Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co na kaszel dla półrocznego dziecka?

Dopadło i mojego najmłodszego. Nie dziwne, jak cały dom kaszle :-( właśnie robię mu inhalację. Co jeszcze???
«13

Komentarz

  • Piszcie, piszcie bo ja zielona w temacie jestem :-( żadne moje do tej pory kaszlu w tym wieku nie miało. Szkoda, że jest za mały na bańki.
  • edytowano luty 2016
    A ten kaszel to suchy, mokry? Długo trwa? Możesz podać Stodal, Drosetux przy kaszlu suchym- choć ten ostatni to i przy mokrym. Jak gardło też podrapane to zwykły syrop prawoślazowy. Możesz też preparaty wykrztuśne w kroplach; Deflegmin,Flegamina one działają na kszel mokry, a taki pewnie jest skoro Go inhalujesz. Jak nie wiesz jaki to kaszel to szybko do osłuchania- najlepiej wezwij do domu bo wirusy szaleją. :(
    Te wykrztuśne podawać do 16-tej.
  • Zawsze mam problem z określeniem rodzaju kaszlu. Chyba mokry. Kaszel od wczorajszego wieczoru. Bardzo chciałbym uniknąć wizyty w przychodni :-(
  • edytowano luty 2016
    To te inhalacje rano i do tego krople Flegamina. A nie możesz skonsultować telefonicznie u zaprzyjaźnionego pediatry? A wieczorem jak taki "szczekający" kaszel to Sinecod w kroplach. To tylko na noc (przy suchym kaszlu)
    A Dziecię nie alergik, astmatyk albo inna choroba przewlekła?
  • Jak często można robić inhalacje? Robię co godzinę około dziesięciominutową.
  • edytowano luty 2016
    Podobno od pięciu dni flegamina, która była bez recepty od szóstego miesiąca teraz jest od dwóch lat. Pani w aptece dostarczyła, że jak jest kaszel u takiego malucha to trzeba natychmiast do lekarza. Pediatra mi napisała, że inhalacje ok, reszta zaleceń na ewentualnej wizycie.
  • Postraszyła a nie dostarczyła
  • Faktycznie krople Flegamina na Rp. :( Zamów wizytę do domu . Możesz podawać Stodal lub syrop prawoślazowy te są na pewno bez recepty. Ja nie byłam 3 dni w pracy a tu takie zmiany? :-O
  • Syrop prawoślazowy wg ulotki od 6 roku życia ze względu na zawartość alkoholu. Pozostają inhalacje i oklepywanie.
  • Syrop prawoślazowy przepisywany przez lek. prawie od urodzenia... ;;)
  • Mi dla dwumiesięcznego dziecka lekarka przepisała dwa razy dziennie 1 ml mucosolvanu, a mucosolvan bez recepty chyba.
  • U nas ,na kaszel dla miesięcznej córki -2 razy dziennie mucosolvanm inhalacje, koniecznie oklepac w pozycji na brzuchu na kolanach rodzica, około 15 min po inhalacji. Wieczorem pulmicort, tez inhalacje. Ściąganie z noska- sól morska i frida.
  • edytowano luty 2016
    MucosolvanU nie podajemy wieczorem. Po 3 dniach, jeśli nie ma poprawy ,do lekarza, lub szybciej ,jeśli kaszel jest bardzo intensywny, są dusznosci. Takie mieliśmy zalecenia od lekarza
  • Dziekuje
  • Stodal jest lekiem homeopatycznym. Nie wiem jak mucosolvan.
  • @Aga85 - ile tego mucosolvanu?
  • Dla mojej córki, miesięcznej, było 5 kropli MucosolvanU i 5 kropli soli fizjologicznej.
  • JA dostałam od lekarza Mucosolvan w syropie, to miałam dawać 1 mililitr
  • Myśmy pulneo dawali - ale my tak leczymy "na oko". Pulneo bardzo pomogło.
  • Dzięki!
    Rano zaczniemy z Mucosolvanem. W nocy kaszle co jakiś czas i budzi mnie, dlatego jestem tu o takiej chorej godzinie ;-)
  • Inhalacje działają cuda!!!
    Dziś jest o niebo lepiej niż wczoraj
  • Moja 4. miesięczna kaszle
    Lekarz posłuchał jest czysto
    Zalecił deflegmin 7 kropli rano
    Proszę napiszcie jak robić te inhalacje
    Nigdy nie potrzebowałam nikomu robić i nie pamiętam szczegółow
  • edytowano marzec 2016
    Dodam, że cały dom chory
    Ja na antybiotyku..
    No i brat kaszlący pije razem z cyca z małą :|
  • Z soli fizjologicznej tak z pół ampułki na jeden raz bym wzięła.

    My teraz po szpitalu berodual i pulmicort musimy dawać :/
  • Jeszcze pediatra mowil, że można posmarować plecki jakąś maścią dla dzieci taką troszkę rozgrzewającą i aromatyzującą ( np. pulmex baby )
  • Dziękuję
    Pamiętam, że ostatnio właśnie z oddziału pisałas
  • Mam nadzieję, że szybko u was przejdzie. U nas to były pnumokoki.

  • :-O
    To jednak takie coś istnieje...
  • @InSpe u nas deflegmin sie nie sprawdzal. To znaczy synek byl zalany wydzielina jeszcze bardziej a ze byl maly wtedy (mial z 2 miesiace) to mial problemy z odkaslywaniem. Wiec ja odstawilam. Ale obserwuj oczywiscie moze u ciebie pomoze. Ja przy kazdym katarze takiego malucha inhaluje sola fizjologiczna. Jak nie ma poprawy to uzywam dodatkowo berodualu.
  • Pojedziemy po tę sól.Na szczęście średnia w domu została to jakoś dam radę.
    Wcześniej nigdy nie miałam kaszlacych niemowlaków...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.