Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje dla mam 17-19.03 Kraków

Koleżanka poprosiła mnie, o wrzucenie tej informacji na forum.
Więcej konkretów na macierzanka.org.pl
( nie mogę sama wrzucić tu plakatu, na stronie duźy baner, z wszystkimi informacjami).

Komentarz

  • Drogie Mamy, w dniach 17-19 marca, w kościele św. Józefa, odbędą się macierzankowe rekolekcje wielkopostne pod hasłem „KOBIETA – NIE ANIOŁ. Miłość, nawrócenie, misja”. Rekolekcje wygłosi Siostra Maria ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów (CSA), z którą w poszczególne dni będziemy pochylać się nad następującymi zagadnieniami:

    1 dzień: Kim jestem, a kim nie jestem? Moja tożsamość, autentyczność jako kobiety. Anioł Stróż – przejaw miłości Boga do mnie.
    2 dzień: Zmaganie z człowieczeństwem. Pokusy i zagrożenia duchowe. Aniołowie wobec Chrystusa – w dziele zbawienia.
    3 dzień: Misja Anioła z Ogrójca, a misja matki.

    Każdego dnia będziemy przyglądać się stereotypom myślenia o kobietach – matkach i odzierać siebie same ze złudzeń na własny temat. Trzy dni pod miłosnym spojrzeniem Boga, zanurzone w człowieczeństwie i w towarzystwie aniołów… Serdecznie zapraszamy!

    PROGRAM REKOLEKCJI zapowiada się następująco:

    CZWARTEK, 17 MARCA
    10:00 – wspólny śpiew
    10:15 – Msza Święta
    Po Mszy Św. – konferencja

    PIĄTEK, 18 MARCA
    9:15 – możliwość spowiedzi (podczas spowiedzi zapewniamy opiekę nad dziećmi)
    10:00 – wspólny śpiew
    10:15 – Msza Święta
    Po Mszy Św. – konferencja

    SOBOTA, 19 MARCA
    15:00 – wspólny śpiew
    15:15 – Msza Św., konferencja
    Po Mszy Św. – MAMY CZAS, czyli rozmowy przy herbacie w salkach Macierzanki

    INFORMACJE PRAKTYCZNE (podobne jak w poprzednich latach :)) :

    W kościele jest wyjątkowo zimno – warto więc ciepło ubrać dzieci.
    W czwartek i piątek zapraszamy mamy z dziećmi. W zakrystii będzie możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka. W kościele (w nawie bocznej tuż przy ołtarzu) będzie zorganizowany kącik zabaw dla naszych pociech.
    W piątek podczas spowiedzi zapewniamy możliwość opieki nad maluszkami.
    W sobotę warto zarezerwować sobie więcej czasu. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy herbacie w salkach Macierzanki (na prawo od kościoła, w budynku plebanii). Siostra Maria przygotuje dla nas zagadnienia związane z tematem tegorocznych rekolekcji, o których będziemy mogły porozmawiać sobie w mniejszych grupach – w kameralnym, kawiarnianym klimacie. :)
    W sobotę, jeśli to możliwe, niech dzieci pozostaną w domu pod dobrą opieką, a mamy podarują sobie chwilę wytchnienia. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, zapraszamy również mamy z dziećmi. W salkach jest toaleta, przewijak, gorąca woda do przygotowania posiłku.
    Eucharystię każdego dnia będzie odprawiał ksiądz Grzegorz Gruszecki – duchowy opiekun Macierzanki.
    Z całego serca ZAPRASZAMY!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.