Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sposoby na utrate glosu i mega drapanie w gardle..

Jak w tytule.

Ktos ma cos sprawdzonego?
Mleko z miodem?
Woda z sokiem malinowym?
Kogel-mogel?
Ziemniaki na gardlo?

Komentarz

  • Na drapanie i kaszel popijam bezczelnie syrop prawoslazowy... Tani, łagodzi super.
    Z domowych sposobów mleko z miodem i kapką masła. ;)
  • Absolutnie mleko z miodem zakazane, najgorsza rzecz na struny głosowe.
    Sok malinowy ok.
    Nic gorącego ani zimnego, tylko letnie.
    Sól emska ( rozpuścić i płukać)
    Nie używać głosu - szeptać jedynie.
    Tabletki nawilżające isla.
  • Glosuje na kisiel z siemienia :) bardzo pomaga
  • Z aptecznych to też polecam tabletki Isla, a jeśli oprócz drapania jest też ból - to strepsils intensive (jest faktycznie silniejszy, niż reszta strepsilsów)
    Poza tym sól emska - ale my pijemy, nie płuczemy.
    Do płukania - szałwia! Wypędza wszystkie zarazki i pomaga na bóle i drapania :)
  • Stara medycyna poleca: kłaść do oporu (ile kto wytrzyma) plasterki cytryny na język. pobudzone ślinianki wraz z sokiem z cytryny bardzo szybko wyleczą chore miejsca.
  • Maliwiju, serio z tym mlekiem? Kurcze ale życie jam drapie, drażni, boli grdlo to to mleko aplikuje sobie. (Chyba że karmie to nie).nieźle.
  • Serio laryngolog mnie uczulał, to samo mówili na studiach z logopedii i na drugich z emisji głosu.
  • Siemie lniane zapomniałam.
    Sól emską też czasami piłam nie jest bardzo słona.
  • Siemię lniane,tabletki Isla, zwykły kisiel,a jak nic z tego nie ma pod ręką co dropsy wertelsy wszystkie te rzeczy nawilżają gardło i o to chodzi.Miód podrażnia.Oczywiście nie pić gorących napojów, letnie dobrze działają.
  • Plukanie gardla sokiem z buraka, najlepiej swiezo wycisnietym`ale i z kartonu ujdzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.