2011. Wiec nadal nie jestem nikim konkretnym podpadajacym pod zaden paragraf:-D
    @Hope, na pw Ci potem napisze, taka siec znanych pizzerii:-P
  • no a z tym doktoratem to co dalej? wracasz? rezygnujesz zupełnie?
  • Na razie jestem, nie mam juz zajec, na dzieci moge o 2lata czas pisania przedluzyc i tak mialam zrobic.
    Na szczescie w nieszczesciu w tym roku nie mam moralnego przymusu pisania - nie przysluguje mi zadne styp;-)
  • @Dorotak to pewnie zamawiam w tej samej pizzerii, ale mi nigdy nie odmówili znizki :D
  • Czyli, ze jak urodziłam w październiku i złoże wniosek w styczniu, to będzie mi przysługiwać ?
  • Artykuł bardzo optymistyczny i nie jest rzeczowy niestety.
    To nie jest becikowe - ale takie świadczenie dla matek, które NIE PRACUJĄ, nie pracowały - i z tego powodu nie przysługuje im zasiłek macierzyński. To nie jest dla wszystkich świadczenie. Przynajmniej ja takie opisy tego widziałam. Trzeba by poszukać w innym źródle, bo ja też piszę z pamięci.
    Przepraszam, jeśli rozczarowałam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.