Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najekonomiczniejsze i niezawodne auto świata 3-5 osobowe. Poszukuję

13

Komentarz

  • http://otomoto.pl/oferta/fiat-punto-ii-na-gaz-zobacz-ID6ylGxz.html#736985fc23

    Wzięlibyście taki?
    Jak rokuje taka rdza? Bo nie mam pojęcia
  • Ale że do parkingu podziemnego nie można?
    Pracować będę w firmie z takim parkingiem...
  • Czasami mozna czasami nie. Ja wjeżdzam, tylko wyłaczam gaz na tą chwilę. chodzi o spaliny.
    Jeśli chodzi o rdzę to rokuje ze bedzie większa i kolejnego przeglądu z dziurą nie przejdzie. Ale może się uda trochę stargować i zawieźć auto do blacharza.
  • Przypominam sobie że jest tam znak zakaz wjazdu z wybuchowym ładunkiem...
  • @Nika76 - mam nadzieję że nie chcesz kupić samochodu na podstawie ogłoszenia w sieci ;)
    Według mnie trzeba się bardzo uważnie przyglądać rdzy, bo to jest coś czego najczęściej nie da się całkowicie, skutecznie pozbyć/naprawić. Jak auto rdzewieje, to rdzewieje... Rdza jest jak nowotwór złośliwy - można go tylko spowolnić. Każda inną rzecz w aucie można naprawić, wymienić (choć nie zawsze się to opłaca).
    Aczkolwiek z drugiej strony, powiedzmy szczerze, nie ma na tym świecie rozwiązań idealnych. Przy odpowiedniej cenie można przeżyć trochę rudej...
  • Pw poszła
  • ja od lat kupuję z trzeciej ręki stare auta - peugeoty, ople, volkswageny. Wydatek rzędu 1500-200 tys

    @Bea wiem, że to pomyłka, ale rozbawił mnie peugeot z trzeciej ręki za 200 tys ;))

    Co do rdzy to różnie bywa. Czasami przez jedną zimę z małej rdzy robi się dziura. A czasem jest tak, że nieciekawie wyglądająca rdza w aucie, w którym miała galopować i dziurawić - tylko źle wygląda. Sama miałam też takie auto, co jak się zrobiła rdza to co roku czekaliśmy, że teraz to już na pewno przerdzewieje, podziurawi i nie wiadomo co jeszcze, a właściwie bez specjalnego dbania posuwała się bardzo wolno i do dziur nie doszło, a samochód podobno na rdzę podatny, wielo-wieloletni, nie robiliśmy z tą rdzą nic praktycznie i dawał radę, jak się powiększała to też bez dziur i innych szkód, tylko że wizualnie wiadomo-słabe, jesli komuś zależy na ładnym wyglądzie
  • Bardzo wam dziękuję za to co piszecie. Jakieś pojęcie mi się robi
  • @Nika caly czas budzet 4000
  • po punto dostaniesz za te pieniazki ale punto rdza zre.a patrzylas na disla
  • Ja chcę tanio jezdzić dlatego pomysł z LPG...
  • Tanio i na krótkie trasy i po mieście to lepsza benzyna niż diesel.
  • rozumie.czy autko z gazem juz ?
  • edytowano czerwiec 2016
    na gaz lpg pali wiecej.niz w benzynie ten sam model
  • A który benzyniak pali 4 litry?
  • W Yarisie udało mi się osiągnąć 4l, na długiej trasie z 3 osobami dorosłymi i bagażem wakacyjnym.

    Podczas codziennej eksploatacji, u mnie to sprawna jazda trasą szybkiego ruchu, pali 6.5l ;-)
  • Toyoty stare mają drogi serwis

    Mój opel pali 8 więc za mała różnica żeby ryzykować zakup innego...
  • @Nika znalazlas juz jaki model?
  • edytowano czerwiec 2016
    "cena serwisowania diesla ma się zasadniczo nijak do ceny serwisowania benzyniaka"
    -hm, masz może na myśli wymiany pompowtryskiwaczy, albo koła dwumasowego, ewentualnie regeneracji pompy paliwowej czy turbiny? aha, jeszcze może być zapchany DPF - czyli same atrakcje dla użytkowników "oszczędnych dizelków" do śmigania po mieście...

    "na gaz lpg pali wiecej"
    powiem tak: czy worek pierza to "więcej" niż worek piachu? a może tyle samo?
    -??? :-/
    Myślę, że każdy rozsądny człowiek powie, że aby to porównać, trzeba zważyć - i porównać MASĘ.
    ...i jak już porównasz masę, to się okaże że "pali" tyle samo, a nawet mniej niż benzyny.
  • lpg gaz w benzynie punto
  • prawda, jednak czasami mam dosyć ciągłego tankowania gazu :)
  • @Nika szuka autka po miescie.tylko benzyna jej wyjdzie taniej.jesli jeszcze gaz to taniej.
  • ladny,ale cza go obejrzez na zywo
  • W starych samochodach dużym minusem jest pas biodrowy z tyłu. Tak jest w tej corsie.
  • Pas biodrowy?

    Mnie przeraża moc silnika i konieczność ręcznej regulacji gazu... o ile dobrze rozumiem to co piszecie
  • edytowano czerwiec 2016
    Zakoncze temat stwierdzeniem że po raz kolejny jestem zszokowana zaufaniem i dobrymi sercami orgowych Forumowiczow....

    Jeden przelał mi kupę kasy za moje auto mimo że ono nadal u mnie jest i widział je tylko na zdjęciu....
    A Drugi wydzwanial przez tydzień w moim imieniu do sprzedających a na koniec jechał kawał drogi by sfinalizować zakup własnoręcznie auto testując....

    Jestem, wciąż pozytywnie zszokowanym, juz właścicielem Nissana Almera z 1998 na gaz.
    Zakochalam się w tym autku :x

    Bardzo Wam wszystkim dziękuję!!!
  • gratulacje.jaki przebieg i jak z rdza?
  • Nie wiem czy mogę się chwalić o kim mowa więc się powstrzymałam...

    Obu Panów polecam!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.