Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szczoteczka elektryczna dla małego dziecka

Od jakiego wieku używacie?

Od dentystki słyszałam, że można juz (niespełna 2 lata).
Ale wszystkie szczotki mają napisane od 3 lat.

Jakie są Wasze doświadczenia?
«1

Komentarz

  • uzywamy sonicznych z biedry, F.jakoś po roku zaczął taką, wcześniej miał analogiczną. Generalnie Z. zadowolona, mówi ze ma "gladsze zeby". my nie mamy, wiec nie wiem;)
  • Mamy zwykła dorosła tylko dwie końcówki z ksiezniczkami; ) myjemy odkąd młodsza miała rok, starsza trzy.
  • U nas w użyciu odkąd córka skończyła 2 lata. Mamy jedną i każdy ma swoją końcówkę. K. ma oral b dla dzieci z księżniczkami. Jestem zadowolona, bo na pewno myje dokładniej niż zwykła. Minusów nie zauważyłam. No może poza ceną końcówek.
  • @Dorotak co to znaczy soniczne? zawsze mnie to ciekawiło, a nigdy nie próbowałam wyjaśnic.

    Moja córka od około 6 r.ż. używa Oral b elektrycznej
  • @ciapek, ja na swojski rozum. Elektryczna ma kręcącą się główkę, soniczna ma zwykłą końcówkę tylko "trzęsącą się". te pierwsze podobno źle dobrane niszczą szkliwo czy coś tam ścierają. Soniczne są podobno delikatniejsze ale też skuteczniejsze wg naszej dentystki.
    Ale ja nie używam, a dzieci dostały w prezencie więc trudno mi się szczegółowo wypowiadac. 4,5latka jest zadowolona i oboje chetnie myja zeby:)
  • @Dorotak
    @uJa
    @Kasia_

    ale na Waszych tez bylo napisane "od 3 lat", tak?
  • Szczerze... Nie patrzylam.. Ja widze po jedynkach F., ze ma mniejszy osad zoltawy. Myje zeby chetniej niz zwykla szczoteczka, to mi starcza;-)
  • Okejas.

    To biere ;)
  • Nie wiem co napisane ;) szczoteczka chyba oralB. , zwykła dla dorosłych, u nas to się nazywa mycie zębów mikserem; )
  • Hahaha. Mikserem:-D cos pieknego!

    My jedziemy na tych biedronkowych za 20zl. Kiedys im kupie te pikajace co 30sek na zmiane strony mycia zebow:-D
  • A w ogole! Wy baby nie widzicie zem w ciazy? W pierwszym poscie zamiast analogowa napisalam analogiczna. No pieknie. Jak nic ciaza!
  • rok temu kupiliśmy sobie na święta, jak tylko wyjęłam z pudełka M. wykrzyknęła ja nie chcę myć zębów mikserem, ja się go boję :D

    skąd wiedziała że to do zębów? i czemu skojarzyła z mikserem ?
    ;d

    młodsza miała rok i od razu chętnie myła, a starsza się po miesiącu chyba przekonała, choć i teraz nie zawsze chce nim myć ;)
  • Są jakieś sensowne szczoteczki elektryczne dla dzieci ktore nie kosztują majątek?
    My sami nie używamy i nigdy nie wpadłam na to zeby dzieciom kupić ale po przeczytaniu wątku myśle ze to genialny pomysł. Lepiej by myli chyba, nie? I świetny pomysł na prezent pod choinkę... Tylko potrzebne są 3szczoteczki...
  • Jedna szczoteczka i 3 końcówki:) chyba ze myją razem i będą się kłócić kto pierwszy.
  • edytowano grudzień 2015
    @annabe, trzeba polować,
    my mamy takie:
    image

    nawet tansze niż pisałam.
    Są dostępne na allegro tu.
    :)
  • o, ta ma wyraźnie 0-3. :)
    Może ma jakieś dodatkowe atesty?
  • a rzeczywiście!

    A nie szukałam jej specjalnie, tylko szukałam "sonicznej", bo po tym jak wyjasnilas @Dorotak bardziej mnie taka przekonała :)
  • @chabrowa, my korzystamy z tych szczoteczek brush baby.
    Szczoteczka 0- 3 ma dwie rozne koncowki. Jedna jest taka bardzo mała dla pierwszych zabkow, druga od 18 mcy do 36 ciu. Szczoteczka jest fajna, dobrze czysci zeby. Mozna dokupywac poszczegolne koncowki w miare zuzywania i nie sa one bardzo drogie.
    dentystka polecila nam stosowanie u dzieci tych szczoteczek bo starszemu bardzo osadza sie czarny kamien na zebach a soniczne szczoteczki niezle sobie z tym mialy radzic.
    Poza tym u nas drgajace szczoteczki byly elementem rehabilitacji buzki u mlodszego 2.5 latka.
    generalnie - polecam
  • @Dorotak, a gdzie dokupujecie końcówki do tej szczoteczki z Biedronki? Da się gdzieś dokupić? :)
  • Ja kupilam raz w Biedro wlasnie komplet pasujacych na zapas;-). Na razie mamy, ale jeszcze widzialam w necie tez. Nie pamietam teraz, jak nazywa sie producent:-/ ale sa dostepne.
  • Dziękuję, @Dorotak :) Dobrze wiedzieć. My mamy szczoteczkę elektryczną z Lidla, ale jakoś się nie sprawdza zbyt dobrze. Źle usuwa resztki jedzenia ze szczelin między zębami. Może właśnie soniczna byłaby lepsza?
  • osobiście nie używam, ale nasza dentystka była zachwycona skutecznością sonicznych w porównaniu do elektrycznych zwykłych.Może warto spróbować.
    Kilka dobrych lat temu był bym, że elektryczne w porównaniu ze zwykłymi, teraz te soniczne na topie. Poza moim węszeniem dobrego marketingu-mam zadowolone dzieci, więc w sumie za te cenę;-)

    ps.choć widziałam i soniczne dla dzieci po 250zł. dla mnie to przesada, choć fakt, te które włączają się na 2 min i co 30sek pikają na zmianę strony są fajne dla dzieci pow 2rż.
  • Pytanie czy nie warto zamiast wydawać 250pln na gadżet po prostu ruszać zwykłą szczotką po zębach 30 sekund dłużej i myc zęby po każdym posiłku...

    Mnie cena skutecznie odstrasza. Wolę szczoteczki z lidla za kilka złotych i każdorazowe doszorowanie zębów przez rodzica.
  • Z lidla niedobre? Szkoda, e sobotę mają być elektryczne, z 8 końcówkami, z tym przedzialem 30 s. Naostrzylam sobie zęby:) na nią
    :D
  • Były tu głosy,że dzieciom i do 7rż rodzice mają szczotkować zęby, żeby były zdrowe. A przy powiedzmy 4-5 do tego wieku,to by trzeba zatrudnić dodatkową pomoc po każdym posiłku:P
    taka szczoteczka ma pomagać myć dokładniej samemu dziecku, pikanie w tym pomaga,uczy nawyku szorowania odpowiednio długo:)

    poza tym, pisałam, soniczne można już za 20zł dostać, to nie taki znów majątek;-)
  • Pewna znana mi dentystka zawsze powtarza, ze jeśli źle sie żeby szczotkuje to nie pomoże nawet szczoteczka za 1000
    Jak sie człek nauczy dobrze to robić to styknie szczoteczka za złotówkę

    Biedronkowej używa u nas Młody
    Mi ona noe przypadła do gustu, ze tak powiem
    Mężowi tez
    Ja używam niemechaniczna ale kupiona u dentysty - od raz mowię, maja tam
    Pincet rodzajów!
    Testowałam wiele z tych szczoteczek az znalazłam TA jedyna
    I została już ze mną
    I innej nie chce :D
  • edytowano grudzień 2015
    O taka
    http://www.domowystomatolog.pl/pol_pl_Paro-exS39-extra-soft-szczoteczka-manualna-i-jednopeczkowa-w-jednym-894_1.jpg

    Jest mięciutka niczym szczotka do włosów dla niemowlaków
    I jako jedyna z pierdyliona przetestowanych która zdała "egzamin" ;)
  • Zapomnialam podać cenę tej lidlowej - 66zl:)
  • edytowano grudzień 2015
    soniczne można już za 20zł dostać
    ---
    Nie no szanujmy własną pracę i bubla za 20zł nie kupujmy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.