Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wakacje 'na własny rachunek'

Jak się zabrać za organizowanie wakacji samemu za granicą? Jakieś wyszukiwarki lotów, zakwaterowania? Jakie opcje są najkorzystniejsze? Na co trzeba zwrócić uwagę i na co uważać? Jaka jest różnica w kosztach w porównaniu z ofertami biur podróży. Mi uprzejma pani wynalazła same super oferty dla nas (2+4) w cenach oscylujących koło 11tys pln.
«13

Komentarz

  • @Maciejka sie zna :-)

    Rowniez polecam booking.com Przy skladzie jak u was, 2+4, mieszkanie 3pokoje wyszlo taniej niz hotel. Ponadto warto skalkulowac, co sie bardziej oplaca: samolot plus wynajecie auta na miejscu (na lotniskach zwykle mozna odebrac i odstawic auto) czy jednak swoj samochod.
  • Swobodę czasu mąż szukał w Toscanii. Różnica miedzy ofertami wlosko-i anglojęzycznymi była porażająca. Na włoskojęzycznym za osobę wyszło nam poniżej 500zł.
  • edytowano kwiecień 2016
    My od zawsze sami organizujemy, do różnych krajów jako, ze jezykowo jestesmy dość solidnie obstawieni.
    Priorytet, to loty.

    A potem, to juz z górki.
    Ale działanie lokalne wskazane.

    I co wazne, duzo ofert, to samodzielne mieszkania i to ma sens, albp dostęp do kuchni, do pralki, pralka az tak się nie przydajr, ale kuchnia jest praktycznie niezbędna jak dla naszej rodziny podczas wakacji.

  • Jeszcze wiek dzieci gra rolę, nasi praktycznie teraz za nic nie płacili: muzea, Akropol, komunikacja miejska.

    To tez warto sprawdzić

    (2,5 i 5,5).
  • My w tym roku jedziemy Na Węgry ( pomimo różnych planów, różnych pomysłów), pod Eger. Na Węgrzech znaleźliśmy stronę z kwaterami w różnych regionach, znaleźliśmy domy które nam odpowiadały i napisaliśmy do polki która tą stroną administruje. Dzisiaj przelejemy zaliczkę.
    Dom to pół bliźniaka, 3 sypialnie itp.
    W drugiej połówce będą nasi przyjaciele przez 2 tyg, my jedziemy ma 3 tygodnie. Koszt za os to 38 zł.
    A na Węgry blisko.
  • My zaplacilismy za wszystkich, 4 osoby, 200 euro za 5 noclegów, mieszkanie, dwupokojowe, ogromny taras, wszelkie wygody: dvd, wi fi itp.

    Takie mieszkanie zwykle z ekspresem do kawy :x.
  • Dodatek, 200 euro za wszystkich, 3 stacje metrem od Akropolu, więc i lokalizacja dobra.
  • Nasz koszt to ok 5 000 za 3 tygodnie za 8 osób ( 2 dorosłych, 2 nastolatki, 4 dzieci od 12 do 6 rż).
  • edytowano kwiecień 2016
    @Lila, jasne, że się przydaje, ale w cieplejszych krajach, to sobie mozna t shirt recznie wieczorem przeprac.
    Na rano suchy.

    Dodatkowo się przydaje, bo z reguły samoloty proponują bagaz podręczny w cenie, a za duzy, Trzeba doplacac.

  • Apwojtek wy to jesteście mistrze organizacji wakacji! Od dawna śledzę Twoje wpisy na forum, podziwiam i zazdroszczę i czekam na bloga; )
  • Ja bloga? Nigdy!
    Nasze wakacje to wynik zaburzenia :) ADHD wakacyjne ;). Wolałbym nigdzie nie jechać niż jechać w to samo miejsce. A jak już dojedziemy i z grubsza rozpakujemy to wsiadam do samochodu i oramy okolicę. Teraz ogarniemy jak planować wycieczki. W tym roku nie jedziemy z przyjaciółmi, z którymi jeździliśmy 4 lata, tylko z inną rodziną ( moją przyjaciółką i jej fajnym mężem).
  • My zawsze jezdzilismy na wakacje spontanicznie w ciemno ale jak dzieci jeszcze nie bylo..moze jak będą nieco starsze to tez tak pojedziemy
    Raz wykupilismy wycieczke last minute w absolutnie fantastyczne miejsce na Sycylii
    Caly kompleks hotelowy byl na skarpie i wszystkie pokoje z tarasem lub balkonem z widokiem na morze.Wyzywienia i wina pod dostatkiem.Jak ktos planowal wyjazd poza kompleks dostawal obiad na wynos :)Dwa tyg tam spedzilismy.
    Wycieczka byla kupiona dwa dni przed wyjazdem.Nie pamiętam ile to kosztowało ale nad polskim morzem wydaje się dużo wiecej.
    Miasteczka zwiedzalismy sami komunikacja miejska.
  • My tylko po UK jeździmy, ale już mamy dosyć, bo to nudny kraj trochę. I co parę lat w PL, ale to nie wyjazd tylko odwiedziny rodziców.

    W UK, jak ktoś chce, to najtaniej wychodzi wynająć domek. Ale to tak tanio to nie jest.

    Teraz strach po świecie latać, w ciepłych krajach niebezpiecznie...

    A i bez samochodu ciężko, a ja nie umiem po europejskiej stronie jeździć, choć ponoć można się przestawić.
  • Ja też polecam booking, zawsze było ok, zdarzyło mi się też, że musiałam anulować rezerwację - nie było problemów ze zwrotem kosztów (jeśli była opcja, że hotel blokował wcześniej jakąś kwotę z karty)
    Jeszcze dopowiem, że oprócz rezerwacji we wcześniejszym terminie często zdarzało nam się znaleźć hotel tuż przed wyjazdem, wtedy też ceny są niższe, bo jak są wolne miejsca to hotel ma mniejszą szansę, że ktoś się znajdzie, a wolą mieć kogoś za niższą kwotę, niż wolne pokoje (chociaż nie dotyczy to każdego hotelu, więc jak macie wybrany jakiś konkretny to nie musi się to udać)

    Jeśli lecicie samolotem to polecam też sprawdzić ceny wysyłek kurierskich z danego kraju, może się okazać, że bagaże powrotne bardziej opłaca się wysłać, niż płacić za bagaż w samolocie (to oczywiście dotyczy, jeśli kupujecie dużo ciężkich rzeczy na wakacjach, np. wina, oliwy itp.)
  • @blaekie wszystko zalezy ;)
    Zalezy, czy Europa, czy poza, czy lubicie full servis, czy bardziej swojsko, czy musza byc atrakcje typowo turystyczne, czy wrecz przwciwnie.
    Tydzien w hotelu gdzies w Europie moze byc drozszy od trzech tygodni w Azji. Ale przez biuro podrozy zawsze jest drozej (no chyba, ze w jakims obskurnym hotelu), bo przeciez posrednik tez z czegos zyc musi.
    Napisz blizej co Cie interesuje, jakie okolice, ilu ludzi, na jak dlugo, to bedzie mozna pokombinowac.
  • @blaeki Gdzie i jaki kierunek?jaki budzet?
  • @apowojek nie podzielilabys się stroną węgierską? Też planujemy ale dopiero się zabraliśmy. Trochę późno wiem.
  • Ok, muszę poszukać w kompie. Ale jakoś tak" kwatery na Węgrzech dla Polaków " tym zawiaduje p. Alicja Udvari.
  • dzięki za wszystkie info @apowojek, też byłabym chętna na te węgierską stronę, chociaż pewnie da się wygooglać :) a jak to wygląda z temp na Węgrzech we wrześniu? bo nawet nie wiem
    @Maciejka, byle było ciepło :), nie interesują mnie opcje all-inclusive, nie chcę pozbywać się dzieci na cały dzień i widywać tylko na posiłkach, jak mi pani w biurze zaproponowała,
    jak najbardziej może być prywatna kwatera, tak żeby się w ok 4-5 tys zmieścić za dwoje dorosłych i 4 dzieci (8m-cy, 3 lata, 5,5roku, 8 lat niecałe). opcja 10-14 dni. też chciałabym abyśmy cos zobaczyli, nie jesteśmy typami co spędzają cały dzień na plaży
    A jak to jest z transferami z lotniska, opłacalne to, jak to w ogóle wygląda? a wynajem samochodu?
  • @MonikaN, a na jakiej stronie znaleźliście zakwaterowanie, i jak z lotami?
  • inkl najwieksza marza
  • edytowano kwiecień 2016
    @blaekie, to wie tylko mój osobisty Przewodnik, czyli Mąż :).

    Lecieliśmy Ryanairem, chyba koło 2000 zł, w dwie strony, wszyscy.

    Mi się bardzo podobało, że dzieci nie płaciły za komunikację miejską i wstępy wszelkie.

    W zasadzie na lody dużo kasy wydawaliśmy dla nich, zniżek nie było ;).

    Grecja, bardzo dobra dla dzieci, jest morze, są zabytki, są duże parki, jeden ze zwierzętami, takie mini zoo, drugi z ogromną ilością placów zabaw, jest marina w jednej części i ogromny port w Pireusie.

    Jest co robić.

    Dużo wysp, w okolicy (o tu dzieci płacą, za płynięcie statkiem).


    My z meżem, bardzo dużo jeździliśmy, zawsze sami organizowaliśmy i dużo już krajów zwiedziliśmy, bardzo to lubimy.

    z dziećmi po Polsce jedynie, 2 lata temu miał być Izreal, ale linie lotnicze odwołały loty z powodu trudnej sytuacji politycznej....

    I teraz pojechaliśmy 1 raz z dzieciakami za granicę.

    (samolotem i statkiem już wcześniej podrózowali po Pl)
  • @blaekie transfery z lotniska w opcji wczasow sa za darmo, jak jestes na jakis prywatnych kwaterach to gospodarze czasem tez oferuja, tylko Was sporo. Ale z lotniska twz zawsze cos jezdzi, wiec jesli nie bedziecie mieszkac w dziczy, to komunikacja miejska tez dojedziecie.
    Wynajem auta zwykle wcale nie jest taki drogi jakby sie moglo wydawac, czasel taniej wynajac auto na tyszien, niz dwa razy placic za taksowke z i do lotniska. Tylko siedzenia dlandzieci sandrogie, wiec warto ze soba brac.
    Jak ma byc cieplo i dobrze to polecam niezmiennie Wlochy, okolice Pisy. Mozna mieszkac w gorach, mozna nad samym morzem, mozna w kurorcie, albo zapadlej dziurze. Co kto lubi. No i nie tak strasznie daleko, autostrady dobre, da sie sporo ujechac przez dzien.
  • ..a jak by ktos mial patent zeglarski to warto wyczarterowac jacht i plywac po cykladach
    :x
  • http://wegrydlapolakow.atw.hu/

    Jak się wejdzie w kwatery to wyświetlą się domy. My będziemy w domu "dora" lub "eva" kończy się w nich remont teraz.
  • Czego to ludzie z tej biedy nie robią...
  • Dzięki. Przejrze
  • Ta Gracja poprawiam, loty 1000 zl, noclegi 200 euro, więc około 2000 zl calosc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.