Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozliczenia roczne PIT

135

Komentarz

  • Bea powiedział(a):
    Tylko opodatkowane. Np ministerialne sportowe.
    Zaznaczenie kdr jest mało istotne ;)
    W pitO 6 czy 8 dzieci jednoznacznie wskazuje na wielodzietność
    @bea, my w zeszłym roku rozliczaliśmy na papierze a tam nie było rubryki KDR i na kasę czekaliśmy trzy miesiące. Co do dnia
  • Ja w zeszłym roku papierowe, bez zaznaczeni KDR dwa tygodnie- rozliczenie w końcu marca. Teraz elektronicznie, nadal bez zaznaczenia bo zapomniałam i zobaczymy...złożone 1 marca.
  • Ja zrobiłam wczoraj :) przez rządową stronę. 
    Ale się namęczyłam niestety :(
    Bo się okazało źe system zdublował mi jeden PIT 11 - księgowa pomyliła US i robiła korektę informacji - a system podwoił mi dochody od tego pracodawcy i całą resztę: ( musiałam ręcznie korygować. 
    Dodanie męża do rozliczenia - teź po przejściach. Zobaczymy czy się udało zrobić dobrze.
  • To zaznaczenie KDR miało dawać zwrot do 1 miesiąca a nie trzech.
    W poprzednich latach rozliczałam się elektronicznie i niby była taka możliwość. Ale jej nie znalazłam. Zwrot był szybko co nie przeszkodziło by nas wezwać do urzędu bo zmieniliśmy urząd skarbowy. 
  • Odkąd rozliczamy się drogą elektroniczną nie byliśmy wzywani do kontroli, wcześniej przy wersjach papierowych rok w rok byliśmy na dywaniku u pań z US i zawsze kończyło sie kserowaniem przez nie aktów urodzenia dzieci. Co roku kserowaly i tłumaczyły, że nie mają tego w systemie a wersja papierowa idzie do archiwum i nie maja wgladu. Oczywiście na pieniądze trzeba było dużo dłużej czekać.
    Nie wróciłabym już do wersji papierowej. :s
  • Będziemy się rozliczać przez e-deklaracje. Gdzie się zaznacza kdr?
  • awia powiedział(a):
    Będziemy się rozliczać przez e-deklaracje. Gdzie się zaznacza kdr?
    "inne dane"
    jak dobrze pamiętam
  • w tym roku"samo się liczy"
    kwadrans i po kłopocie
    rewelacja
  • Już znalazłam. Dzięki
  • edytowano marzec 2019
    Prayboy powiedział(a):
    w tym roku"samo się liczy"
    kwadrans i po kłopocie
    rewelacja
    no właśnie "nie samo"
    bo jak pisałam - u mnie się jeden PIT 11 zdublował - dobrze, że zauważyłam
    więc lepiej się upewnić, czy jest to samo jak się dostało na papierze
  • edytowano marzec 2019
    Oj i wkurzyłam się i w sumie nie wiem...ale chyba muszę  złożyć korektę.
    No właśnie mi listonosz przyniósł Pit 11, którego sie nie spodziewałam. Syn dostał w październiku  stypendium naukowe z UM, nieopodatkowane ale ja składałam wniosek  to mi przysłali. Tam w PIT 11 w sumie i tak jest wykazane 0 w kwocie do opodatkowania... no nie wiem sama- robic korektę ( a jak korygować to 0 z pozycji 50 i 52) czy czekać aż będą chcieli wyjaśnienie. Przeglądam ten wydruk zeznania rocznego i nie widzę nawet tej rubryki opisanej  jak w jedenastce, gdzie ewentualnie trzeba wykazać to stypendium. Ech juz myslałam, że mam z głowy w tym roku...
  • Kwoty się zgadzały, tylko ten dzisiejszy pit mnie zaskoczył. pytanie po co go wystawiają jak niczego nie zmienia i nie trzeba wykazywać tych stypendiów.
  • Ja właśnie wysłałam korektę bo zapomnialam podać nr konta do zwrotu...
  • Sprawdź czy system wprowadził ulgę kwotowo przy pierwszym dziecku. U mnie dziecię widniało w deklaracji ale z kwotą 0, musiałam ręcznie wpisać. Wiem, że  brat i szwagierka też tak mieli. Jak ktoś zerknie tylko czy dziecię z peselem uwzględnili a nie sprawdzi kwoty odliczenia to będzie w plecy jak zaakceptuje.
  • Może za jakiś niezapłacony mandat ...
  • Straszycie mnie z tymi PiTami. Czy ktoś składał ponad 2 tygodnie temu i jeszcze nie ma zwrotu? 
  • My mamy po tygodniu
  • No proszę mnie nie dobijać :p 

    Jak coś źle zrobiłam to dostanę informację listem? 
  • Ja dostałam po tygodniu
    Ale szczerze mówiąc nastawiona byłam na dwa miesiące na zwrot 
    Ostatnio mnie wszystko pozytywnie zaskakuje  :D
    Podziękowali 1Agax4
  • Dostałam zwrot po tygodniu od złożenia :)
    jest sukces póki co
  • edytowano marzec 2019
    Też spróbowałam tego automatycznego rozliczenia. W parę chwil gotowe. Super. Ale weszłam z ciekawości, żeby sprawdzić szczegóły, czy wszystko jest i okazuje się nie policzył jednego z PIT 11. Muszę dopisać ręcznie. (może być tak że pracodawca wysłał do nas pit 11 a do urządu nie i dlatego tego nie widać w rozliczeniu?)
    I 18latkę, która dalej się uczy, też trzeba ulgę poprawić samemu.
  • Mam pytanie rozliczam koleżankę która ma niepełnosprawne pełnoletnie nieuczace się dziecko które dostaje rentę socjalną i dodatek pielęgnacyjny . Czy może ona odliczyć sobie ulgę prorodzinną na niego. Pani z naszego us powiedziała  ze jesli  renta przekracza ta kwotę którą dziecko może dorobić to nie można odliczać.  Według mnie to błędna interpretacja.  Ktoś wie?
    Podziękowali 1nowa
  • Juz znalazłam to co chcialam , moze komuś się przyda
     http://www.pcpr.info/czy-niepelnosprawne-dziecko-moze-uzyskiwac-dochody
  • Myślałam, że skorzystam z rozliczenia przez internet, ale tam, jak sie okazało, nie uwzględniono, że na moje studiujące dziecko powinna być ulga. Przez to zwrot podatku miałabym o 2700 zł mniejszy. Aby tego uniknąć musiałam wypełnić PiT ręcznie i zawieźć do US.
  • Aniela u mnie też nie było najstarszego ale to pole ruchome i po prostu go dopisałam. System przyjąl i nie protestował.
  • U mnie była uwzględniona ta studiująca i niepracująca, ale z zapisem ulgi 0,00. Nigdzie nie widziałam, gdzie można by było to zmienić. Syn uczący się (młodszy) stracił ulgę, bo w czasie wakacji dużo pracował, to było jasne. Może siłą rozpędu system wpisał tej studiującej i niepracującej 0,00. Długo sie przyglądałam i nie znalazłam sposobu zmiany. 
  • Klika się w to zero i wówczas ono znika i wpisujesz kwotę ulgi.
  • Czy to prawa, że ostatni raz się rozliczamy sami, ostatni rok znaczy?
  • @Berenika wątpię ... U.S nie rozlicza:
    • ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem 
    • z dzieci które wciąż się uczą a ukończyły 18 lat
    •zdarza się że nie uwzględniają jeśli pit  wystawiło 2 pracodawców 
    Podziękowali 2Berenika Agax4
  • Szok. Wysłałem PIT przez Internet 30. kwietnia wieczorem. Dzisiaj mam na koncie zwrot.
    Podziękowali 1Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.