Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roundup - czy ta chemia jest konieczna?

13»

Komentarz

  • @Katarzyna
    co to jest ten bluszczyk kurdybanek?
  • @MagdaCh - ziółko takie. Rośnie powszechnie, jako chwast. Smakowite, aromatyczne i zdrowe.
  • Właśnie wyguglowałam. Czy ten chwast jest tylko fioletowy czy bywa też czystoniebieski, a może z innym mylę?
    Nie wiedziałam, że to ma takie zastosowania!
  • Fioletowy. Ja przynajmniej nie widziałam niebieskiego.
  • Pięciornik gęsi – właściwości zdrowotne

    Pięciornik gęsi pomaga leczyć schorzenia wątroby, kamicę żółciową, zapalenie pęcherzyka żółciowego i trzustki. Napar ze srebrnika łagodzi zmiany trądzikowe, przyspiesza gojenie się ran. Płukanki na bazie pięciornika gęsiego warto stosować przy stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Napar ze srebrnika pospolitego złagodzi bóle menstruacyjne.
  • @Basja
    ogrom pracy wykonaliście :-O

    ja na moim chwaścisku wybrany gruncik przykrywam starym gumolitem, wszystko pięknie gnije a ziemia nie traci wilgoci
    wystarczą dwa tygodnie i można kopać i wybierać kłącza
  • I ten kurdybanek dodajesz do zupy na zasadzie jak natka pietruszki,koperek?
  • @karolinamika - dodaję raczej jak majeranek - tak, żeby się chwilkę pogotował, wtedy więcej aromatu oddaje zupie. Ale można też posypać już na talerzu, jak pietruszką lub koperkiem. Moim zdaniem, nie do każdej zupy pasuje, ale do tych, co wymieniłam (ziemniaczana, fasolowa, żurek, grochówka) jest bardzo fajną odmianą.
  • I jak decyzje ws. roundapu? Nawet sobie porozmawiałam rano z moim mężem, który przeciez zna sie na wszystkim najlepiej ;) , bez naprowadzania na właściwą opowiedz i mial takie samo zdanie - że pryskanie tym w przypadku zakładania trawnika wydaje mu sie bez sensu i że to straszne świństwo jest. A w końcu mamy te ze 2,5 ha.
  • Rozmowy zakończone sukcesem <:-P
    Choć łatwo nie było.. Wręcz ciezko było przekonać do zmiany decyzji.

    Mój kuzyn który będzie nam trawę zakładał kazał nie przejmować sie chwastami.
    Powiedział ze ważniejsza od przygotowania podłoża pod trawę jest jej późniejsza pielęgnacja. I jeszcze pare innych rzeczy mówił, ktore mężowi przekazałam :-)
  • Na pytanie o ekologiczny odpowiednik randapu stwierdził ze jedyne co przychodzi mu do głowy to wpuścić kury :-))
  • edytowano czerwiec 2016
    to jest słuszna koncepcja, od razu ziemia z nawozem będzie :D
  • Właśnie now sąsiedzi robią sobie dobrze przy pomocy tego świństwa. X_X
  • @annabe super,maz dal sie przekonac
  • A kozy? Może najpierw kozy? Tylko drzewek szkoda będzie...
  • @Gosia5
    Żeby tylko drzewek. Te cholerstwa zjedzą wszystko: pranie, styropian z domu zeżre, nawet pieniędzmi nie gardzi: kiedyś przy mnie zjadła 20zł.
    Regularnie obgryzały nam nasze piwonie (oczywiście nie listki tylko pąki).
    Chyba że tylko nasze takie dzikie były :D
  • Ale może gdyby pozawijać pnie w np stary dywan (folie zeżrą). To kozy byłyby jak znalazł!
  • obstawiam kury. do gołej ziemi wydrapują. przy duzym zagęszczeniu dość szybko :) zostaje tylko chrzan i przy płocie pokrzywa bo tam nie dają rady wygrzebać
  • Trzeba by firmę założyć. Eko-randap. Ekologiczne odchwaszczanie za pomocą pracowitych kurek ;)
  • Najnowsze zdjęcie mojej niekoszonej trawy:

    IMG_9063
  • Hehehe ja właśnie stałam sie osiedlowym oszołomem, który nie zgodził sie użyć roundupu. Choć na pewno nasza ziemia czysta nie jest jesli wokół wszyscy to stosowali ale chociaż bezpośrednio nie wylalismy tego na nasze 300m.

    Ale zdumienie co kilka dni każdego sąsiada TO NIE UZYLISCIE ROUNDUPU?????!??! ALE WAM PERZU POWYCHODZI!

    Po pierwszym przekopaniu O ILE PERZUUUU DALEJ JEST

    8-X
    Naprawdę po tych 2 tyg nabrałam niechęci do wielu sąsiadów. Ale mam ich głęboko w D.
    Dziś przyjechała trawa i juz mamy zielony dywan pod stopami :-)
  • @annabe
    no tak - za ciemnogród będziecie na osiedlu uważani :)
    Swoją drogą schematyzacja zachowań ludzkich jest straszna.
  • Krzewu raczej nie zabijesz, ale weź pod uwagę, że ten Roundup nie działa raz na wieki, doraźnie Ci zabije wszystkie chwasty na skalniaku, ale za 3 miesiące one odrosną, a w przyszłym roku nikt nie pozna, że to było kiedyś Roundupem wytrute.
  • @MagdaCh poszło to wszystko na "moją klatę". Jak sąsiedzi gadają z moim M to on sie tłumaczy ze "żona nie chciała" .. Wiec tylko ja jestem oszołomem i dobrze mi z tym. Rozmawiam z nimi otwarcie, do tych co mają dzieci małe mówię ze nie chciałam zeby mi dziecko moje raczkowało po skażonej glebie ;))
  • W zeszłym roku przekopałem moje 4 ary, z grubsza wyjąłem chwasty, posadziłem trawę.
    Koszone na bieżąco, żadnych chwastów nie widać.
    Round up'a z powodów zdrowotnych i ideologicznych nie używam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.