Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Masz Kartę Dużej Rodziny? Strzeż się kieszonkowców! (Czyli o tym jak Energa przemyca zwyżki)

Dawno nie byłem tak zapowietrzony jak wczoraj w punkcie ENERGA.

Pytałem o możliwość podpisania umowy z KDR.

Dowiedziałem się, że owszem, ale na infolinii.

A tutaj proponuję Panu coś tańszego. (sru oferta na stół).

Pytam jak to tańszego.

Na co Pani wyciąga mi taryfę ogólną od której otrzymuję obniżki. i że oferta, którą widzę na stole jest mimo wszystko tańsza. Tacy jesteśmy świetni, słuchamy Klienta i cały czas w dialogu z rynkiem. O! A co!?!

Na to ja, że bardzo dziękuję, ale to przecież KDR ma mi obniżyć rachunek o 15%, więc ke? o co kaman? ke koza?

Ponieważ czułem, że coś jest nie tak, użyłem swojej skutecznie tajemnej broni.

Rozumu.

Wspomaganego kalkulatorem.

I co wyszło?

Obecna oferta w lokalu 1 = kwota X
oferta PO PROSTU RAZEM = X + 19%
zniżka KDR od taryfy ogólnej = kwota X+33%

Obecna oferta w lokalu 2 (duże spożycie prądu) = kwota Y
Oferta PO PROSTU RAZEM = około 2% dopłaty + 24 miesięczna smycz
zniżka KDR od taryfy ogólnej = 6% dopłaty

Lokal 2 spożywa 10 razy więcej prądu niż pierwszy.

Pewnie byłoby korzystniej, gdybym zużywał tysiące kilowatogodzin, ale torby bym musiał szykować i to szybko.

Pytam Pani - lekko zdumienie zapowietrzony - jak to

mówicie TANIEJ?

a

jest DROŻEJ!!!!

Widzę, że muszę stonować, bo przecież Pani tylko wykonuje obowiązki, zresztą pominąwszy manipulację z podłożeniem umowy na stole - bez zarzutu.

Stonowałem i pytam, a raczej nalegam, że MUSZĘ to zrozumieć.

Jak nie będę siedział, aż zrozumiem.

Otóż ENERGA wprowadziła nowy szablon umów od kilkunastu miesięcy, w którym przy SPRZEDAŻY prądu pojawia się magiczna kwota stała 4,5 6 lub 7,50 PLN za miesiąc.

W starych umowach tego nie ma. Zniżki na kWh niewielkie, a opłata stała czyni nową ofertę PO ZNIŻKACH KDR droższą od obecnie przeze mnie posiadanej.

TAKIE buty!

Komentarz

• KDR
    Wykorzystuję tylko na zakupy i bilety różne jak np PKP , muzea jakieś park rozrywki etc

Usługi mnie w ogóle nie kuszą
    Jestem stałym klientem od lat tych samych firm i to daje największy pakiet korzyści
  • Tak jak i Ciebie mnie też usługi nie kuszą.

Ale Energa to nie usługi,

to PRĄD.

Płacę i tak będę płacił, a płacę dużo. Więc skoro KDR można mnieć 15% taniej czemu nie? A tu TAKIE buty!

• edytowano maj 2016
    Przyznam nie czytałam oferty TAKICH butów
    Nie znam firmy takiej z butami

Kupuję buty gdzie indziej @ori ;) ;) ;)

Ciągle nie rozumiem jak ludzie chcą płacić mniej za więcej osób???
    Nie o prądzie i zużyciu tylko piszę

Ciągle czytam
    Ze rodziny za więcej i coraz więcej osób chce płacić mniej

Noo ja nie rozumiem jak
    Owszem mogę płacić mniej jak mniej zuzyje czy kupię czyli oszczędzam
    Ale chcę zużywać prąd tak samo lub więcej niż inni a płacić mniej
    Jakim cudem ????
  • wiesz @Malgorzata spora cześć kosztów w rachunku z prąd to jest tzw opłaty stałe i przesyłowe. Samego zżycia to jakiś procent tam jest , dokłądnie nei wiem ile musiałabym z mężem pogadać.

NO jak firma proponuje rabat na KDR powiedzmy 10% to jak płace 100 to rozumiem, że będę płacić 90 ... a to zonk.
  • Ale stałe to stałe opłaty
    Wiec ja to wiem nie trzeba mi tłumaczyć
    Nie rozumiem zonka ;)
  • Mnie dobija, ze mamy coraz mniejsze zużycie pradu, a rachunki coraz wieksze ;) Bo oszczedzamy, oszczedzamy, a tu kolejna podwyżka. I dlatego planujemy całkiem sie uniezaleznic i sami produkowac prąd :))
  • ja mam taką ofertę. Podpisywałam zaraz po jej pojawieniu się. Porównałam rachunki sprzed i po podpisaniu. Różnicę w cenie mam nieznaczną ale tak czy inaczej taniej nieco. jakoś nie czuję się oszukana. Na kompleksowym rachunku zasadniczo nie widać dużej różnicy. Niemniej na obsługę kolektora wystarczy :D
  • Jest nas więcej.

Nie liczę, że będziemy płacić mniej.

Liczę, że jeśli ktoś mówi będzie 15% niżej niż to co masz (a tak była/jest przedstawiana oferta) - to że słowo COŚ znaczy.

Idę i poświęcam czas.

A tu zonk.

Zamiast spodziewanych 85 (przy obecnych 100) propozycja

PO ZNIŻCE

133.

Tutaj jest zonk @Malgorzata

W oszczędności myślę, że jesteśmy gdzieś niestety za podium ale mimo wszystko w ścisłym peletonie.

Bo:

Oszczędności, gdy pralka chodzi raz na DWA dni, kuchenka elektryczna RAZ na cztery, a czajnik elektryczny RAZ dziennie, nie wiem - przy siedmioosobowej rodzinie - czy można jeszcze coś więcej oszczędzać?

Owszem, nie palić światła, ale to na papier toaletowy zaoszczędzimy w skali miesiąca, więc bez jaj.

Masz dużą rodzinę? - Mówi Energa - choć damy Ci zniżkę na KDR.
    Przychodzisz, zniżka jest ale od wyższych cen. Więc sory kliencie, jeszcze dopłacaj.

Wiecie ile ludzi się już na to nabrało?

Konsultantka już na odchodnym ze wstydem przyznała, że ma non stop ludzi, którzy najpierw podpisali a potem policzyli. I odwrotu nie ma.

U mnie na drugim lokalu mogłoby być taniej gdybym od razu podwyższył spożycie dwukrotnie. Ale przy tych cenach pozostaje przed nami droga szlachetnego low endu.
  • @Bea jak masz taniej, trudno się czuć oszukanym.

Czuję się oszukanym, gdy mam propozycję pt. TANIEJ w odniesieniu do DODATKOWYCH 33 złotych. Jeśli ja dopłacam 33 a ktoś twierdzi, że mam taniej, no to czuję się oszukanym.

Naturalne zupełnie
  • @ori
    Ja nie chwytam lojalki tylko dlatego ze ktoś kusi
    "Masz dużą rodzinę to ci coś obnizymy "
    Bo to nie działa

Mam prąd tak jak zawsze w tej samej PGE od lat
    Nie zauważyłam drastycznych podwyżek
    Place poniżej 200 złotych
    Aktualnie po 155 /miesiąc
    Pralka codziennie raz przynajmniej
    Jakoś specjalnie nikt nie biega po domu żeby gasić światła czy inne
    Nie uważam tego za wysoki rachunek przy tak dużej liczbie osób w gospodarstwie
    Od lat pozostajemy na podobnym poziomie
    Po co mi to burzyć skoro uważam ok
  • Masz dwa razy większą rodzinę i płacisz dwa razy mniej niż ja (to tak na prosto wyliczenie).

Muszę się zatem zainteresować PGE.

Nie zmieniam niczego bez potrzeby i na wyrost. Pokus do obniżek nie mam.

Ale wrażliwość na ściemę - dużą.

Ostatnie faktury były wysokie, i to jasne, że szukam oszczędności tam gdzie się da.

Energa twierdzi - u nas się da z powodu KDR.

Sprawdziłem - oszustwo. Da się, ale dopłacić, i jeszcze wyjść z przekonaniem, że taniej.

Napisałem, żeby przestrzec, bo choć uważam się za osobę dość dobrze unikającą ściemy, to tutaj się po prostu omal co nie nabrałem. Może inni skorzystają na moim doświadczeniu.
  • Ori jak to wyglada przy duzych rachunkach? My altualnie mamy okolo 700-800 zl na dwa miesiace. Bo i duze zuzycie jeden licznik a trzy lokale. Tez drozej?
  • Ja płacę kilkanaście zł mniej. Mój przeciętny rachunek miesięczny to 250-350 zł. W sezonie letnim do 400 nawet. Widzę odczuwalną różnicę 15-30 zł. na rachunku
    niewiele
  • To może byłoby kilka złotych taniej. Ale to by trzeba fest przeliczyć zanim się zdecydujesz.

Ja za rada Małgorzaty będę szukał czy są inni dostawcy.

Ale szukał biernie ponieważ żyję w rodzinie i czas to miłość
  • @ori
    Nie chcę wpuścić w maliny
    Ale sprawdź PGE pod kątem ze Ty wpisujesz orientacyjnie ile chcesz płacić miesięcznie za prąd ( na podstawie sprzętu jaki masz w domu )
    Dawniej wpisywalo się jaki sprzęt masz w domu i oni na tej podstawie wylicza li średnią miesięczną ze tak to nazwę

Był czas kiedy samemu można było jak wyżej opisałam wpisać wysokość opłaty miesięcznej jaką sam wyliczasz

Nie wiem tylko czy jest jakiś haczyk

My chyba obnizylismy sobie sami po jednej z wizyt w okienku PGE rachunki miesięczne

Nie przypominam sobie abym miała do zapłacenia jakąkolwiek dopłatę

Zaznaczę jedynie ze nas bite 2 miesiące w roku nie ma w mieszkaniu

Rachunki mimo to uważam za niskie dla tak dużej rodziny

Ps
    Ogrzewanie mieszkania mamy miejskie
  • My w PGE jesteśmy płacimy ok 150m-c. Chodzi pralka, suszarka, zmywarka, czasem piekarnik, ładowarki do wszystkiego ;) . Płacimy mniej więcej tyle samo od lat.
  • my też od wielu lat mniej więcj tak samo
    od wielu wielu lat
  • Dziękuję będę miał oczy szeroko otwarte
  • A wodę jak grzejecie @Malgorzata? Tez z miasta? Bo u nas to chyba tu jest problem- ogrzewanie (kaloryfery) z miasta, ale ciepła woda z bojlera. I opłaty na poziomie 200-250 / miesiąc.
  • edytowano maj 2016
    Woda tez z miasta
    Dopisek
    Mamy liczniki
  • Ja sie kiedys rozgladałam za alternatywna oferta na prad, ale u nas zwyczajnie nie ma innej opcji niż PGE, co najwyzej mozna sobie u nich wybrac taryfe. Ale jak analizowałam oferty to ta Energii wcale nei byla taka super no i bylo duzo negatywnych opinii o samej firmie. A z innych spraw - sa jeszcze te dziwne firmy - pośrednicy - czasem załatwiam rózne sprawy zawodowe w siedzibie RWE w Warszawie i od jakiegoś czasu obsługa nie ma szansy sie obijac, bo ciagle przychodza osoby, które podpisały umowy z takimi firmami, a nagle rwe (zgodnie z umowami) upomina sie o cześć opłat za przesył itp. - i wielkie zdziwienie, o co chodzi.
    Mysmy na ten sezon letni zamontowali nowy piec - wymiennik powietrze - woda, zobaczymy, czy faktycznie bedzie oszczedniej - bo do tej pory w lecie grzalismy wode do mycia prądem i to nam mocno nabijało rachunki..
  • i tak i nie
    zależy, kto jest właścicielem trakcji
    u mnie za sieć odpowiada Energa zatem nie kalkuluje mi się w dwa źródła niejako pakować - za trakcję i przesyły do Energa a za faktyczny prąd do PGE lub Enea (tylko to mam w możliwościach).
    Mając na uwadze fakt, że za wystawienie faktury państwo życzą sobie grosik i od przyszłego roku abonament RTV za coś czego nie mam będę do rachunku dopłacała myślę, że lepiej robić to w jednym źródle aniżeli w dwóch :)
    wszystko trzeba policzyć. Wszystko
    i nie da się oszczędzić na czymś, co TRZEBA zakupić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.