Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoły internetowe Libratus czyli polska szkola dla dzieci za granicą - korzysta ktoś?

edytowano czerwiec 2016 w Pomagajmy sobie
Szukałam dla dzieciaków polskiej szkoły, ale wszystkie pozapełniane, i szczerze nie ufam za bardzo jakości... trafiłam na coś, co z idei wydaje się fajne: pomysł jest taki, że dziecko mieszkając za granicą przerabia program polskiej szkoły i zdaje egzaminy (chyba te same co z ED), tak więc ma jednocześnie świadectwo polskiej szkoły i w razie powrotu do PL może kontynuować bez większych przerw czy traum. Powrotu na razie nie planujemy, ale po pierwsze z nami nigdy nic nie wiadomo, a po drugie jakoś ostatnio plany domowej edukacji w zakresie historii, geografii i w ogóle wszelkich rzeczy, które polskie dziecko wiedzieć powinno, bo tak, muszą ustępować bieżącym wydarzeniom, i ciężko sie zebrać na coś systematycznego.

Warunkiem przyjęcia do tego systemu jest rozmowa z pedagogiem (przez skype), czyli chyba tak samo jak w ED w Polsce.

Macie jakieś doświadczenia z tą platformą? Może ktoś z wyemigrowanych korzysta, a może ktoś pomagał w tworzeniu? wszelkie dobre rady na cenę złota.

dzięki!
Q

Komentarz

  • podepnę się pod pytanie. Moi chodzą co prawda na zajęcia do "polskiej szkoły" alw to przeciez tylkk 4 godziny raz na tydzień i tak naprawdę i tak samemu trzeba się za to zabrac
  • Właśnie się zapisaliśmy i będziemy korzystać od września. Póki co mamy za sobą rozmowę z pedagogiem.

    Ale zapisy są do piątku chyba tylko. I mało miejsc do rezerwacji na egzamin, np Warszawy już nie było wolnej, więc będziemy na egzaminy jechać do Białegostoku...
  • Po tej rozmowie, masa papierów do wydrukowania i podpisania. Ale wszystko jasne i czytelne. Dużo rzeczy do skserowania, no straszna papierkologia, ale krok po kroku prowadzą przez to.

    Na tej rozmowie dzieci rozwiązują zadania, wykonują testy itp. Ok. pół godziny na dziecko nam zajęło.
    Ale sąsiadki dzieci były maglowane przez ok. półtorej godziny każde.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.