Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książki historyczne dla młodszych dzieci.

Czy możecie polecić jakieś książki o historii, najlepiej Polski, dla 5-latka?
Więcej wie o wulkanach i satelitach niż o historii. Trochę mnie to uwiera.

Komentarz

  • U nas hitem byly ksiazki z serii “Kocham Polske“. Przeczytane od poczatku do konca kilka razy i na pamiec, tak wlasnie w wieku 5-6 lat.
  • O tak polecam jest sporo z tej serii tematycznych i dzieciakom bardzo się podobają
  • Nie wiem czy mozna gdzieś kupić, ale była kiedyś "Książeczka Zosi. Opowieści babuni o historii" podtytuł może trochę przekrecilem. Historia Polski od czasów legendarnych do chyba rozbiorów (reprint z XIX wiecznego wydawnictwa).
  • U mnie był czytany cały cykl "Wojny dorosłych - historie dzieci", ciut starszym chyba.
  • Książki o historii Polski są ważne, ale modlitwa za Ojczyznę jest nie do przecenienia :-)
    Zapraszamy do odpowiedniego wątku! :-)
  • Łukasz Wierzbicki "Dziadek i niedźwiadek",
    "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana";
    "Banany z cukru pudru" - fotograficzna opowieść o życiu dzieci w Warszawie lat 40-tych, 50-tych;
    Marta Dzienkiewicz "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków"
  • Nie polecę konkretnej książki, ale warto się przejść do jakiejś księgarni katolickiej, u nas w diecezjalnej dużo ładnie wydanych było, ja kupiłam dla Mary o Jadwidze i św. Kindze-niby religijne, ale to też historia przecież.
  • Wojtek Warszawiak Perepeczko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.