Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Jacek



Co jest niestosownego w kazaniu księdza?
«13

Komentarz

  • Śpioch, ja w ogole nie rozumiem nacjonalizmu, nie w ząb, dla mnie z założenia jest on antychrześcijański
  • Czyli nie znasz założeń nacjonalizmu polskiego.
    A słuchałaś kazania?
  • Wytrzymałam 12 min,
  • No i ... ?
  • edytowano kwiecień 2016
    @Spioch złe jest to, iż x. Jacek nie nawołuje do zapraszania muzułmańskich wojowników do naszych domów i podawania im naszych córek do zgwałcenia, jak to nakazuje kard. Bergoglio. Tyle, aż tyle.
  • @Anka :

    Śpioch, ja w ogole nie rozumiem nacjonalizmu, nie w ząb, dla mnie z założenia jest on antychrześcijański


    Ciekawie na ten temat mówi ksiądz prałat Roman Kneblewski, który twierdzi, że zarówno patriotyzm jak i nacjonalizm jest cnotą i każdy katolik powinien być zarówno patriotą jak i nacjonalistą.


  • I tu też:


  • Nie wiem czym jest ONR.
  • Takie kazanie do mnie przemawia.

    Przypomina mi pewne kazanie Ks. Bp Zawitkowskiego na Dożynkach na Jasnej Górze.

    Przecież na mszy ostatnio śpiewaliśmy Boże coś Polskę. Czy tonie juz Nacjonalizm?
  • Nacjonalizm niemiecki był rasistowski i pogański. Nacjonalizm polski był katolicki i antyrasistowski. Jednak na zachodzie wszystkie nacjonalizmy wrzuca się do jednego worka. Ta polityczna poprawność już dawno zadomowiła się w Polsce.
    Katolicyzm jest tolerowany o ile nie miesza się do polityki, która jest domeną masonerii. Wrogiem adeptów "sztuki królewskiej" są głównie narodowcy ponieważ tylko oni nie owijają w bawełnę i mówią jak jest.
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2016

    Na tym filmiku piękna Justyna Helcyk z ONR-u żegna księdza Jacka Międlarka we Wrocławiu.
    Wzruszające są jej słowa. Mówi o wielkim poparciu dla księdza ze strony parafian i o tym ile dobrego zrobił:





  • Nie widze nic niestosownego w kazaniu Ksiedza Jacka :( Coz, za malo widac internacjonalistyczny i postepowy...

  • Elunia, odważni kapłani zawsze byli kontrowersyjni i nie przez wszystkich lubiani.
    Ksiądz Piotr Skarga miał przeciwników wśród Polaków a o księdzu Jerzym Popiełuszko usłyszałam takie słowa: "sam sobie winien! Po co zaczynał! Komuniści ostrzegali go a on dalej swoje".

    Co do spokojnej klasy średniej - może czasem trzeba przebudzić senną i sytą klasę średnią...?
  • @Elunia - a kto w okolicy wygrywał wybory? tak z ciekawości pytam ...
  • edytowano kwiecień 2016
    @Elunia PO i Nowoczesna razem ponad 50% plus SLD i Razem to 60%. Cosik nie bardzo katolicka ta okolica.
  • Trzeba być prymitywnym lemingiem żeby ruch narodowy majacy prawie stuletnią tradycję nazywać kibolstwem...
  • edytowano kwiecień 2016
    Już niedługo pisowski rząd będzie nam spłacał pseudofrankowe kredyty z kieszeni wszystkich podatników i nie trzeba będzie jezdzić na zmywak do szwabów ;)
  • A prawda jest taka że to to kibolstwo będzie chroniło Wasze córki przed gwałtami imigrantów,a nie ugrzecznieni chłopcy w rurkach.
  • edytowano kwiecień 2016
    Najpierw musiał tatus morderców swoich dziadków wzbogacać pracą na emigracji...
    A jak ktoś nie wie na czym polega oszustwo z kredytami które są złotówkowe i na mocy bezprawnych abuzywnych klauzul indeksowane to niech się zastanowi dlaczego inne kraje jak Hiszpania, Chorwacja, Węgry itp uznały je za nieważne i banksterzy w Islandii siedzą w więzieniach. Zanim się zabierze głos warto się douczyć. Mój mąż skończył również SGH, tylko to producent odpowiada i nadzorca w głownej mierze za wadliwy towar a nie ten który kupuje. Kredytobiorcy którzy nie mają kredytów indeksowanych, denominowanych czy waloryzowanych do chf również są oszukiwani przez banki płącac lichwiarskie kredyty, najdroższe w Europie, nie mówiac juz o oszukanych przez polisolokaty. Razem z nimi walczymi przeciw bankowemu bezprawiu. Na tym polega również patriotyzm - nie pozwolić uczynić się niewolnikiem.
    Jak się nie ma argumentów to trzeba ad personam dopierdolić tylko szkoda że się osmieszasz nieznajomością tematu. Znając Twoje lemingowe poglady rodem z GW pewnie jedyne demonstracje na jakie biegacie to te KOD.
  • co za beznadziejny wpis (ten przedostatni)
  • A dzisiaj skompromitował się prymas Polak. CzyżbyMichał Poniatowski w wersji anno Domini 2016?
  • @Elunia - PO to zdrajcy!
  • @Elunia - to po kiego gwinta pcha się do polityki? W wyborach do Sejmu głosuje się na PARTIĘ a nie na człowieka. Taką mamy ordynację a w zasadzie kodeks wyborczy.
  • Zgadzam się w jednym ze @Śpioch. Jak się poczyta teksty Dmowskiego i o ruchu narodowym przedwojennym, to można się mocno zdziwić. W swoim założeniu nie był to ruch rasistowski, no co dowodem jest to, że można było zajść w nim wysoko, nawet nieburodziwszy się w Polsce, ale wybrawszy ten kraj jako Ojczyznę. Wśród narodowców byli też konewrtyci i nikt im wstretow nie czynił. Oczywiście scena polityczna była niejednolita i na ideę nacjonalistyczną powolywaly się też organizacje, do których nie mógłby należeć chrześcijanin. Tym niemniej powszechne wyobrażenie opiera się na komunistycznej propagandzie i traumie nazizmu, który z polskim RN prawie nie miał punktów wspólnych.
  • Tylko, że przedwojenna Młodzież Wszechpolska to była organizacja prawdziwie elitarna, rygorystycznie dobierająca członków. Nie wystarczy użyć nazw, żeby zaczarowac współczesność.
  • edytowano kwiecień 2016
    NIe trzeba zaczarowywać, zarówno w Młodzieży Wszechpolskiej jak i ONR jest wiele wartościowych, bardzo dobrze wykształconych i uformowanych młodych ludzi, ale oczywiscie tzw kibole są bardziej ciekawi dla mediów. Przed wojną organizacje te liczyły kilkaset tysiecy członków wiec az tak elitarne nie były.
    Też miałąm wkleić wypowiedz ks Szydłowskiego, jak to dobrze że są jeszcze tacy młodzi ale odważni i mądrzy kapłani. Ale władzie kościelne nie rozliczone z działności komunistycznej i obyczajowych grzechów muszą być potulne wobec róznych nacisków i liberalizmu jaki dotknął KK.
  • Nacjonalizm pojmowany prawidłowo, czyli jako patriotyzm po prostu nie jest sprzeczny z chrześcijaństwem. Wręcz przeciwnie. Bóg nas powołał do życia w konkretnej rodzinie i w konkretnej ojczyźnie. Naród to wspólnota, o którą należy się troszczyć. Dla mnie wzorem jest św. Jan Paweł II, który jako Kapłan posłany do wielu i jako Papież posłany do całego Kościoła nie wyrzekł się Polski i kochał ją do ostatnich dni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.