Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Godzina łaski

Pamiętajmy



Godzina łaski Matki Boskiej



Drodzy przyjaciele, przypominamy o ułaskawieniu zwanym „Godzina łaski” dla 8 grudnia każdego roku (od godziny 12.00 do godziny 13.00), którego udzieliła ukochana Matka Boska. Przypomnijcie o tym ułaskawieniu swoim przyjaciołom i znajomym!



„W okresie 24 października 1946 roku do 8 grudnia 1947 roku Błogosławiona Matka Boska ujawiła się jedenaście razy Siostrze Pierinie we Włoszech. Matka Boska prosiła o pokajanie i odkupienie grzechu złych uczynków.

Matka Boska prosiła żeby Siostra Pierina przyszła w południe 8. grudnia do kościoła. „Będzie to moja Godzina łaski, powiedziała Matka Boska. Siostra zapytała się jej jak ma się przygotować do tej Godzina łaski? Na co Błogosławiona Matka Boska odpowiedziała: „Modlitwami i pokajaniem. Przeczytaj 50-ty psalm Dawida trzy razy z otwartymi ramionami (ręce na bok). Podczas Godziny łaski mogą zostać sprezentowane duchowe ułaskawienia. Laska Boga dotknie nawet najbardziej okrutnych, i bezlitosnych grzeszników.”

Błogosławiona Dziewica obiecała, że wszystko o co ludzie ją poproszą podczas Godziny łaski (nawet o to co niemożliwe), będzie im odpuszczone, o ile jest to zgodne z wolą Wiecznego Ojca.

Rankiem 8 grudnia ludzie zaczęli przychodzić do kościoła i do południa zebrało się ich dziesięć tysięcy osób, większość stała na ulicy bo nie mogli zmieścić się w kościele. Odmawiali Różańce. Gwałtownie z kopuły kościoła zeszło brylantowo-białe światło i pojawiły się stopnie które dochodziły do podłogi.

Schody były pięknie udekorowana czerwonymi, białymi i żółtymi różami. Błogosławiona Dziewica zjawiła się, jaśniejąc/promieniując światłem ubrana na biało. Uśmiechając się przemówiła miękkim, kochającym głosem. "JAM JEST Niepokalanym Poczęciem, Matka Wszech Ułaskawień/Lask oraz Matka Mojego Ukochanego Syna Jezusa. Chcę żebyście uznali mnie jako Mistyczną Różę.

„Chcę żeby 8. grudnia każdego roku w południe przeprowadzali "Godzinę łaski". Wiele duchowych ułaskawień/lask i fizycznych błogosławieństw będą udzielone temu kto modli się w ciągu tej godziny”. Potem zaczęła powoli wznosić/unosić się po schodach, pięknie wysypując płatki róż. Dochodząc do połowy schodów, znów przemówiła: "Bardzo będę szczęśliwa, widząc taki mocny przejaw Wiary".

Wielu chorych było wyleczonych tym sposobem i wiele cudów się stało jako dotrzymana obietnica błogosławionej Matki Boskiej.



****************

Oto wymagania które Matka Boska prosiła spełnić po to żeby uczyć „Godziny łaski”:

1. Dzień i czas Godziny łaski to 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia powinno rozpocząć się o godzinie 12.00 w południe i trwać do 13.00 (jedna godzina modlitw).

2. Przeprowadzając Godzinę łaski w grupie lub w domu, koniecznie jest odizolować się od wszystkiego co może was rozproszyć (nie odbierać telefonu, nie otwierać drzwi etc., oraz całkowicie skoncentrować się na zjednoczeniu z Bogiem podczas tej Godziny łaski).

3. Rozpocząć Godzinę łaski czytaniem z otwartymi ramionami (ręce na bok) 50-go Psalmu (3 krotnie).

4. Dalej (po psalmie 50.) możecie przeprowadzać tę godzinę w milczącym zjednoczeniu z Bogiem, medytując nad tymi testami które przechodził Jezus i wychwalać Boga, czytać/odmawiać ulubione modlitwy (przykazania, Różance). Również można śpiewać pieśni, hymny (np. pieśni Jezusa, Matki Boskiej itd.).



****************

Niektóre wydania Pisma Świętego mają numeracja psalmów przesunięta o jeden. Do uniknięcia nieporozumień zalecany psalm do Godzina łaski podano niżej:



Psalm 50 (czasami podawany jako 51)

Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości, w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość!

Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego!

Uznaję bowiem moją nieprawość, a grzech mój jest zawsze przede mną.

Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,

tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku i prawym w swoim osądzie.

Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka.

Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, naucz mnie tajników mądrości.

Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

Spraw, bym usłyszał radość i wesele: niech się radują kości, któreś skruszył!

Odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia!

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!

Nie odrzucaj mnie od swego oblicza i nie odbieraj mi świętego ducha swego!

Przywróć mi radość z Twojego zbawienia i wzmocnij mnie duchem ochoczym!

Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich i nawrócą się do Ciebie grzesznicy.

Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco: niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość!

Otwórz moje wargi, Panie, a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

Ty się bowiem nie radujesz ofiarą i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał.

Moją ofiarą, Boże, duch skruszony, nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.

Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci: odbuduj mury Jeruzalem!

Wtedy będą Ci się podobać prawe ofiary, dary i całopalenia, wtedy będą składać cielce na Twoim ołtarzu.


«1

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.