Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaczyna się.

Incydent w kościele św. Anny. Kobiety wyszły w trakcie odczytywania listu biskupów

"Gdy ksiądz zaczął odczytywać komunikat biskupów, zaczynający się od słów "Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: Nie zabijaj!", kilka kobiet wstało i wyszło z kościoła św. Anny. - Tego nie da się słuchać! - rzuciła jedna z kobiet."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19859498,incydent-i-przepychanki-w-kosciele-sw-anny-kobiety-opuscily.html

To była ustawka:

"Na godz. 12, podczas mszy, zapowiedziana jest akcja protestacyjna w kościele św. Anny w Warszawie. Część osób ma wyjść ze świątyni na znak protestu przeciwko poparciu episkopatu dla całkowitego zakazu aborcji."

W Warszawie i całej Polsce protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114871,19858865.html
«13456

Komentarz

  • I do 12 tygodnia, to nie czlowiek.
    Pełno takich argumentów na fejsie.

    Ech, szatan się wscieka.
  • edytowano kwiecień 2016
    Nic się nie zaczyna, po prostu media robią "gównoburzę"
  • Poza tym, matko, jakie to jest durne. Przyjść do kościoła, gdy normalnie się nie chodzi tylko po to żeby protestować z powodu tego co tam mówią a przecież to nikomu nie szkodzi.

    To jakbym poszła na spotkanie wegetarian i wyszła ostentacyjnie słysząc że nie jedzą mięsa bo sama jem.
  • Na Frondzie też (w komentarzach) nie odpuszczają:

    http://www.fronda.pl/a/lewacka-hucpa-w-kosciele-prowokatorki-przerywaja-kazanie,69111.html#comments


    córka o.dyrektora Kwi 3, 2016, 3:45 po południu

    ciemnota podnosi leb z mrokow sredniowiecza, to ostatni zryw religijnych fanatykow - wychlostani po twarzach Polacy pojda potem droga europy zachodniej
  • Na Klarcinego nosa - znaleziono sobie kolejny pretekst do rozpętania wojny, w ramach KOD.
    Czarno to widzę. :(

    PS: Coraz bardziej utwierdzam się w rozeznaniu, że PiS nie może być inicjatorem zmiany ustawy.
  • Na murach szczecińskiego kościoła wysmarowano sprayem napis: " Krew kobiet na rękach Kościoła". Zupełnie bez sensu, ale nie o sens tu przecież chodzi. Straszne to wszystko :(
  • nie wierzę, że to napiszę, ale zgadzam się z Klarcią. Kolejny front na wojnie przeciw PiS. Ustawa ta w takim zapisie nie powinna przejść.
  • Niezłe pranie mózgu!
  • @jukaa, zgodnie z projektem, nie ma czegoś takiego jak przypadki dopuszczalności aborcji, po prostu nie popełnia przestępstwa lekarz, jeżeli smierć dziecka poczętego, jest następstwem działań leczniczych zastosowanych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki.
  • Bardzo osobiście traktuję wszystkie wypowiedzi proaborcyjne szczególnie te dot usuwania chorych dzieci.
    Mój chrzestny wczoraj zalinkował taki apel jakie to okrutne, gdy kobieta musi urodzić chore dziecko.
    O ironio jego córka dorosła ma stwardnienie rozsiane. Nie rozumiem czemu ona pomimo nieuleczalnej choroby ma prawo do życia a mój syn nie.
    Bardzo osobiście to traktuje.
    Chyba muszę przestać korzystć z fb.
  • @jukaa, oznacza to, ze np kobieta chora na raka, nie bedzie mogła teraz usunąć ciąży, bo ona bezpośrednio nie zgraja jej życiu. I nie chodzi mi tu ocenę, czy powinna, czy nie, aleze jednak do tej pory mogła.
    @maliwju, ja uwazam ze ustawa w obecnym kształcie jest obrzydliwa, właśnie przez tę eugenikę. Teraz napisze cos bardzo kontrowersyjnego, duzo bardziej spójne aksjologicznie uznałabym unormowanie takie, ze do pewnego momentu (możliwości życia poza organizmem matki), państwo wraz ze swoim aparatem i sankcjami nie udziela ochrony.
    Tylko chciałabym byc dobrze zrozumiana, jestem i zawsze byłam przeciw aborcji i temu by było ich jak najmniej.
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja się cieszę, że jest wreszcie szansa wprowadzić pełną ochronę życia. Kto wie, czy to nie będzie największy owoc Smoleńska.

    A lewakom pokazuję środkowy palec.
  • Marsz Miliona Kobiet, ogólnopolski strajk, paraliż systemu bankowego - to tylko niektóre pomysły kobiet, które masowo skrzykują się na protesty przeciw planom wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Do facebookowej grupy "Dziewuchy dziewuchom" w dwa dni dołączyło ponad 44 tys. Polek, a liczba członkiń rośnie z godziny na godzinę.

    W grupie są kobiety młode i starsze. Jedna z nich pisze: "Jestem po 60-tce, mam dorosłe dzieci i dorastające wnuki, a mimo to jestem przerażona tym, co chcą z nami, kobietami, zrobić". Inna deklaruje się jako wierząca, ale podkreśla, że prawo do wyboru jest nadrzędną wartością: "Mam troje dzieci, w tym córkę 10 lat. Zabiorę ją na każdą manifestację, żeby pokazać, że możliwość wykonania aborcji to nie moje widzimisię, lecz w wielu wypadkach konieczność".


    W grupie jest też sporo mężczyzn. Jeden z nich pisze: "Jestem facetem, ojcem pięciorga dorosłych dzieci i dziadkiem siedmiorga wnuków. POPIERAM całą swoją energią protest przeciwko tej podłej, zbrodniczej ustawie. Pójdę na każdą manifestację przeciwko niej. Kropka".

    Tomasz Skowronek swoje członkostwo w grupie "Dziewuch" tłumaczy tak: - Musieliśmy przerwać ciążę, bo u płodu stwierdzono zespół Edwardsa [wada genetyczna, prowadząca do licznych deformacji, a w efekcie do rychłej śmierci; zaledwie 10 proc. dzieci przeżywa rok]. Podejmując decyzję siedzieliśmy i, kurwa, płakaliśmy. Dowiedzieliśmy się o tym w 5. miesiącu ciąży, więc trzeba było wywołać poród.


    ***

    Mój komentarz - "wywołać poród", czyli przyspieszyć przyjście maleństwa na świat i wcześniej pozwolić umrzeć. To jest wręcz masakryczne. :(

    Na zdjęciu dziewczynka z zespołem Edwardsa, ma już 3 latka i jest radością całej rodziny.

    imagehttp://polki.pl/we-dwoje/p/a_i/26/26/2/22170/b/b_2_22170.jpg

    ***

    Prof. Monika Płatek: - Słabość Kościoła polega na tym, że twierdząc iż większość Polaków to katolicy i wierni Kościoła, musi jednocześnie się odwoływać do władz cywilnych, żeby realizować to, co głosi. A nasze władze ulegają naciskom Kościoła, aby nie tylko całkowicie zakazać aborcji, ale i prawa do ratowania życia i zdrowia. To ustawa, która będzie to zdrowie oraz życie niszczyć i zabijać kobiety. Jeśli zostanie wprowadzona, będziemy je wsadzać do więzienia, demonstrując siłę państwa. Takie państwo jest w gruncie rzeczy wybitnie słabe, bo aby trwać, musi niszczyć i zabijać swoich obywateli. Rozwiązania, jakie chce się u nas wprowadzić, są w państwach, którymi rządzą junty wojskowe.


    Jeden z komentarzy:

    "W KAŻDYM, cywilizowanym państwie aborcja jest dostępna na życzenie kobiety. Należy pisać masowo maile i dzwonić do instytucji UE, do rządu amerykańskiego i do zachodnich mediów. Non stop ich tym zarzucać, żeby zaczęły przedstawiać Polskę tym czym jest. Dzikim katotalibanem faszystowskim."

    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19858050,bunt-kobiet-z-facebooka-pod-sejm-wszystkich-nas-nie-zamkna.html#ixzz44p9uh72W

  • Kolejny komentarz:

    " Dlatego nie bardzo mnie obchodzi, czy to KK [co po wyborach posiedział cicho jak mysz pod miotłą i wziął na przeczekanie] wystawia w bardzo niewygodnym momencie panu Kaczce rachunek za swoje usługi, czy jest to ruch wyprzedzający "naszego genialnego sratega". Szczuć, owszem, ten pan potrafi genialnie, ale strateg z niego raczej spod ciemnej gwiazdy i bym go nie przeceniała. W ciągu 4 miesięcy sprawowania władzy ffffkuwrił już całkiem duży kawał społeczeństwa, kilka ościennych krajów, w tym jedno mocarstwo kontynentalne i jedno światowe, a jego czeredka poczyna sobie w takim stylu, że... [kropeczki, dużo, dużo kropeczek miast słów powszechnie uznawanych za obrzydliwe]. Daleko nie zajadą na tej "srategii", choćby dlatego że nawet najciemniejszy lud ma poczucie godności tudzież chłopski rozum i... nikt nie lubi się wstydzić. Powodzenie pisiej "srategii" wkrótce opierać się będzie jeno na braku laku. Obserwujemy natomiast spontaniczne powstawanie fabryk laku. Potencjalnych. Część z tych gwałtownie przebudzonych ludzi zapewne skończy w polityce. Właśnie z FB pączkuje druga fabryka laku po KOD, jeszcze szybciej. Kobiety które od ćwierćwiecza były regularnie obrażane i milczały. Ouuups, nazbierało się tego. I nie wiem który "genialny srateg" był tutaj czynny, ale ucho się chyba w tym dzbanku urwało. Strateg co tego dokonał był niewiarygodnie durny! Kaczuch z KK walczą tutaj o palmę pierwszeństwa. "



  • I jeszcze jeden, już spod innego artykułu:

    Będzie takich "zdarzeń" coraz więcej i więcej, i więcej ... a temat będzie grzany i grzany, i grzany, i ... aż do światłości supernowej.
    W końcu ludzie zaczną mieć dość tego całego PiS-u i KK, i zakończy PiS w czarnej dziurze, a KK w katakumbach, a Polska będzie ciekawie wyglądała tylko na mapie, taki kształt przypominający serce


  • W głównych niemieckich wiadomościach, ARD pokazała to sfilmowane zajście. Komentarz był taki - większość Polaków nie zgadza się z propozycjami nowej ustawy. Potem pokazano demonstracje uliczne zwolenników aborcji.
    Pokazano też Kaczyńskiego, grającego w tej propagandzie rolę "czarnego luda".
  • Klarciu, ale czy jest się czym ekscytować?
  • @tylkoMaciek, a czy będziesz sie tak cieszył jak lewaki pokażą nam środkowy palec i wprowadzą pełna dopuszczalności aborcji?
    Chyba ze wierzysz ze PiS bedzie rządził wiecznie
  • ale tak nie można myśleć, bo byśmy nic nie zrobili,
  • A czemu nie referendum?
    W koncu demokrację mamy.
  • O prawie decyduje większość parlamentarna, a nie "kompromisy" sprzed 15 lat. W tej chwili mamy większość, która może zlikwidować aborcję, więc niech zlikwiduje. Jeżeli kiedyś sytuacja się odwróci, to się odwróci.
  • edytowano kwiecień 2016
    Przy okazji: Trybunał Konstytucyjny by bez wątpienia zablokował zmianę ustawy antyaborcyjnej. Będziemy jeszcze dziękować Kaczyńskiemu, że go zablokował.
  • dokładnie,

    referendum?
    ochrona życia pod referendum?
    może jeszcze sprawy związane z kradzieżą eutanazją i innymi też niech przegłosują ludzie i ustalą jak powinno być
  • @Aneczka08, tak własnie. Pod referendum. Czemu ludzie nie mogą się wypowiedziec co sądzą na temat zmiany prawa na bardziej pro life? Jesli ludzie opowiedzą sie za, to bardzo dobrze. Jesli wiekszosc będzie przeciw zaostrzeniu, to wprowadzanie takiej ustawy podzieli ludzi bardziej niz inne tematy.
  • Zresztą, popatrz co się działo z tematem szesciolatkow chociazby. Jak sie cos robi na siłę, bez przekonania ludzi do swojego pomysłu i wysłuchania obu stron, to się robi kaszanka.
    Z aborcją bedzie to samo, bo, zauwaz, nie wszyscy myslą o aborcji tak, jak Ty.
  • Poza tym ludzie CHCĄ się wypowiedzieć w temacie, wiec czemu nie mogą? Moze by się okazalo ze wiekszosc ludzi chce zaostrzenia ustawy i krzykaczki z manify straciły by argumenty
  • Czasami jak ktoś nie potrafi się wyzbyć egoizmu, nie potrafi logicznie i samodzielnie myśleć trzeba zadecydowac za niego.
    Dlatego referendum nie jest dobrym pomysłem.
  • Napiszę Wam zaraz jak wygląda "doskonale zrównoważona" zdaniem warszawskiego biura Rady Europy reprezentacja polskich ngo. W skrócie: Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Panoptykon, Amnesty International, Fundacja Helsinska (w osobie małżonki prezesa TK) oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej czyli organizacje feministyczne, antydyskryminacyjne (z naciskiem na LGBT), filie miedzynarodowych praw człowieka oraz lewica dziennikarska w liczbie 6 a do tego ZDR 3+, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Ordo Iuris.
    Maja zaprezentować sekretarzowi Generalnemu Rady Europy sytuację w Polsce z perspektywy organizacji obywatelskich.
  • @maliwiju, ja to rozumiem! ale dokladnie takie same argumenty padają z drugiej strony.
  • Duzo w tym myslenia zyczeniowego, ze jak sie zabroni, to nie bedzie juz sie mordowac dzieci. Bedzie dzialac dokladnie tak samo dobrze jak oficjalne "nie kradnij".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.