Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najekonomiczniejsze i niezawodne auto świata 3-5 osobowe. Poszukuję

24

Komentarz

  • @nowa
    I co się z nim stało?
  • Ww nie za drogi? Jak z częściami?

    Myślę o seicento... jak na gazie chodzi?
  • Jak go rozwale to nie będę rozpaczac bo nie przeżyje... :-\"
  • edytowano czerwiec 2016
    13 zł za 100km 8->
  • "13 zł za 100km" ???
    no w naszej okolicy można kupić gaz za 1,45 - pomnożone przez 9 litrów to tyle wychodzi; wiem że u krawaciarzy na autostradzie to nawet 2,09 - ostatnio widziałem @-)
  • Spokojnie możliwe. Ja Grand Espace'm mam 15 zł na 100 km przy 1,50 za gaz.
  • awaryjnosc zalezy rowniez uzytkowania.czyli te 5 osob bedzie rzadko jezdzic?
  • edytowano czerwiec 2016
    Pioszo ale w automacie skrzynia?jak to pierdyknie to sie nie dopłaci.

    a zmiana sprzęgła i pompki wspomagania jest za darmo? :)
    (nie mówiąc o normalnych awariach skrzyni)

    skrzynie manualne są dla dwóch (świadomych) kategorii kierowców:


    1. sportowo jeżdżących
    2. masochistów.

    sam wzgląd na bezpieczeństwo jazdy powinien je wyeliminować.

    :)
  • edytowano czerwiec 2016
    WV Golf to przede wszystkim najczęściej kradziony model w Polsce (drugi jest chyba Passat), no i są za drogie, bo wielu nadal wierzy, że to jakiś nadzwyczajny cud techniki.
    Kolejny mit , jak ktoś wyżej napisał, to że LPG "ryje silnik". Jest wprost przeciwnie - silnik benzynowy na LPG może mieć WIĘKSZĄ żywność - ale pod jednym warunkiem: że instalacja jest dobrze dobrana, zamontowana i eksploatowana. Niestety ze świecą szukać egzemplarza, w którym tak jest... Dlaczego najlepiej nie kupuj samochodu z instalacją, bo na 90% będzie źle zrobiona, kiepskiej jakości, źle serwisowana. Kup gołego benzyniaka i zamontuj dobrą instalację LPG - zgodnie z zasadą "chcesz mieć dobrze zrobione - zrób to sam"
    W ogłoszeniach u handlarzy często jest taki tekst "Nowa instalacja gazowa!!!" - co oznacza "najtańsza, badziewna instalacja, wsadzona szybko, byle jak, po to by łatwiej sprzedać, szmelc który rzeczywiście zryje ci silnik, jeśli go czym prędzej nie wyrzucisz".
    Kiedyś np. miałem okazję jeździć Peugeot'em 605 z fabryczną instalacją LPG - czyli dobrze zrobioną - miał ok. 20 lat, duży przebieg i sporo rzeczy już w nim się psuło - ale nie silnik (!) Silnik na LPG wciąż chodził bezproblemowo.
  • Niestety ze świecą szukać egzemplarza, w którym tak jest...

    eee tam, jeśli jest sekwencja i regularnie wymieniane filtry, to powinno być ok,
    ewentualnie cza wymienić wtryski, parownik czy wgrać nowe oprogramowanie;

    może mam szczęście, ale z sekwencjami nie miałem kłopotu (znaczy się wywalenia uszczelki pod głowicą)
    :)
  • @Wandeal golf II byl dobrym motorem pod gaz.skoda te stare mpi tez sa dobre pod gaz.
  • @Nika76
    Szwagier mój chce sprzedać swoje seicento. Zakładał do niego gaz.
    Mogę popytać o szczegóły jeśli byłabyś zainteresowana.
    Chce sprzedać bo na akuratna chwile dwa auta nie sa im w ogole potrzebne.
  • Dziękuję! Popytaj
  • @Nika76
    to wybrany tekst o scAwaryjność

    Seicento okupuje dalekie miejsca w rankingach niezawodności, przy czym na dalsze pozycje spychają ten model drobne i łatwe do usunięcia awarie. W najnowszym zestawieniu TÜV najmniejszy z fiatów zajmuje 88 lokatę w kategorii wiekowej 2-3 lata, 79 lokatę w kategorii wiekowej 4-5 lat i 83 lokatę w kategorii wiekowej 6-7 lat. Z kolei DEKRA klasyfikuje Seicento na 111 pozycji wśród aut trzyletnich, na 109 pozycji wśród aut pięcioletnich i na 101 pozycji wśród siedmiolatków.

    Serwisowe akcje nawrotowe rozpoczęto w połowie 2000 r., gdy wezwano do serwisów blisko 300 właścicieli seicento. Konieczne było wówczas sprawdzenie pedału hamulca (możliwość pęknięć). Pod koniec 2000 r. akcją nawrotową objęto 1084 samochody, w których wykryto możliwość przetarcia przewodu hamulcowego. Wiosną 2004 r. miała miejsce największa akcja serwisowa w historii Seicento. W ponad 16 000 aut sprawdzano, czy na skutek korozji nie dojdzie do wycieków ze zbiornika paliwa.
    zrodlo.moto.pl
  • Właśnie się dowiedziałam że seicento jest 4 osobowy...
    Czyli co??
  • @Wandeal
    A opla corse 1,0 z gazem warto?
  • edytowano czerwiec 2016
    według tej strony t tak ale Opel: silnik 1.8/140 KM
    Koszt instalacji od 2000 złTo jeden ze starszych silników w naszym zestawieniu, które nie wymagają stosowania drogich instalacji gazowych. Optymalnym rozwiązaniem jest sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej skompletowany z dobrych podzespołów.

    http://www.auto-swiat.pl/lpg/10-silnikow-idealnych-do-lpg/xmwcc
  • edytowano czerwiec 2016
    Nie no... w tym artykule to polecają same drogie auta - i trochę pitolą... akurat ten 1.8 140KM to ma regulację ręczną zaworów za pomocą płytek i będzie to kłopotliwe. Tak naprawdę to prawie każdy silnik można zagazować, ale obsługa może być mniej lub bardziej kłopotliwa. Idealne do gazu były np. 16-zaworowe (hydraulicznie regulowane) silniki opla z serii Ecotec - jeszcze można trafić Corsę z takim 1.2 lub 1.4.
    Silniki z zaworami regulowanymi ręcznie są oszczędniejsze ale regulacja kłopotliwa, a na LPG trzeba szczególnie pilnować tej regulacji, więc dla kobiety bym nie polecał (sam mam VVT-I ze zmiennym fazami rozrządu - bardzo oszczędny silnik, ale regulacja to wymian szklanek, a jedna szklanka kosztuje blisko 100zł, a jest ich 16. :-S )
    Nie sprawdzajcie więc auto-świata ale lepiej tu: LPG-forum. albo u miejscowego gazownika.
  • Ale ja znalazłam 1, 0. Taka też ręcznie regulowana?

    Punto?
    W seicento brak bagażnika przeraża trochę
  • Nie znam z głowy wszystkich modeli - podaj rocznik, to sprawdzę, albo zajrzyj pod maskę, czy na silniku pisze "ECOTEC" czy coś innego(?) Jeśli ECOTEC to możesz brać.
  • W seicento bałabym się wozić dzieci z tyłu. Tak nie ma bagażnika! Poza tym chyba są tylko 3-drzwiowe i trudno będzie zapiąć dziecko w foteliku z tyłu albo wypuścić z auta, jak się starsze zawozi na zajęcia czy do szkoły.
  • Myślę teraz raczej o Punto...
  • Opinię to on ma.... :-q
  • edytowano czerwiec 2016
    chcesz z gazem te punto.a ogladalas fabie?
  • byłem na forum lpg i nawet znalazłem ze do forda fiesty mozna gaz załozyc a mam 1,3 44kw
  • A ja nawet jeździłem taką Fiestą 1.3 na LPG :D ...i w końcu sprzedałem, bo się zrobiła za mała i nie miała klimy. Do dziś nie wiem, ile razy miała przekręcony licznik (Fordy miały do 99.999km), ale nie przekręciła się z powodu LPG. :))
  • Miałam poloneza z fabryczną instalacją LPG. Droższe przeglądy, zakaz wjazdu na parking podziemny (jak ktoś ma taki w bloku, to jest to duży problem), dodatkowa rzecz do psucia się. I butla w bagażniku, więc miejsca mało. Jakoś zraziłam się do LPG.
  • budzet max 4tys
  • Tak masz racje ale do 4tys panda ciezko ,nie ma za duzo,same km przepbiegi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.