Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie się najlepiej mieszka w Polsce rodzinie wielodzietnej :)

jak w tytule ,gdzie są najlepsze warunki dla rodziny wielodzietnej pod względem edukacyjnym,kulturowym,sportowym,które miasta ,regiony sa przyjazne rodzinom z dziećmi,co oferują :)
«134567

Komentarz

• Podobno Grodzisk Mazowiecki i okolice, tak twierdzą dzieciaci znajomi, którzy się tam przenieśli.
  • rozumiem, że wracasz :)

koniecznie nas odwiedź! koniecznie!
  • nie Bea,nie ,ale szukam miejsca do bazę a później kto wie >:D<

dziękuję za zaproszenie ,może kiedyś na kawę uda się spotkać :)
  • no,nikt nie chce zachwalać miejsca zamieszkania ??
  • polecam Józefów koło Otwocka :)
  • O tak! Tu jest zatrzesienie rodzin wielodzietnych. I nikogo to nie dziwi.
  • Ja też słyszałam o Grodzisku Maz. Tam zarząd miasta bardzo przyjazny. I odnoszę wrażenie, że grunta/nieruchomości w Grodzisku jednak tańsze niż w Józefowie. Grodzisk ma fajny targ, jeden z lepszych szpitali, takie spójne miasteczko, wjazd na autostradę. Mnie się tam podoba.
  • Zalesie Górne. Piaseczno ma własną Piaseczyńską Kartę Dużej rodziny i odczuwalne zniżki lokalne - np. 70% zniżki na zajęcia szachowe. W samym Zalesiu jest bardzo dużo rodzin wielodzietnych i są pozytywne postrzegane. Lokalny proboszcz nie traktuje jako wielodzietnych rodzin z trójką dzieci, bo u niego w parafii to raczej norma jest.
  • w naszym rejonie wielodzietność też nikogo nie dziwi. Ale szału ze zniżkami póki co nie ma. Zaczęliśmy działać w tą stronę.
    W Chojnicach jest dużo opustów.
    Ot, wczoraj byliśmy z dzieciakami w parku wodnym. Na kartę DR 8 zł za godz. na czytnik. Nam pani policzyła lokalną zniżkę rodzinną 7,5 za osobę w tym 2latek free. Byliśmy prawie dwie. Popatrzyła na Szoguna i uznała, że mam się przy czym urabiać i... zapłaciłam 30 zł - tylko za godz. Pani współczuła, że nawet tam odpocząć nie dałam rady bo młoda nie chciała nawet chwili spocząć na tyłku. W czwórkę ledwośmy ją ogarnęli :)
  • W Łodzi :)))
  • Ja polecam Trzebnicę, spokój cisza ,piękne okolice,praca,a Wrocław na wyciągnięcie ręki.
  • edytowano styczeń 2016
    w Chociszewie ekstra podstawówka,
    a Parzęczewie ekstra proboszcz,
    w Ozorkowie dobry rynek
    a w Łęczycy niezły szpital
    :)
  • :)
    O,tak o Trzebincy mam same pozytywne opinie :) swrgo czasu mialam tam zjechac na wakacje,na koncu nie qyszlo,za to kolezanka wrocila tam na stale juz ponad rok i maja sie dobrze :)
    Dziekuje @Elzunia,nameczylam Cie juz raz o miescie :)
  • Walbrzych i okolice chyba ma okres dolowy,bo mnostwo ofert..hm...miejsce w sumie b.ciekawe ,blisko do De i do Praghi i ogolnie wydaje sie byc ciekawym miejscem,do.Wroclaawia tez nie daleko :)
    Ktos ,cos?
  • Wałbrzych raczej nie. Miasto zdegradowane przez kopalnie i biedę.Położone przepięknie, blisko gór ale daleko do ośrodków akademickich. Jak zerkasz w nasze okolice to oczywiście Trzebnica potem Świdnica całkiem fajnie się rozwija. Jak Wałbrzych to lepiej Świebodzice. Też ciekawe z niewielkich, zachodnich miasteczek są Oleśnica i Oława i bliziutko mnie Kąty Wrocławskie. W Kątach niezła podstawówka i przyzwoite gimnazjum, fajny dom kultury i bardzo bliziutko do Wrocławia.
  • No Trzebnica coraz piękniejsza i jest szkoła muzyczna od 2 lat, burmistrz świetny człowiek.
  • edytowano styczeń 2016
    Jedna wazna rzecz,ktora mnie interesuje to szkoly i wlasnie w Walbrzychu takowa jest dla mojego gimnazjalisty,hm @Elunia,znasz szkole im.Paderewskiego moze?
    Yrzeba sie bedzie rozgladnac jeszcze,ze podstawowka,choc jak sa dobre dojazdy to jak znajde cos fajnego w sensie szkol dla mlodszych to wtedy starszy moglby spokojnie dojezdzac.
    Okazuje sie ,ze wcale nie tak prosto jest sobie znalezc to odpowiednie miejsce :-?
  • @Agnieszka a dlaczego ta szkoła dla syna?
  • Bo maja tam MYP program ,czemu pytasz?
  • Czy w szkolach dwujezycznych matematyka i przyroda jest wykladana po angielsku czy innym jezyku?
  • Wiesz ze w gdyni jest dwujezyczne gnazjum i liceum z miedzynarodowa matura. Jedno z najlepszych w pl. No ale swojego miasta nie reklamuje bo przeciez je znasz.
  • Wiem :) pisalam juz do nich,ale akurat nie maja programu,ktory nas interesuje ,niestety i nie podejma tez zadnych krokow w tym kierunku,w przeciwienstwie do dwoch innych.
    Nie powiem,ze Gdynia urzekla nas bardzo i mowilam tez,ze jakbym miala zamieszkac w Pl to wlasnie tam...szukam nadal,co by miec jasny obraz .
  • W gdańsku tez w III LO na Batorego we Wrzeszczu jest anglojęzyczne liceum. A Gdańsk, szczególnie wrzeszcz z wielu względów do mieszkania bardzo polecam.
  • Gdansk jest wielki brudny i zakorkowany. Mieszkalam tam kilkanascie lat. Ma kilka ladniejszych dzielnic jak Oliwa ale tam ceny nieruchomosci powalaja. Ale co kto lubi. Ja do szczescia potrzebuje lasu, wody i oddechu. Niestety wsie odpadaja ze wzgledu na edukacje dzieci. Zeby byly niezalezne od tego cZy mozemy ich podwiezc i nie generowaly znaczacych kosztow.
  • A gdynska szkola z miedzynarodowa matura niestety dba tylko o orlow. Maja zbyt duzy nacisk na sukces.
  • Dorota, ja nie mam takiego wrażenia,we Wrzeszczu możesz mieszkać pod samym lasem, do plaży 40 minut piechota. Wrzeszcz przeszedł rewitalizacje wiec dolny robi bardzo pozytywne wrażenie. Komunikacyjne świetnie bo pod nosem skm, pkm, 2 linie tramwajowe i autobusy. Korki jak wszędzie ale dzieki skn, pkm i tramwajowi nie wiem co to znaczy bo wszędzie jezdze komunikacja, tylko wieczorami i w weekendu używam auta. Fajne jest tez zlapecze sklepowe, lidle, biedronki i rynek z super cenami. Tak wychwalam bo akurat kocham miejsce w który mieszkam.
  • Wałbrzych zmienia się na korzyść, ale nadal odstaje. Ilekroć tam jestem przypomina mi się dialog z jakiegoś serialu kryminalnego. "Dlaczego pan zabił kolegę? ". "A wie pan, jak to jest urodzić się w Wałbrzychu? "
  • Moj maz wychowal sie we wrzeszczu. Szczerze go nie cierpie. Dla mnie za ciasno. Rynek ma fajny fakt. A na galerie baltycka mam bol glowy. Doslownie. Pewnie kazdy lubi co innego. Mnie aglomeracje przytlaczaja. A w sumie to Agnieszka szuka swojego miejsca. Ja swoje znalazlam. Przy granicy z gdynia. I lasem. I kilka minut do Skm. Troszke mi jej brak i czesto tam bywam. Ale cos za cos. Tu gdzie teraz mieszkam ceny nieruchomisci sa duuuuzo nizsze. A nam brakowalo przestrzeni zyciowej.
  • Agnieszka, we Wrocławiu jest kółka szkół dwujwzycznych. Co dodatkowo poza językami Cię interesuje?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.