Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wart pacan pacana a pacan pacana czyli niedobra w kulturze zmiana

edytowano czerwiec 2016 w Ogólna
«13

Komentarz

  • edytowano marzec 2016
    To dobry artysta i zrobił to świetnie, ale dobrane tematy
    - po pierwsze polityczne,
    - po drugie (żart o oponie) prezydent ledwo uszedł z życiem i nie ważne, czy to zamach czy katastrofa
    - po trzecie (żart o Smoleńsku) prezydent zginął i nie ważne w tym momencie, czy to zamach czy katastrofa
  • Nie wydaje mi się niesmaczne, ale też nie wydaje mi się śmieszne.
  • A kabarety Pietrzaka pamietajom ?

    Naprawde troche dystansu do rzeczywistosci czasami dobrze robi.
  • Tola, no wszyscy nieustajaco maja nadzieje na jakies represje za smianie sie z PiSu, a tu dupa. Gorskiego Kurski pochwalil, Stuhrowi tez oczywiscie nic nie bedzie.
  • Jak dla mnie cienizna potworna.
  • Ja mama podobnie jak @Malgorzata, nie znosze tego "zmasakrował", ale i "zaorał" tez.
    @Marcelina, ja tez sie pytam znajomych jakie ich konkretnie wolności obywatelskie zostały naruszone.
    Ale tu chodzi w dużej mierze o arogancję, nieudacznictwo, ale tez straszny cynizm. Ta cała hucpa z ust o prok, wypowiedzi ZZ, który jedz naprawde bardzo miernym prawnikiem (to samo Piotrowicz), ta niezwykle krótka ławka, a z drugiej strony ciagle wmacnianie ustawowe władzy, to naprawde moze budzić niepokój i strach. Niestety co raz mocniej to czuje. I ten wspólny wróg, ci "oni", to jest co raz bardziej niepokojące. A mi naprawde daleko do entuzjastki KODu.....
  • Opowiadanie świńskich dowcipów na pogrzebie prezydenta to jest OK czy nie ?
    Niby żart polityczny z władzy
  • @Anka _ niestety większość prawników stoi po przeciwnej stronie niż PiS. Taką mamy kulturę prawną odziedziczoną po PRLu albo zapatrzoną w antylogiczną ideologię praw człowieka.
    Wzmocnienie władzy wykonawczej jest potrzebne jeśli chcemy wyjść z bagna. Pułapek jest wiele. Beznadziejna konstytucja uchwalona przez postkomunę. Polityczny TK zdolny utrącić każdą ustawę w oparciu o zbyt daleko idące interpretacje niejasnych przepisów konstytucji. PiS ma prosty plan: paraliż TK dzięki, któremu przepycha ustawy m. In. 500+ ( choć tak naprawdę dopiero ustawa o kredytach frankowych uderzy w banksterów), potem przedterminowe wybory dające większość konstytucyjną, najlepiej jak je zbojkotuje opozycja. Potem zmiana konstytucji. Prawnicy będą się buntować. Cóż, prawnicy, często stoją po stronie prawa, ktore w swej istocie jest bezprawiem. Ale taka już ich rola.
  • Tymczasem wycieklo orzeczenie TK, gotowe jeszcze przed posiedzeniem. Bronmy standardow.
  • Nie zadzieraj z .......Andrzejem
    Jakimkolwiek Andrzejem, wszak to "święte" imię, którego teraz juz szargać nie wolno!
    http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/a/andrzej-dupa-w-szkolnej-toalecie-i-ruszylo-sledztwo,9479331/
  • Nie jestem zwolennikiem PiS. Niektorych ichniejszych politykow lubie.
  • @hipolit, juz poprzednio sledztwo ruszalo przy jakiejs stronie internetowej, tylko PAD powiedzial, zeby sobie dac spokoj. Z obecnej wladzy mozna zartowac duzo otwarciej niz z poprzedniej, tylko ATMOSFERA inna. Wkurza mnie to.
  • Nie żebym popierała pisanie po ścianach, drzwiach czy czymkolwiek
    Ale litości!
    Karac za każdy bluzg pod adresem jakiegokolwiek Andrzeja bo być moze to o PAD chodziło!
    Absurd goni absurd!
  • Dzięki za wzmiankę o Budzyńskim w TVP Kultura. Obejrzałam :)
    On jest tak cudownie odjechany :D
  • Ja też dziękuję za namiar na ten wywiad - z przyjemnością obejrzałam :D
  • edytowano marzec 2016
    A dlaczego nie wolno żartować na tematy polityczne?
    __________________________

    polityczne? śmierć to temat polityczny? jak ojciec Stuhra umrze na raka mam mu zaśpiewać na pogrzebie: idzie rak, nieborak....

    eh, ludzie... - ręce opadają .
  • dzieki na namiar na wywiad
    w szoku jestem - taki klimat w tv
    bym sie spodziewala na rekolekcjach czy katechezach, ale w tvp
    wow
  • @Malgorzata, telewizora nie posiadam od 20 lat, więc nie jestem na bieżąco, a dotychczas na tvp kultura było tak mało rzeczy do obejrzenia, że po prostu zapomniałam, żeby tam czasem zajrzeć. ;)
  • Budzy jest najwiekszym gburem wsrod mistykow i najwiekszym mistykiem wsrod gburow, od lat uwielbiam go sluchac i czytac.
  • No właśnie. I to, jak rozmawiał z Orbitowskim o przebaczeniu żonie - kuriozalne w sumie, bo sprawił, że Orbitowski się publicznie "wyspowiadał" i pewnie myślał, że dostanie stek pocieszająco-usprawiedliwiających formułek, a dostał między oczy o przebaczeniu.
    Bez zadęcia i wielkich słów.
  • @Prayboy, straszne, zatrudnili feministkę i nie puszczają w kółko transmisji z mszy. Ciekawe ile MM sie utrzyma. Co prawda TVP kultura jest mocno niszowa, wiec bedzie miał dość długo wolność.
    Była taka debata, "dlaczego prawica przegrała kulturę", trochę przez takie podejście...
    Dlaczego straciliśmy np Janka Klatę?
  • Dzisiejsze tłumaczenie Shtura to dno i 3 m mułu
    no brak mi słow
    juz chyba bylo by lepiej zeby sie nie tłumaczył
  • Oczywiscie kto nie zrozumial jego żartów to debil i trzeba mu wytłumaczyc o czym był żart pisząc jakies beznadziejne wytłumaczenie
  • edytowano marzec 2016
    leży szczur...

    o przepraszam... Stuhr

    się nie obrazi na pewno, co jak co poczucie humoru ma
  • Dla mnie z tego zestawu lekko przegięte są nawiązania do Wyklętych i Smoleńska, chociaż rozumiem też tłumaczenia Stuhra że nie chodzi mu o nabijanie się z niczyjej śmierci, a raczej o upolitycznianie ich i medialny cyrk - to chyba dość oczywiste.
    Nawiązanie do opony - bez przesady, w wypadku nikt nie ucierpiał.
    Wtręt o drugim sorcie i Wałęsie - całkiem zabawne. Z władzy śmiać się nie wolno?
    Ogólnie po przeczytaniu kilku oburzonych komentarzy spodziewałam się czegoś gorszego - poziom bulwersu moim zdaniem zupełnie nieadekwatny do wystąpienia Stuhra.
    A już komentarze co niektórych oburzonych np na YT, że takich to trzeba uciszyć (wierzę że chodziło o uciszenie niedosłowne ;) to już w ogóle absurd, jak Kempa przerywająca kabaret obśmiewajacy nie tych co trzeba. Generalnie uważam, że satyra wymierzona w politykę powinna być dozwolona w bardzo szerokim zakresie, podobnie z religią - nie powinno być żadnych tworów typu karanie za "obrazę uczuć religijnych"
  • Powiedz to islamistom czemu mówisz nam katolikom ?
  • Tak, to prawda, obraza "uczuć religijnych" to słaba kategoria. Bo najczęściej dotyczy ona obrazy Boga. Moje "odczucia" to doprawdy pikuś. Natomiast obrazanie Boga kiedyś było po prostu karane. Przypomina mi się " Kula i krzyz" Chestertona. A co do Stuhra to jego występ, generalnie styl, poczucie humoru jest do bolu mainstreamowe. Az nudne. W mediach głównego nurtu od lat taki "sort" dowcipu jest akceptowany.
  • Zostawilby sort i walesanie, dorzucił 500zl na dziecko i byloby zjadliwe. Po co nabijać sie z czyjejś tragedii?
  • To nie było nabijanie się z tragedii, co potrafiła zrozumieć nawet osoba którą ta tragedia dotknęła bezpośrednio.

    http://www.wyrwanezkontekstu.pl/ludzie/dajcie-wy-nam-sie-przynajmniej-posmiac-czyli-w-obronie-stuhra/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.