Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak sobie radzić z brakiem kilogramów? Sprawdzone porady i sugestie :)

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • Przyszłam pozazdrościć ;)
    @Bea
    Ić do wspólnotowego i wytłumacz swój ost wpis :p
  • Myślcie sobie co chcecie. Ja mam problem - jak przytyć???
    Nadzieja na krótko w okresie świątecznym.
    Tylko święta miną a z nimi kilogramy.
    Kończę sprzątać i ciągle spodnie spadają. Co raz wyciągam mniejsze spodnie. Piersi zanikają a z nimi samopoczucie.
    Rany - człek zdrowy a chudy:(


    Dokładnie tak. Przed maturą ważyłam tyle ile teraz, wyglądam jak kołek, a przytyc nie mogę. Siedząca praca nic nie pomogła w tym względzie, a liczyłam na to.....
  • Ja przed paru ,paru laty miałam podobny problem .
    Przeszłam na tzw.zdrowe odżywianie ,wcześniej robiłam badanie na helikobakter ,które wyszło dobrze i stopniowo chudłam zjeżdżając do 52 kg .
    Fizycznie czułam się dobrze ale psychicznie czułam doła ,najgorsze były słowa ,,jak ty chudniesz "albo na jakimś weselu męża brat powiedział moja zona to"jak ta lala a ty '' -to wtedy cholernie zabolało i do dziś tego człowieka nie trawię .
    Póżniej to badanie ponowiłam i okazało się ,że mam tę bakterię .To był powód utraty wagi .Miałam kurację 3 tygodniową antybiotykową i od chwili przyjmowania leków waga rosła do pożądanej wagi .
    Do dziś się zastawiam jak to możliwe było że w przeciągu ponad jednego miesiąca jedno badanie było pozytywne a drugie negatywne
  • A może nadczynność tarczycy?
  • Ja ten problem mam teraz z Myszatym - waży zaledwie 55 kg, przy 182 cm wzrostu.
    Czym go karmić? Próbowałam odżywkami dla dzieci, ale nie chce mi tego jeść. Nie chce też pić takiego badziewia dla rekonwalescentów.
    Może ktoś ma jakieś pomysły?
  • @Klarcia są NutraDrinki takie odżywki do picia . Kupuje sie w aptece, są rożne smaki i róże rodzaje w zależnosci choroby np Diasip dla cukrzyków
    Mała plastikowa buteleczka - cos jak jogurt pitny wygląda, popoja się to przez pół godziny słomką konicznie wolniutko po łyczku żeby wchłonąć a nie przeleciało przez jelita. Pobudza też apetyt.
    Mama moja po operacji nowotworu i po chemii z dobrym skutkiem piła te nutradrinki.
    Pewnej mojej znajomej mama popija te odżywki ma przeszło 90 lat i nieźle sie trzyma
  • www.nutridrink.pl
    poczytaj sobie
    oprócz tej firmy są jeszcze inne tego typu odżywki np. Resource protein
    a w Niemczech pewnie i inne
  • Zapytaj dietetyka w szpitalu jesli ma niechęć do tych napitków
    Mama z początku też wybrzydzała jednak przekonała sie o wartosci tych odźywek
  • @Bea nie wiem myśle, że całą trojke tarczycową. Moja siostra przy nadczynności chudła. Jakie robiła badania to nie wiem.
  • Ja tez jestem chuda ale boje sie trochę mieszać w metabolizmie bo moze sam spowolni po 30stce..
    Ale nie czuje sie kobieco z wystającymi kośćmi.
  • Ja też wyniki tarczycowe ok
    Morfologia ok

    A też nie tyje

    Chętnie bym ba twarzy trochę przytyla
    Ale to już zupełnie niewykonalne


  • @Bea TSH, ft3 i ft4. Ja tez chuda i zaraz po Świętach idę zbadać trójkę tarczycową.
  • Bea lacze sie w bolu. 44 kg przy 168 cm. Boli duzo rzeczy, gniecie no i zimno:)
    Ptobowalam przytyc ale nic z tego. W ciazy idzie duzo na plus i niestety nic nie zostaje.
    Ja sposobu nie znalazlam.
    Tzn raz bylam w Anglii przez 3 miesiace i tam cos sie zmienilo. Przytylam 5 kg ktore sie dlugo utrzymywaly, bylo mi cieplo i mialam niebolesne miesiaczki. Pewnie cos z hormonami ale czemu akurat tam? Wrocilam i wszystko znow po staremu.
    ...
    A jesz regularnie? Jak Twoje laknieninie? Ja mam roznie. Nie zawsze jestem glodna.
  • Nutridrinki i dużo bananow ;)
  • No to @ramatha
    Bardzo malutko wazysz rzeczywiście

    Ja przy takim samym wzroście kolo 51 kg
    A wszyscy mówią, że za malo
  • Ja zawsze wazylam 50. To bylo tak... Normalnie. W sensie moze teoretycznie wg BMI wychodzila mi niedowaga, ale nic mi nie dokuczalo. Teraz jest to dla mnie faktycznie problem. Bo chociaz nie jestem chorowita, to wlasnie gniecie, boli, lekkie uderzenia sa problematyczne bo jednak w wielu miejscach amortyzacji brak, kosci wystaja :).
    O braku piersi w ogole nie wspomne :)
    Zaleta to ostatnio kupilam sobie spodnie za grosze w outlecie bez problemu bo w takim rozmiarze malym juz mniej osob nosi. Ale to oczywiscie srednia zaleta :p
    W kazdym razie lacze sie w bolu ;)
  • Dziewczyny marzące żeby przybyło kilogramów.
    To jest taka uroda, osobiście zazdroszczę. Byłam chuda jak szczap w Polsce, biustonosz zerówka. To ze stresu było, gdy przyjechałam do Niemiec, zaczęłam przybierać na wadze.
    Moja przyjaciółka i jej córka są chude z natury. Przyjaciółka na plaży się nie rozbierała, córka już tak.
    Przyjaciółka przybrała ciałka, gdy weszła w okres pokwitania - teraz ma nawet brzuszek i stanik dwójeczka.

    Apeluję - nie próbujcie nabijać wagi, bo po jakimś czasie dołączycie do "co zrobić, żeby schudnąć". Waga nabyta z "tuczenia", oznacza zwisające wałki tłuszczu, piersi większe, ale też wiszą.
    Po prostu ubierajcie się odpowiednio i.. popatrzcie sobie na modelki, na wybiegu - zrobi się wam lepiej.
    Osoby szczupłe są bardziej sprawne, zdrowsze, dłużej wyglądają młodo.
  • Co innego byc szczuplym czy chudym w granicach rozsadku a co innego jak Cie boli bok jak lezysz na lozku miekim. Ja potrzebuje 6 kg zeby czuc sie dobrze.
  • To tak jak ktos wazy za duzo np 150/kg to mowienie mu " taka Twoja uroda" w niczym nie pomoze bo to tylko mydlenie rzeczywistosci. Waga moze byc problemem w obie strony. Sa osoby ktore maja troche wiecej ciala i tez moim zdaniem nie powinny sie odchudzac bo taka ich uroda, ale jest tez juz nastepny etap ktory wymaga pracy nad soba, jest tez jeszcze nastepny ktory wymaga Leczenia. W druga strone, w dol z waga jest tak samo. Jest waga normalna, szczupla, chuda i anoreksja. Ja uwazam ze przy moim wzroscie jestem na etapie "chuda" i wymaga to moze nie radykalnego.leczenia, ale dbania juz o to co i jak sie je, czy nie traci sie za duzo energii itd. Tylko ciezko jest jesc tak odpowidnio...
  • edytowano grudzień 2015
    Chyba wiem jak się czujecie. Po Dąbrowskiej utylam juz kilka kg. Kolo 5. I czuje sie na powrot dobrze. Wystajace kosci sa niefajne. I bol tylka. A w zasadzie kości ogonowej jest totalnie do bani.

    Nie wiem. Cukier dobrZe tuczy i wieczorne podjadanie oraz malo ruchu.

    Stosujecie to dziewczyny?
  • Ja mam w druga strone problem, wiec brak mi doswiadczenia, ale kolezanka skutecznie przytyla pijac duzo sokow. Tez miala ogromny problem z chudoscia.
  • No właśnie ja się tak dobrze czuje
    Po tym mam naturalnie drobnokiscista budowę i drobne rysy twarzy
    Jak kiedyś przytyłam to jakaś nadana się czułam

    Choć tak jak mówię
    Trochę na twarzy bym mogła być bardziej okrągła
    Narazie nie mam zmarszczek
    Ale na starość to lepiej się wygląda okraglej
  • Znam takiego, któremu pomogło zwiększenie kaloryczności diety (ale za pomocą zdrowych pokarmów - np koktajle z najbardziej kalorycznych owoców miedzy posiłkami), restrykcyjne dbanie o regularne posiłki i specjalnie ułożone ćwiczenia na rozbudowę masy mięśniowej. Ale fakt, ze u mężczyzny o to ostatnie łatwiej..
  • edytowano grudzień 2015
    Wychudzenie zwieksza ryzyko poronienia. Latwiej jest doprowadzic do wyniszczenia organizmu. Braku witamin itd. Wiec nie wiem czy nadwaga taka gorsza. Bole stawow i kosci rowniez dokuczaja.
    Dlatego tak wazne jest zdrowe odzywianie. Problem jest dla mnie taki ze ciezko na tym zdrowym jedzeniu mi przytyc.
    Generalnie stoowalam jakies diety z netu. Oczywiscie jako dodatek bo nie zawsze moglam caly czas.
    Wpisywalam dieta na przytycie w google.
    Nie wiem teraz ktore to byly linki :(
    Ale sporo tam sensownych rzeczy bylo. Takich zeby jesc regularnie, co ok 3 h. Nie omijac posilkow, jesc zdrowo. Gdzies tez pisali ze dieta wychudzonych powinna liczyc 40 kalorii na kazdy kilogram ciala - tej wlasciwej. Ja sobie liczylam 50-55 kg czyli powyzej 2000 kalorii mi wychodzilo.
    ...
    Z takich "tuczacych" to staram sie pic kefiry z bananami i innymi owocami zeby nudno nie bylo.
    Wazne jest tez dostarczanie bialka, wiec mieso u nas na celowniku ku radosci mojego meza.
    Chetnie kupilabym jakas madra ksiazke o komponowaniu posilkow przy takim problemie.
  • @Bea założyłam swego czasu podobny wątek: http://www.wielodzietni.org/discussion/20523/jak-zdrowo-przytyc/p1 ;) Tylko nikt za bardzo nic konstruktywnego nie umiał doradzić. Wiem jak się czujesz, po pierwszym synu, karmiąc schudłam dramatycznie, do poniżej 50 kg. Bardzo mi było z tym ciężko. Wiem jak się czujesz. Wystające kości, to że nie da się wygodnie wyspać, bo czuje się wszystkie żebra i kości miednicy... o dłuższym siedzeniu na twardej powierzchni nie wspominając. U mnie pomogła druga ciąża z L4 od 13 tyg. i roczny macierzyński później. Oszczędny tryb życia, spokój i mniej żerczy człowiek, który nie wymagał diety eliminacyjnej od matki... Starałam się też jeść więcej orzechów, pestek, tak żeby zdrowo dostarczać sobie więcej kalorii. Gdybym po drugiej ciąży zauważyła że tak mocno spadam z wagi jak poprzednio na pewno starałabym się zwiększać kaloryczność posiłków, i jadła więcej dobrych tłuszczy i słodyczy, z sensowniejszych składników, tłuszcz kokosowy, daktyle, rodzynki itd. na smakoterapii sporo w miarę rozsądnych przepisów na słodycze. Tylko niestety trochę drogo to wychodzi. Z całego serca życzę powrotu do wagi docelowej :)
  • @Bea a z tym brakiem apetytu, mdłościami i chudnięciem to może by gastroenterologa nawiedzić?
  • Ciekawie się te kg na czlowieku rozkładają kiedyś miałam 56 przy 168 wzrostu i chudoscia bym tego nie nazwała. Teraz też do tylu dążę ale droga trudna i długa.
  • Ja ważę tak ok. 56-57 kg przy 170 cm - tylko u mnie się te kilogramy tak dziwnie rozkładają, że tak do pasa to na wychudzoną wyglądam, ale od pasa w dół, to tak w sam raz, a nawet ostatnio mi trochę przybyło (prowadziłam ostatnie kilka miesięcy mało zdrowy sposób życia) ponad moją stałą, wieloletnią normę.
  • Normalnie ważę 54, 55 przy wzroście 169 i dla mnie w sam raz:) nic mnie nie uwieralo nigdy i czekam już z utęsknieniem do tej wagi...@Ramatha a robiłaś podstawowa morfologia? Jak włosy, paznokcie ?
  • Mi się wydaje, że 56 to naprawdę ok
    Przy takim wzroście
    Ja.jak mam tyle to już pulpecik ze mnie

    Chyba, zw @Bea masz grube kości i mocną budowę ciala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.