Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Nasza córka w najbliższą niedzielę będzie miała rocznicę I Komunii Świętej. Zaczęliśmy się zastanawiać jak ma wyglądać ten dzień. Czy to ma być pójście na Eucharystię w przykusej sukience i to wszystko? Czy może coś jednak tego dnia zorganizować. Nie mówię tu o proszonym obiedzie, bo nawet nie bardzo mamy możliwość. Ale może coś dodatkowego ze strony duchowej? Może jakaś mała przyjemność?
Czy celebrujecie jakoś ten dzień? Macie jakieś tradycje z nim związane? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Komentarz

  • u nas jakoś nic nie było :-(
    dzień wcześniej syn miał I Komunię Świętą
  • U nas Msza rocznicowa jest dopiero o 16. po niej zrobimy sobie bardziej uroczystą obiadokolację i... koniecznie rodzinne zdjęcie, z samej 1. Komunii nie mamy, bo Kajtek był w szpitalu.
  • Mamy w najbliższą niedzielę rocznicę i zaprosiliśmy na Mszę św. chrzestnego z rodziną, babcię, ciocię- kilka osób. Po Mszy obiad u nas, ale nie żadne przyjęcie tylko uroczysty niedzielny.
  • U nas obiad dla rodziny odpada, bo trudno zaprosić jednych a nie zaprosić drugich. Sama najbliższa rodzina to około 20 osób i robi się duża impreza. Poza tym moja mama ciężko chora i trzeba nią się zajmować, a w domu raczkujący, stający, wszędzie włażący i do tego ząbkujący półroczniak. Ale może jakieś wyjście do restauracji, ale już tylko w naszym domowym gronie? Hmmm
  • Ja bym zrobila dobre ciacho/tort i pojechala po południu na wycieczkę/pielgrzymkę gdzieś nie daleko do sanktuarium czy innego miejsca kultu.
  • @uja dobry pomysł - coś i dla ciała i dla ducha:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.