Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Masz Kartę Dużej Rodziny? Strzeż się kieszonkowców! (Czyli o tym jak Energa przemyca zwyżki)

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • wiesz @Malgorzata spora cześć kosztów w rachunku z prąd to jest tzw opłaty stałe i przesyłowe. Samego zżycia to jakiś procent tam jest , dokłądnie nei wiem ile musiałabym z mężem pogadać.

    NO jak firma proponuje rabat na KDR powiedzmy 10% to jak płace 100 to rozumiem, że będę płacić 90 ... a to zonk.
  • Mnie dobija, ze mamy coraz mniejsze zużycie pradu, a rachunki coraz wieksze ;) Bo oszczedzamy, oszczedzamy, a tu kolejna podwyżka. I dlatego planujemy całkiem sie uniezaleznic i sami produkowac prąd :))
  • Ori jak to wyglada przy duzych rachunkach? My altualnie mamy okolo 700-800 zl na dwa miesiace. Bo i duze zuzycie jeden licznik a trzy lokale. Tez drozej?
  • My w PGE jesteśmy płacimy ok 150m-c. Chodzi pralka, suszarka, zmywarka, czasem piekarnik, ładowarki do wszystkiego ;) . Płacimy mniej więcej tyle samo od lat.
  • A wodę jak grzejecie @Malgorzata? Tez z miasta? Bo u nas to chyba tu jest problem- ogrzewanie (kaloryfery) z miasta, ale ciepła woda z bojlera. I opłaty na poziomie 200-250 / miesiąc.
  • Ja sie kiedys rozgladałam za alternatywna oferta na prad, ale u nas zwyczajnie nie ma innej opcji niż PGE, co najwyzej mozna sobie u nich wybrac taryfe. Ale jak analizowałam oferty to ta Energii wcale nei byla taka super no i bylo duzo negatywnych opinii o samej firmie. A z innych spraw - sa jeszcze te dziwne firmy - pośrednicy - czasem załatwiam rózne sprawy zawodowe w siedzibie RWE w Warszawie i od jakiegoś czasu obsługa nie ma szansy sie obijac, bo ciagle przychodza osoby, które podpisały umowy z takimi firmami, a nagle rwe (zgodnie z umowami) upomina sie o cześć opłat za przesył itp. - i wielkie zdziwienie, o co chodzi.
    Mysmy na ten sezon letni zamontowali nowy piec - wymiennik powietrze - woda, zobaczymy, czy faktycznie bedzie oszczedniej - bo do tej pory w lecie grzalismy wode do mycia prądem i to nam mocno nabijało rachunki..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.