Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Akcja sezonowa: mrozimy pluszaki i kołdry

Wiem, że temperatury nie sprzyjają wystawianiu kołder na noc na dwór, nie mniej jeżeli się chcemy pozbyć roztoczy najłatwiej uczynić to zimą, poprzez głębokie mrożenie pierzyn, poduszek, pluszaków, dywanów etc. Można rotacyjnie te kołdry wystawiać, należy pamiętać, aby potem w zmrożonej pościeli nie spać, zanim sama nie dojdzie do temperatury pokojowej bo łatwo o duże przeziębienie,
«13

Komentarz

  • O tym samym dziś myślałam Magda, ale chyba wystawie w ciągu dnia, temp też niskie. Ile godz potrzeba, może wiesz?
  • Nie mam pojęcia ile godzin - nie mniej wystawiłam dzisiaj w ciągu dnia większość pościeli tak na 6, 7 godzin i rzeczywiście zapach świeżości jest nieosiągalny innymi metodami. Fakt, że też trzepałam długo. Pikanterii dodaje fakt, że wystawiałam na boso, potem wpadłam na pomysł, że może mi zimno w stopy :)
  • Na boso!!! Yyy...to trochę chłodno, rzeczywiście:)
    Jutro szmaty do ogródka:) mam nadzieję, że te kilka godz wybije paskudy. Też lubię ten zapach zimna i świeżości:) przydałoby się materace też wynieść, ale to logistycznie ciężej zorganizować
  • Ja bym chętnie dywany wystawiła, ale też wysiadam logistycznie. Żeby te mrozy dłuższe były, to powolutko wszystko by człowiek pomroził.
  • Nowe hobby nam się szykuje- mrozenie:) tylko do środy ponoć takie mrozy, ale zima dopiero się zaczęła, więc jest szansa, że jeszcze posxalejemy z temi dywanami i materacami:)
  • ALe jedną kołdrę z poduszką dzisiaj na całą noc dałam i widzę, jak pięknie marznie - pochwalę się efektami, czy jest różnica z tymi co w ciągu dnia.
  • Osobiście wolę noc do tego celu. Z drugiej strony, światło słoneczne również różne świństwa zabija (nie tylko wampiry), więc dzień też dobry :D
  • Kogo dajem na mróz? :D
  • Pamiętajcie o p/poż
  • O to nie byłam sama. Też dzisiaj wstawiłam kołdry dzieci. A jaki zapach świeżości po wstawieniu do sypialni! !!! Jutro część druga czyli moja pościel i poduchy z kanapy.


    Tylkotak sobie myślę. Na jak długo te mrożenie pomaga.
  • Chciał, nie chciał - do następnej zimy ;)
  • Wybije do zera, więc na jakiś czas warto.
  • A mrozenie koców ma sens bo moje dzieci śpią tylko pod cienkimi polarowymi, czy w takim cienkim już nie mieszka
  • Polarowe można zawsze wyprać w 60 stopniach. Mrożenie zastępuje w tym temacie pranie w gorącej wodzie. Dla pluszaków i puchu niezastąpione.
  • Właśnie myślałam czy wystawić na balkon materace na cały dzień.
  • A my wciąż czekamy na zimę... :-w
  • Ja pluszaki wyprałam, a potem suszyłam w suszarce program jak normalne ubrania. Wyglądały jak nowe.
  • Też lubię pościele mrozić. Jednak nie wpadłabym na pluszaki-dzięki Magda!
  • Ja spróbuję wystawić, ale musze zobaczyć czy nam przypadkiem nie zawiewa od strony kompostowni w Radiowie ;) bo wtedy raczej nie będę miała pięknego zapachu mrozu
  • @blaekie
    to my po sąsiedzku - ja z Izabelina.
    Po zapachu z Radiowa poznałam ;)
  • Roztocza sie nie zabija mrozem. Tylko wysoka temperatura prania min 60'C
  • eee kurka mi teraz w mieście trudniej z tym mrożeniem...balkon maławy....musiałoby mrozić dwa tygodnie by te 9 pościeli, pluszaki ect (że o materacach nie wspomnę) wystawić na mróz....
  • "Aby zniszczyć żywe osobniki roztoczy i zapobiec ich namnażaniu się wystarczy wynieść pościel na balkon w słoneczny, mroźny dzień. W ten sam sposób można postępować z dywanami, kocami oraz pluszowymi zabawkami."
  • No tylko uczulają ich odchody. Po dwóch tygodniach jak te rzeczy nie zostaną uprane to na tym syfie liczba roztoczy wróci do początkowej.
  • Na tym syfie czyli pozostałym obumarłym naskórku. Tylko pranie lub mocny odkurzacz oczyści z alergenów.
  • Alergen - odchody, naskórek - karma dla nowych roztoczy, to trzeba usunąć mechanicznie lub praniem .
  • no zgadza się...
    ale mrozy pozbędą nas roztoczy, żeby więcej kup nie robiły :D
  • mrożenie , trzepanie i pranie oraz odkurzanie - taka akcja na najwyższym poziomie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.