Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Formy do wypieków

edytowano kwiecień 2016 w Ogólna
Jak w tytule
jakich używacie?
Cały czas używałam tych najzwyklejszych, ostatnio te karbowane wytrzymują kilka wypieków i pojawia się rdza, a blaszany zapach, pomimo papieru do pieczenia, przenika do ciasta.

Ponieważ nieodkładalny M. ma niecałe 6 tygodni, zaś trzecia ręka mi nie wyrosła i rąk do pomocy nie przybyło to zamówiłam ciasta na komunię u sąsiadki. Blaszki moje- całe 10 sztuk.


Na alledrogo dużo rożnych blaszek
Jakie kupić ?
Co polecacie?

Komentarz

  • Ja lubie ceramiczne. Dostalismy na slubie komplet z Duki i ich uzywam najczesciej. Szklane tez są fajne.
  • edytowano kwiecień 2016
    Takie z tesco professional go cook sobie chwalę. Gruba, porządna, ciężka blacha. Znacznie trwalsze od zwykłych i dużo lepiej się piecze.
    image
  • @Bambidu
    gdzie kupowałaś ?
  • Tesco, to ich linia, tyle że taka porzadniejsza.
  • Silikonową na muffinki też mam tudzież taką z serii powyższej. Najczęściej piekę w obu równocześnie, bo 24 muffinki to zdecydowanie rozsądniejsza ilość ;). Ale pomimo że silikon atestowany i dobrej firmy, to papierowe papilotki wkładam bo jakoś nie wierzę by z takiego materiału coś w ciasto nie przechodziło. I jednak w tej grubej blaszanej chyba lepiej rosną, bo ona się mocno i równomiernie nagrzewa.
    Szklaną mam taką formę- półkę do piekarnika. Rzeczywiście świetna do pieczenia.
  • Silikonowe, prawie zawsze. Nie mam tylko dużej, prostokątnej.
  • też kupiłam silikonowe na babeczki - u nas dużo się ich piecze
    nie wkładam papilotek
    zainwestowałam i kupiłam Berghoffa
    mam nadzieję, że są lepsze niż chińszczyzna
  • Lubię Wiltona - mam kilka, po żadnej nie widać śladów zużycia, mam i zwykłe blachy i takie na muffinki - jeśli często pieczesz to polecam zainwestować w jakąś uniwersalną np. keksówkę czy większą prostokątną, naprawdę dobrze się sprawują.
    Do tart polecam ceramiczne, choćby z ikea - ale mam też jakiejś innej firmy i też jest dobra. Do babek i biszkoptów używam często silikonowej, jakiejś no name, miałam różne, droższe i tańsze, każda tak samo dobra.

    Co do tych tanich blaszanych karbowanych, mam wrażenie, że kiedyś robili je lepsze... kilka lat temu taka kupiona w sklepie "wszystko dla domu" starczała na zdecydowanie dłużej, niż teraz - dlatego też z nich zrezygnowałam :)
  • @mama_asia mam pewne obawy, że berghoff to zdecydowana chińszczyzna. Cos innego na Twoich było napisane?
  • Ja nie polecam metalowych form i brytfanek z berghoffa, miałam i z radością się pozbyłam :)
  • Ja nie bardzo lubie wszelkie blachy z powloką nieprzywierającą. Niby nie pisze, ze teflon, ale obawiam sie, ze zarysowane moga byc rownie szkodliwe. A uzywac i nie zarysowac chyba sie nie da.
  • @Bambidu - może chodzi Ci o Kinghoff. Berghoff to na pewno nie chińszczyzna
  • Mam też patelnie Berghoff i świetnie się sprawują
  • Masakra, czyli Berghoff to chińszczyzna. A u nas w sklepie forma 4muffinkowa kosztowała 17zł. Lidlowy komplet 12st był chyba sporo tańszy. Ale i tak rzadko piekę, bo nie umiem. :)
  • Ja mam do pieczenia chleba zroobione ze stali nierdzewnej, są o wiele cięższe ale SUPER. nic nie przywiera i nie ma rdzy. Kosztowały ze 30pln za sztuke, takie keksówki. Uważam, że warto.
  • Wrzućcie przepisy na mufinki!
  • Te czarne karbowane niby nieprzywierające to ściema, szybko się rysują, czarna powłoka odchodzi :(

    @blaekie
    wrzuć poglądowo taką blachę
  • @MartynaN - miałam taki podstawowy:

    Składniki suche:

    3 szklanki mąki
    1 szklanka cukru
    2 płaskie łyżeczki sodu
    1 cukier wanilinowy

    Składniki mokre:

    2 - 3 jajka
    1 szklanka mleka
    2/3 szklanki oleju

    Wymieszać dokładnie suche i mokre ręcznie, później dodać suche do mokrych i wymieszać łyżką, niedbale, tylko do połączenia składników.
    Piec 30 - 35 minut w 180 st.

    Ja trochę zmodyfikowałam - przede wszystkim dają pół szklanki cukru zamiast całej - są wystarczająco słodkie, zamiast 3 szklanek mąki daję 2 i jedną szklankę otrąb różnego rodzaju, do tego rodzynki lub 1/8 jabłka do każdej babeczki.

    od kiedy mam formy silikonowe piekę jeszcze częściej.
  • Dzięki !
    Robi ktoś wytrawne jeszcze?
  • Robiłam te: http://www.mojewypieki.com/przepis/muffiny-z-zoltym-serem
    na imprezę itp. się sprawdzą, ale jesli będę robić jeszcze raz to dam mniej tłuszczu, za to dodam pokrojoną paprykę, pora czy coś warzywnego, żeby były lżejsze
    Jeśli bez dodatku warzyw to polecam je podać z jakąś lekką surówką, sałatką
    Ale sam przepis ok, wyszły bez zakalca, wykonanie proste jak nie wiem co :)
  • ok
    dziękuję
    już oglądam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.