Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Był Paryż, jest Bruksela

Lotnisko a potem metro - i zobaczymy co jeszcze. Bomby, okrzyki po arabsku (to na pewno były okrzyki przerażenia).
Zwolennicy przyjmowania uchodźców, zapraszam do wpisywania się do wątku!

«134

Komentarz

• Zgoda, TecumSeh. Jestem przeciwna przyjmowaniu uchodzcow, ale obawiam sie, ze te zamachy za wiele wspolnego nie maja z ostatnia fala uchodzcow. Tzn., przygotowywane i wykonane sa przez ktores juz pokolenie emigrantow, przez ludzi urodzonych w Europie.
    Wspolczuje ofiarom. Dzieki Bogu, ze juz sie wyprowadzilismy z rodzina z Paryza.
  • właśnie oglądałam zdjęcia na onet.pl-koszmar
    nie zdziwię się,jakby coś na Wielkanoc szykowali :(
  • Terroryzm wpisany jest w logikę demokracji.
  • Następny zamach podczas ŚDM w Krakowie
  • Dopóki suwerenem był król to on był celem różnego rodzaju zamachowców lub anarchistycznych terrorystów. Obecnie suwerenem jest lud.
  • Mój mąz lata czasami z Brukseli.
    Za ofiary
    +++
  • @Spioch to logiczne, bowiem wedle demokracji suwerenem jest tenże lud
  • @Sarcella - być może nie mają nic wspólnego z ostatnią falą, ale co za różnica która to fala? Inna sprawa - jaka gwarancja że obecna fala nie zaktywizuje się za rok, dwa, dziesięć?

@Spioch - owszem, ale teraz chodzi o co innego. O zastraszenie społeczeństw i o to by ze strachu dały sobie narzucić nową wiarę. Ponadto zosranizować zamach na władcę czy rząd albo nawet jakiegoś oficiela jest dość trudno. Wejść w tłum i wysadzić się, to byle kretyn potrafi.
  • A my lecimy przez Heathrow...

A co lepsze, dom, na który mamy ochotę jest właśnie koło tego lotniska.

No bo co za różnica, czy Paryż, czy Bruksela czy Londyn...
  • za interią:
    "Jak podaje Pierre Meys, rzecznik brukselskiej straży pożarnej, w wybuchach na lotnisku i stacjach metra zginęło łącznie przynajmniej 21 osób. Na razie nie wiadomo, ilu jest rannych.

W podwójnym wybuchu na lotnisku Zaventem śmierć poniosło 11 osób. "Około 10 osób zginęło w eksplozji na stacji Maalbeek" - dodał Meys. Zastrzegł jednak, że to dopiero wstępny bilans, ponieważ na lotnisku zawalił się sufit. Pod gruzem wciąż mogą być ciała."
  • @szczurzysko - paradoksalnie dom koło lotniska jest bezpieczny bo nikt nie zorganizuje zamachu na dom obok lotniska, tylko jeśli już, na lotnisko.

Londyn oczywiście też narażony jest jako jedna z kilku głównych stolic Europy oraz siedlisko setek tysięcy jeśli nie milionów muzułmanów.
  • edytowano marzec 2016
    Ja też ale nie każdy ma ten komfort z różnych przyczyn.
    A co do Polski - módlmy się naprawdę za spokój podczas Światowych Dni Młodzieży. I to najlepiej od zaraz.
  • @Gregorius skąd to przekonanie, że na ŚDM?
  • @palusia, na logikę to możliwe - duże skupisko młodych z całego świata, zwłaszcza zaangażowanych religijnie katolików może stanowić pożądany cel ataku. Co nie znaczy, że należy panikować lub się wycofywać z udziału.
    Z drugiej strony szerzenie takich pogłosek może też być motywowane chęcią odstraszenia od ŚDM. Najbardziej wskazana jest modlitwa, rozwaga i ufność mocy Bożej.
  • przeczytane na Rebelya:
    "To mógł być odwet Francuzów za zamachy, których w Paryżu dopuścili się Belgowie."
  • @palusia

bo kompletna bezorganizacja az sie o to prosi
  • @pierniki:"To mógł być odwet Francuzów za zamachy, których w Paryżu dopuścili się Belgowie."

A skąd. Tam „Francuzi zabijali Francuzów” jak to ujął prezydent Hollande.
  • @palusia - ŚDM to wymarzony cel ataku terrorystów. Nie dość że duże tłumy i to chrześcijan, to jeszcze wydarzenie medialne z echem na świecie.

A oni atakują po to by był hałas na świecie i nakręcała się spirala strachu. O to przecież chodzi.
  • @TecumSeh oraz poziom zabezpieczenia równy zeru
  • Może w takim razie nie jedźcie do Krakowa? Tak będzie bezpieczniej.
  • @Gregorius takiego bałaganu jaki przeżyłem podczas SDM w Kolonii z pewnością w Krakowie nie będzie.
  • @Gregorius - nie wiem czy zeru, ale na pewno zbyt niski - służby specjalne w rozkładzie, to fakt.
    No ale jak niedawno wykazał audyt w wojsku, działania armii wyrastały z założenia że prawdopodobieństwo konfliktu zbrojnego jest bardzo małe lub żadne, to wcale bym się nie zdziwił, że służby wychodziły z założenia że nic nam nie grozi, a oni sobie mogą w spokoju prowadzić interesy w rodzaju Pro Civili.
  • @tylkoMaciek: "Może w takim razie nie jedźcie do Krakowa? Tak będzie bezpieczniej. "

Nie o to chodzi, tylko o to by nie lekceważyć zagrożenia a także o to by się modlić za spokój podczas ŚDM, bo uwierz mi, jest o co.
  • Polsce zamachy islamistów nie grożą. Dlaczego? Z powodu braku bazy jaką na zachodzie jest muzułmańska mniejszość.
  • Z tym że przy otwartych granicach to raczej niewielki problem.
  • Do tego trzeba dodać, ze do Polski przyleci, przyjedzie, no dotrze ogromna liczba ludzi!
    Ludzi rożnych narodowości!
    Całość będzie zlokalizowana w "jednym miejscu" ciezko, ba niemożliwym jest wyłapać z takiego tłumu potencjalnych zamachowców.
    Czytałam, ze planowane jest zamknięcie autostrady A4 zeby utworzyć na niej parkingi dla autokarów
    No zamknąć trasy dojazdowe, nie daj Boże cos by sie stało to i dojazd służb utrudniony
  • dementuję pogłoski o planowym zamknięciu a4. Były takie chore plany, ale na szczęscie nie zgodzono się na ten idiotyzm.
  • @TecumSeh Nie chodzi o mozliwość przyjazdu! Doświadczenie zamachów w Europie pokazuje, że zamachowcy nie muszą pochodzić z kraju, w którym dokonują zamachu ale zawsze w tym kraju "melinują się" przed zamachem gdzieś pośród mniejszości muzułmańskiej. U nas takiej opcji nie ma. Stąd prawdopodobieństwo zamachu bliskie zeru. I nie jest to moja opinia ale znajomego specjalisty do walki z terroryzmem.
  • @Spioch gdzieś w naszym kraju przebywa parę tysięcy "uchodźców". Parę miesięcy już są.
  • Był wywiad z Polakiem zwolennikiem ISIS walczył razem z nimi. Czy takich osób też nie musimy się bać ? Trochę odstają od otoczenia to fakt poprzez swoje zachowanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.