Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepionka bcg

edytowano styczeń 2016 w Ogólna
Przeczytałam, że u noworodków najlepiej podawać szczepionka BCG razem z ta na WZW b.Czy jest jakieś uzasadnienie takiego schematu? Czy lepiej poczekać i podać te szczepionkę starszemu dziecku? Doczytałam, że jest ona dość niebezpieczna, bo zawiera żywe bakterie

Komentarz

  • Ja dawałam starszym dzieciom - w sumie to nie wiem, po co w te noworodki tak ładują szczepienia.
  • Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
  • @MagdaCh Obie szczepionki podawane w pierwszej dobie odraczalas? Czy potem szczepilas w przychodni?
  • Nic nie pozwoliłam wkłóć. Ze szpitala po urodzeniu wyszły nieszczepione. Gruźlicy to do dzisiaj nie zaszczepiłam, bo to chyba tylko w sanepidzie teraz czy gdzieś tam można dostać. A żółtaczkę w przychodni bez problemu uzupełniłam. U jednego dziecka jak miało 6 m-cy, a u drugiego to jak miało chyba 1,5 roku, jak nie 2 lata.
  • Najlepsze to jest z tym całym infanrixem. Bo w naszej przychodni każą pilnować terminu co 8 tygodni bezwzględnie (to są 3 dawki). A ja tu czytam ulotkę z której wynika, że można te przerwy do 6 czy 8 m-cy wydłużyć :D
    I wg ulotki wcale nie trzeba startować w 1 roku życia z tą szczepionką. Jest ważńa dla dziecka do ukończenia 3 r. ż.
  • BCG guzik warta po prawdzie... Na stare szczepy. Przed nowymi nie chroni, w zeszłym roku na Pomorzu była gruźlica. Tyle że u szczepionych;)

    Mój nie dostał (wzwb 1 dawke w wieku 1,5roku) i o dziwo w przychodni w ogóle mnie do szczepienia BCG nie namawiali. Za to bombarduja mnie dpt...
  • @Dorotak - w przychodni nie mają BCG, to jak Cię mieli namawiać?
  • Do wizyty w sanepidzie też nie;) w ogóle Gdynia (i sanepid i ogolnie przychodnia z wezwaniami) odczepila się od nas po 1/dawce wzwb, tylko pediatra jeczala że ten tezec ;)
  • @Katarzyna no właśnie się w zeszłym roku zdziwiłam, bo 4 lata temu u nas w przychodni nie mieli BCG, a rok temu już mieli i bardzo namawiali do szczepienia, a myślałam, że tak jak z synem chociaż od tego się odczepią.. Ciekawe czy to tylko u nas, czy już będą mieli w przychodniach.
  • Raczej nie będą mieli, bo to pakowane jest po 10 dawek we fiolce, a szczepi się tylko przy urodzeniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.