Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zjazd Gnieźnieński piekna sesja o małżeństwie

Na początek: Jerzy Grzybowski - budzimy się z Ireną rano i małżeństwo jest przed nami, a nie za nami (chociaż jesteśmy małżeństwem od 40 lat).

Komentarz

  • Nie interesują mnie zjazdy heretyków
  • @Gregorius małżeństwo było "na początku" zanim był Kościół.
    Warto rozmawiać o małżeństwie nie tylko w Kościele i o tym pisałem.
    Proszę pozostańmy przy tym temacie.
  • @jukaa
    Nie wiem czy obejrzeć, ale dość wierną relację zdał "Gość":
    http://gosc.pl/doc/3023637.Odkryjmy-misyjny-charakter-malzenstwa
  • Nowością dla mnie w kontekście kraju europejskiego (Izrael podobno już ma) była przywołana przez Marię Hildingsson szwedzka inicjatywa wspierania:
    "number neutral definition of marriage", czyli postulat możliwości zawarcia małżeństwa przez nieograniczoną liczebnie grupę osób, np. 3 panów i dwie panie. Do tego legalizacja kazirodztwa i nekrofilii.
    =)) :(( 8-X
  • Powyżej to oficjalne postulaty szwedzkiej młodzieżówki szwedzkich "konserwatystów" (członków EPP, Europejskiej Partii Ludowej, z Polski członkami tej samej grupy politycznej są PO i PSL).
  • Wątek o różnorodnych przejawach dezorientacji antropologicznej nie dominował jednak.
    Zdecydowanie warto było posłuchać o wymiernej wartości powołania małżeńskiego, misyjności małżeństwa i o tym, że dzieci są na pewien czas, a mąż/żona na całe życie ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.