Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozliczenia roczne PIT

245

Komentarz

  • Ja przepraszam Panie, ale nic nie rozumiem 8-}
    Dla mnie sprawa jasna - jak potrzebują w rodzinnym dochód sprzed dwóch lat, to US wystawia dochód sprzed dwóch lat i mój zwrot sprzed roku ich nie interesuje.
  • Czy jezeli skladalam korekte pitu, to juz nie obowiazuje 30 dni na zwrot jako wielodzietnej rodziny?
    Dzis mija 30 dni a kasy nie ma. Martwie sie, bo akurat bardzo mi te pieniadze potrzebne.
    Ktos cos wie?
  • Oczywiscie mija 30 dni od korekty.
  • Czyli to, ze przy skladaniu mi powiedzieli, ze dla rodzin wielodzietnych jest 30 dni (2 osoby to potwierdzily) mozna miedzy ksiazki? I tak wiazacy jest czas 90 dni? @Bea ?
  • Bingo!
    Złożyłem 2. maja przez e-deklaracje i dzisiaj wpłynęło.
    Tak szybko to mialem tylko składając w styczniu :-)
  • @mamuma u Ciebie jest?
  • my złożyliśmy 1.04 i nic :/ A wielodzietni jak najbardziej... wrr...
  • @jan_u ja wlasnie popelnilam ten blad, ze skladalam osobiscie w urzedzie. Potrzebowalam miec kopie ze stempelkiem, ze wplynelo. Ale przy skladaniu mi mowiono dwukrotnie, ze zwrot do 30 dni. A ponoc tylko deklaracje internetowe obowiazuje termin 30 dni. Dzwonilam do urzedu i pani mi powiedziala, ze korekta nie zostala jeszcze wprowadzona.
  • Up. Rozliczacie się już?;?
  • Znowu? Nie dawno się przeciez rozliczalam.
  • Ja tam się cieszę:P ładny zwrocik przyjdzie. Znów :D 
  • edytowano styczeń 2017
    Rekord. Gdynia wyrobiła się w 4 dni robocze :D 
  • Czy do rozliczenia dolicza się kosiniakowe, czyli 1000 miesięcznie przez 1 rok po urodzeniu dziecka?
    W urzędzie sami nie wiedzą...
  • Nie dolicza się. Tak znalazłam i nie doliczalsm
    Podziękowali 1blaekie
  • Nie czytałam całości, więc może już było, ale pozwolę sobie zapytać. 

    Dorosłe dziecko pracuje trochę. Nadal jest na utrzymaniu i uczy się, tj, jest studentem.

    Można odliczać go, tj. ulgę. Jest jakaś granica?
  • edytowano luty 2019
     jak  dziecię jest studentem, nie skończyło 25 lat i zarobiło mniej niż 3089 brutto w ciągu roku to można odliczyć ulgę. Jak więcej to niestety ulga przepada.
    Podziękowali 1Agax4
  • Dzięki wielkie. Jest studentem, ale zarobił więcej. 
  • mader powiedział(a):
    Wiecie, że jak się zaznaczy w Picie posiadanie KDR to te wnioski idą w pierwszej kolejności?
    Tak, wiemy,dostaliśmy zwrot w 7 dni od wysłania zeznania :D polecam ;)
  • Tak, ale my już prawie 2 tygodnie temu wysłaliśmy i nic. Da się gdzieś jeszcze sprawdzić status zeznania?
  • mader powiedział(a):
    Wiecie, że jak się zaznaczy w Picie posiadanie KDR to te wnioski idą w pierwszej kolejności?
    u nas poniżej tygodnia był zwrot:-)
  • Ja zapomniałam zaznaczyć, że mamy KDR a zwrot dostaliśmy w mniej niż tydzien :) 
  • a korzystał już ktoś z tego rządowego?
    https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

    bo nie wiem czy warto to w nim edytować zeznanie czy lepiej w jakimś sprawdzonym programie co w poprzednich latach
  •  tam robiłam @Agax4, ma w sobie wszystkie pity od pracodawców itp
    Podziękowali 1Agax4
  • Ja też korzystałam z tej opcji, bo pracodawca się specjalnie nie spieszyl z wysłaniem pita, i wyszło że pieniądze z rozliczenia mam szybciej na koncie niż pita w wersji papierowej
     :p 
  • edytowano luty 2019
    starszy syn popracował trochę w 2018,  kasę sobie wydał
    a ja teraz nie dostanę na niego  ulgi  :#
  • In Spe powiedział(a):
    starszy syn popracował trochę w 2018,  kasę sobie wydał
    a ja teraz nie dostanę na niego  ulgi  :#
    Też tak mam. Prawo pełnoletnich.

    Podziękowali 1In Spe
  • joachm1 powiedział(a):
     jak  dziecię jest studentem, nie skończyło 25 lat i zarobiło mniej niż 3089 brutto w ciągu roku to można odliczyć ulgę. Jak więcej to niestety ulga przepada.
    @joachm1 a stypendia się do tego liczy?
  • I kartę dużej rodziny mają i te dorosłe dzieci, które same dzieci nie mają.

  • Nie wiem.
  • Wniosek wypełnił mąż w niedzielę, pieniądze przyszły dzisiaj, zaznaczaliśmy  KDR. Siostra wniosek złożyła w piątek, pieniądze miala już we wtorek, nie jest mamą wielodzietną ale inny US niż nasz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.