Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak podjąć pracę w szkole?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • @Bea - jeśli praca ma być w ogólnie pojętej "okolicy" - przeszukuj portale kuratorium, tam powinny być oferty.
    Plus - wysyłasz dużo CV, i sama się "wpraszasz" na rozmowy do dyrekcji. Jeśli "na razie" i tak pracy nie ma, to trzeba dać się poznać, i przekonać, że bez ciebie placówka na pewno będzie uboższa.
    Nauczycieli jest multum na rynku, trzeba dać się poznać!
    cdn
  • Moja dobra znajoma, pewnie trochę po 50-tce zaczęła pracę w gimnazjum, kiedyś normalnie skończyła studi, NIGDY nie pracowała w zawodzie. A teraz od września uczy. Bardzo się przykłada, zależy jej na uczniach. Jest świeża w swoim podejściu do uczniów i do swoich obowiązków, chociaż od początku wątpi w to czy sobie poradzi. To naprawdę był dla niej skok na bardzo głęboką wodę ale miło popatrzeć :)
  • Moja Mama zaczela prace w szkole po 10 latach pracy gdzie indziej
    To bylo jej atutem, byla "normalna"

    Na pierwszej lekcji nie znala jeszcze programu nauczania i w 45 minut przerobila caly semestr :D

    Duzo pracy jest podobno w jakichs liceach dla doroslych, czy przygotowujacych do matury itd. Ale to daje na pewno mniej satysfakcji niz wlasna klasa i trzeba dojezdzac do "wiekszego osrodka" (nie znamy sie, ale chyba nie mieszkasz w miescie)
  • @Bea popieram przedmówców

    Kontakt osobisty z dyrekcją, pokazanie się w szkole

    Życie jest nieprzewidywalne. Ktoś idzie na urlop, ktoś na emeryturę.
  • Różnie z tym multum:) moja siostra w tym roku została dyrektorem małej szkoły i miała problem że znalezieniem na już nauczyciela wczesnoszkolnego i anglisty, rzecz w zachodniopomorskim. A moja osobista mama przekwalifikowala się po 50 , skończyła odpowiednie studia i z powodzeniem od 16 lat uczy religii. Nawet pochwalny list ostatnio od arcybiskupa dostała, starsza pani a dzieciaki ją lubią:-)
  • Z oligo teoretycznie większa szansa na zatrudnienie, koleżanki pokonczyly, ale w moim mieście jest duży ośrodek szkolno-wychować. dla dzieci z różnymi problemami, to i praca jest. Katechetyke albo teologię trzeba zrobić, żeby religii uczyć. Na szczecinskim uniwersytecie jest zaocznie, zjazdy w piątki pi południu i soboty, 2-3 razy w miesiącu, można starać się o umorzenia, obniżenia opłat, wydział teologiczny podlega Kurii, rektorem jest fajny ksxiadz

  • @Bea
    a średnie szkoły elektryczne i elektroniczne,
    z geografii raczej etatu nie uklecisz, dlatego warto zrobić oligo

    tylko poczekaj, przecież wielu pedagogów ratuje się godzinami w świetlicy czy w internacie
    a oligo kosztuje i jakimś super atutem nie jest.

    Oczywiście wizyta w szkole, przedtem obejrzyj stronę szkoły, tam wiele ciekawych info można znaleźć, żebyś była w temacie.
    Papiery wysyłasz/ zawozisz na początku marca najpóźniej, w sumie później też oczywiście można składać papiery, teraz w grudniu to może jakieś zastępstwo.

    Pamiętam dostałam pracę na tydzień przed początkiem roku szkolnego, a jeszcze na początku września dostawałam telefony z propozycją kilku godzin.
  • @katarzynamarta możliwe :)
    ale racja, powinnam była napisać "przerobiła"
    to z matematyki było, funkcja kwadratowa i coś tam jeszcze
    po prostu zrobiła dzieciakom streszczenie
  • Na piątym roku studiów znalazłam pracę w moim byłym liceum. Podstawa - osobista rozmowa z dyrekcją. Podań zwykle jest sporo, a osobiście duzo mniej ludzi przychodzi. Jak się zrobi dobre wrażenie - widać, ze chce się pracować, ma się pasję, energię - to szanse rosną.
  • @Bea minka dobrze radzi. Jak chcesz w okolicznych szkołach to najpierw się po nich przejdz i pozistawiaj cv.
  • Moja szwagierka jest po wczesnoszkolnej pedagogice i uczyła długo klasy 1-3, skoczyła bodaj w Pozaniu 2 letnie studia teologiczne taka Ala podyplomówek i jest teraz katechetka.
  • Jednakowoż leżące w szkołach CV też mają pewien sens. Tj. np. miejsca dla nauczycielki geografii dziś nie ma, ale jutro czy pojutrze ktoś zachoruje, zajdzie w ciąże, wyemigruje.
    Wtedy dyrektor dzwoni się do ludzi z CV.

    Ale jeszcze bardziej dzwoni do własnych nauczycieli i pyta, czy nie masz jakiejś koleżanki.


    Więc marketing szeptany rządzi.
  • Ja się Ciebie nie boję, prawe wcale
  • @Bea, coś w tym jest ! większość z nas ma kompleksy , dajmy na to taki dyr lub rekrutujący też , więc , jak zobaczą taka babkę, co to wszystko umie i potrafi.... to wiesz
    może nie chwal się od razu ,co umiesz , dozuj umiejętnie , no
  • Może pominąć na pierwszej rozmowie informację, ze potrafisz kłaść elektryke:) itp. choć ja chyle czoła:)
  • Z Twoimi zdolnościami to i etat konserwatora zgarniesz; )
  • @katarzynamarta no przecież o to chodzi...Wiadomo, że się tak nie robi itd., po prostu to był skok na głęboką wodę, pracę dostała 2 dni wcześniej i ktoś jej powiedział "zrób z nimi funkcje kwadratowe", to "zrobiła"
    dzisiaj się z tego śmieje, uczy już wiele lat
  • Koleżanka matka trójdzietna, dobrze po 40. dostała pracę w szkole. Właśnie po rozmowie osobistej z dyrektorem.
    Zrobiła dobre wrażenie jako człowiek po prostu.

    Ze względu na zapchanie kadrą w szkołach sytuacja w kategoriach cudu
  • @Bea moja koleżanka pracowała w świetlicy a teraz 1-3
    ma w tym kierunku wykształcenie.
  • @Bea ja też po geografii jestem! Tyle, że ja raczej geomorfologii pisalam mgr (na kształtowaniu i ochronie przyrody). Sobie po wspominała teraz...i się rozmarzyłam :)

    Kibicuję więc Ci z całego serca!

    Też nie jestem nauczycielem. Zniechęciła mnie papierologia.
  • a tak przy okazji, istnieją jakies testy sprawdząjące predyspozycje zawodowe? albo określające umiejetności?
  • sprawdziłam swoją stronę urzędu, rzeczywiscie mają taką ofertę, nawet dla niezarejestrowanych. Chyba napiszę do ich maila i zapytam na kiedy mają wolne terminy:)
  • @Elunia, a korzystałaś kiedyś z takich testów? albo znasz kogoś takiego? wiesz jakie są wymagania na doradce? chodzi mi o to na ile rzetelne są te testy i kto je ocenia :)
  • doczytałam :( testy dostępne tylko dla zarejestrowanych :(
  • mam świadomość ze to tylko sugestia, ale takiej sugestii do przemyślenia bym aktualnie potrzebowała.
  • czy poza up ktoś jeszcze takie w miarę wiarygodne testy robi?
  • Kluby Integracji Spolecznej lub CentraIntegracji Spolecznej przy MOPSach maja doradcow. Dostepni dla mieszkancow gminy.
  • Temat narzekania nauczycieli to bardzo drażliwa kwestia ;)

    Jedni narzekają inni nie, powody bardzo rożne.
  • Możesz na pewno uczyć w gimnazjum geografii oraz w liceum geografii i prawdopodobnie przyrody. To może zależeć od tego, jaką miałaś metodykę na studiach.
  • @Bea
    co masz napisane w suplemencie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.