Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

AMR KATOWICE - już 22 kwietnia porozmawiamy o ekokosmetykach i chemii w domu - zapraszamy Mamy!

2

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2016
    Dzieki za spotkanie! :) Poproszę o materiały (piszę maila)

    TU zamawiam kaszę gryczaną . Przesyłają cennik i formularz zamówienia .
  • Jakby co to jest też nagranie audio - mmuszę sprawdź jak się zapisało:)
    Lubię to uczucie konieczności zmian po AMR. @gozdkowa prezentacja świetna a balsam do ust pachnie uzależniająco :\">
  • edytowano kwiecień 2016
    Przepis na dezodorant w kremie TU , a TUTAJ sklepik z kosmetykami bez-bez-bez dla leniwych... ;)
  • @gozdkowa - ja też poproszę o prezentację!!! Temat bardzo ciekawy, tylko trochę daleko mam do tych Katowic ;-)
  • Mogę też prosić o prezentację? Maila piszę :)
  • dziołchy, napiszcie do mnie kto tylko chce prezentację na maila, bo ja tutaj średnio z przesyłaniem plików... Ale w mailu znam przycisk "załącz" ;)
    Chyba, że ktoś umiałby to tutaj wrzucić, to ja udostepnię.
  • balum, dzięki! Zaraz zabieram się do tego antyperspirantu! Pokombinuję z tą konsystencją!
  • Wrzuciłam tutaj proporcje i przepisy. Wcześniej opisywałam jak zrobić krem. Dorzucę jeszcze trochę stron wieczorem.

    http://naturalnekremy.blogspot.com/
  • edytowano kwiecień 2016
    Nagranie jest ok! Prelegentka świetnie wypadła ;) Do maila się nie zmieści, jakby co to wrzuciłam na dysk google. Mogę wysyłać link na priv :)
  • Dziękuję za spotkanie.
  • Też poproszę o prezentację. Wrócę do domu, to prześlę meila.
  • Dezodorant który stosuje mąż, wrzucam
    przepis. Na początek słabszy, 100g. Wody i 100 g. chlorku magnezu, skora się przyzwyczaja troche piekło, potem 200g. Wody i 200g. Chlorku magnezu. Działa.
  • Dziękuje za prezentację - przyda się zwłaszcza ta część dotycząca kosmetyków :)
  • Wymyśliłam, że się wezmę za pasty do zębów i mydła, bo u nas dużo mydla schodzi, a pasty bez-bez są bardzo drogie. Mąż się boi co prawda NaOH w domu i mnie z tą substancją, bo ma jakiś uraz do babrania się z takimi rzeczami. Ale najwyżej jemu to zlecę. Już się naczytałam, teraz czekam na natchnienie i do dzieła! Mąż pół-chemik, więc jakoś to będzie.
  • A przepis na mydlo w płynie macie jakiś? U nas schodzą tego ogromne ilości, bo dziewczyny zużywają, nie chcę im bronić mycia rąk; ) więc wolę zmienić mydło na mniej chemiczne i tańsze; )
  • uJa my używamy w plynie Bialy Jeleń, każdy się przyzwyczaił.
  • Dziewczyny a ten tonik z olejku herbacianego to taki sam do użytku na wacik i do twarzy czy jakoś "rozwodnić" trzeba?
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja mam pytanie do prelegentki, bo właśnie odsłuchuję :)

    Była mowa, że borax jest z trupią czachą, czy chodziło o coś innego?

    Bo na aphtinie dla dzieci na afty jest info, że to właśnie borax 200mg/g

    Czyli że aphtin to zuuuooo? Czy można przypuszczać, że jednak jakby tego boraxu dziecko łyknęło, to może jednak nie zostanie z niego trupia czacha ? :D
  • Ja teæ poproszę o prezentację. Nastawiłam się całą sobą, a tu bieda- rozłożyło mnie na maxa i jak się okazuje - to chyba angina. Zaraz piszę priva.:)
  • Monia na pryszcze to punktowo, jako tonik to rozwodniłabym, ale ile kropel na szklankę? Tez ciekawa jestem.
  • @kropka no wlaśnie mnie zainteresowała informacja że nadaje się na tonik - chętnie bym wypróbowała, ale no właśnie czy to jakoś rozwodnić czy jak hmmm :-/
  • dziewczyny, ten olejek po troszeczce. Na 250ml zacznijcei od 10ml. Różnie skóra może zareagować.

    Z tym boraksem to jest tak, że jako tako uznawany jest za związek trujący. Opakowanie mam oznaczone właśnie czachą, piszą że szkodzi kobietom w ciązy itd.
    Zawsze lepiej zachować ostrożność.
    ale gdybyś kupiła sól kuchenną jako odczynnik chemiczny, byłoby to samo :D
  • @gozdkowa i inni zorientowani będę robić pierwsze duże ekozamówienie proszę :)
    Bardzo prosze o linki do tanich sklepów i może ktoś by zwięzłą listę tego co warto kupić podał?? Mam laktacyjno-ciążowy obrzęk mózu i ciężko mi się myśli...
  • Mogę prosić o prezentację?
  • Wypróbowałam tonik - super
  • Ja wypróbowałam tą szczoteczkę naturalną miswak ( taka gałązka)
    http://ekobio.eu/product-pol-824-Tradycyjna-galazka-drzewa-arakowego-MISWAK-Dabur.html

    Pachnie dziwnie, dzieci uciekły. Coś a la chrzan. No i miło myło mi się zęby, bo nic się nie pieni, nie wydziela się tyle śliny, co mnie zawsze w myciu zębów odrzuca... I rozcięłam sobie delikatnie dziąsło. W efekcie nie umiem myć zębów i pozostaje mi metoda płukania.
    Powinno się płukać ok 10 minut wodą albo olejem kokosowym. Trzymać w buzi płyn tyle czasu nie do wytrzymania.
    Zamówiłam już swoje standardowe pasty:
    http://zielonysklep.com/pl/kosmetyki/pasta-do-zebow-dabur-z-neem

    Muszę jeszcze przetestować wersję z sodą, ale na razie straciłam wenę...
  • Gozdkowa podziwiam, mój mąż przetestował glony w proszku :) w temacie diety
  • @balum pisałam do Paczki Izerskiej, ale mi nic nie odpisali :( można u nich ciągle przez internet zamówić? W Badapaku mają dużo gorsze kasze? Bo mam tam plan kupić mąkę i się zastanawiam czy nie wziąć też kaszy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.