Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uraz oka u dziecka

Dziś rano Jagoda przykleiła sobie Świmkę Peppę do okna, gdy ją odrywała z impetem uderzyła piąstką w oczko.
Od tej pory oko łzawi a ona pokazuje, ze ją boli.
Co robic? Isc do sxpitala?

Komentarz

  • Tez tak myslę, ale dokąd sie udać???
  • Może zadzwoń na informację medyczną i zapytaj, gdzie masz najbliższy dyżur okulistyczny?
  • @MamaMika, jeśli nadal potrzebujesz, to dziecięcy dyżur okulistyczny powinien być na Jasielskiej-w Centrum św. Jerzego.
  • Miałam nie jechac, ale Jagoda napadowo wyłącznie z bólu, wlasnie wróciłyśmy( bardzo utrudnione to było, bo mąż w pracy, ja sama z szóstką/ najmłodszy 3 mce).
    Młoda ma uszkodzoną rogówkę. Przepisany antybiotyk i nurofen.
    Powinno przejść do 5 dni
  • Hania, Jadielska za daleko, byłyśmy w Wojskowym
  • Teraz wszystkie pepy won z domu!
    Biedne malenstwo, przytul Jagodke :).
  • Współczuję
  • Teraz wszystkie pepy won z domu!
    --------
    Trza było słuchac tych co mówili, ze pepa to ZUO! :P
  • O Kitty mówili >:)
  • Pepa takoż.
    Niewychowawcza jest.

    No i ...okopsujna. ;)
  • Czy mogę zapytać, jak antybiotyk polecili?
  • @MamaMika - to dobrze, że Was w Wojskowym przyjęli, bo słyszałam historie, że dzieci nie chcieli tam badać :(
  • Tylko jeszcze jakiegoś nawilżacza mam nadzieję przepisali... :-*
  • O nawilżaczy dr nic nie mówił. Dziś oko czerrrrwoooone, ale nie skarży się na ból, za to unika światła i mruży oczy.
    W wojskowym w ogole ani śliwa sprzeciwu. Trochę trzeba było czekac na wizytę, ale sama wizyta to były 4 minuty.
    No, z wypisaniem RP 5.
  • Jeszcze Lutycka ma OD okulistyczny dla dzieci.
  • Magda, Lekarz zalecił Floksal( maść)
  • MamaMika, przy urazach rogówki bardzo istotne jest intensywne nawilżanie. Sama mam takie urazy dość często. Polecam krople bepanthen eye. Dobrze nawilżają i szybko łagodzą, zmniejszają ból. Są dość drogie w aptekach, w internecie tańsze. Ale chyba najlepsze z dostępnych na rynku.
  • Dzieki bardzo, nie wiedziałam. Lekarz nic nie mówił.
  • Tez ostatnio dostalam floksal i lepiej mi pomogl niz tobrex (oba w masci). A do nawilzania mam thealoz duo w dzien i na noc masc vitapos i jak regularnie stosuje to jest z oczami dobrze.
    Tez dopiero ostatnio okulistka mi zalecila nawilzanie oka po urazie, wczesniej okulisci to zlewali.
  • @MamaMika
    Kup takie z których jeszcze ktoś w domu będzie mógł skorzystać ;) Najlepiej takie bez konserwantów co można używać z soczewkami kontaktowymi np. Hyabak Zapytaj też ile czasu od momentu otwarcia można używać (te co je z nazwy wymieniłam 3 miesiące)
    Współczuję bo ja rok temu walczyłam z uszkodzeniem rogówki. Ale teraz już jest ok. A wiadomo młody organizm regeneruje się nad wyraz szybko. :-*
  • edytowano styczeń 2016
    @ola_g
    Procedura jest taka, że do spawania okulary lub osłonę się używa ;)
    A jak nie spawanie to zwykły Starazolin (około 10 zł)-ten czerwony, a nie Starazolin Hydrobalance (niebieski). A jak nie pomaga to jakiś "wrać" bo reszta na Rp. ;;)
  • Posłuchajcie, czy ja ten Floksal też mogłabym zastosować? 3 dni temu zakułam się w oko gałązką choinki. Bardzo lekko, ale boleśnie, nie powiem. Zakraplam dicortinefem. Czuję to oko. Może maść lepsza? Hm. Do lekarza to się nie wybiorę.
    W sprawie naświetlenia oczu - tutaj jest resume:
    https://portal.abczdrowie.pl/uszkodzenie-oka-energia-promienista
    Temat szczególnie bliski fotografom - każda fotomodelka po pewnym czasie ma potężne problemy ze wzrokiem, od ilości fleszy i lamp. Zresztą "strzelenie" komuś błyskiem lampy studyjnej w oczy może spowodować ślepotę.
  • Nie wiem czy antybiotyk konieczny. Spróbuj porządnie nawilżać i często. Vita-pos, thealoz, bepanthen-eye, keratostill do wyboru. Jeszcze żel solcoseryl do oczu bardzo szybko leczy uszkodzenia rogówki, jeśli to rogówka ;) Ale on jest na receptę.
  • Nie wiem, co tam uraziłam, ale bałam się infekcji stąd ten antybiotyk - taki zresztą miałam w apteczce. Może rzeczywiście coś z Twojej listy popróbuję, dzięki @Moni_k.
  • mi bepanthen najszybciej pomaga na podobne urazy.
  • Takie:

    https://www.doz.pl/apteka/p63668-Bepanthen_eye_krople_do_oczu_05_ml_20_szt

    Najlepiej zamawiać przez internet, bo w aptekach sporo droższe.


  • Moze komus sie przyda:
    - Thealoz duo, bez konserwantow, po otwarciu 3 miesiace wazny;
    - Vitapos, bez konserwantow, po otwarciu 6 miesiecy wazny;
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.