Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto najmniej brawarystyczny, w kolejkę do Franciszka!

2»

Komentarz

  • Nie, no naprawdę nie wiem, czego nie rozumiecie?
    "Spośród nich zostanie wyznaczona delegacja osób, które będą miały grzechy".
    W języku polskim takie zdanie rozumie się następująco: są wolontariusze, a spośród nich zostaną wybrane osoby, które mają grzechy, a z nich delegacja. Bezgrzesznym da się spokój. Z wypowiedzi biskupa wynika, że są ludzie, którzy nie mają grzechów.
    @MamaKredka, słuszna uwaga
    :-bd
  • edytowano czerwiec 2016
    @Gosia5 czekałam, aż się odezwiesz :)

    @TecumSeh jak zawsze świeże, ciekawe spojrzenie :)
  • Ok, to ja napiszę do KAI, @kowalka, masz rację.
  • Tak, niektórzy nie mają grzechów. Nazywa się to stan łaski uświęcającej.

    Dalej się zastanawiam, co jest tak ekscytującego w tej depeszy.
  • Na pewno nie o to, aby narobić brzydkiego zapachu wokół ŚDM i Franciszka. Taką ewentualność odrzucamy.
  • Chodzi o to, żeby się przyczepić do papieża.
    Ręce opadają....
  • Dobra, pas. Lepiej ode mnie wiecie, o co mi chodzi =))
  • @Elunia ja zrozumiałam, że chodzi o ubranie całości w inne słowa :)
  • delegacja osób, które będą miały grzechy – mówił bp Muskus rozbawiając zebranych w krakowskiej kurii. – Żeby się wyspowiadać, trzeba mieć materię, czyli mieć się z czego spowiadać – to jest podstawowy warunek”

    naprawdę nie wydaje się Wam to kuriozalne? jakoś zakładam, że ktoś, kto chce z sakramentu skorzystać, warunki dobrej spowiedzi zna, niezależnie czy spowiadać ma papież, biskup czy szeregowy ksiądz...
    nie widzę tu czepiania się papieża, tylko czyjąś niezbyt wyważoną wypowiedź.
  • Biskup mówił do dziennikarzy. Może to i dobrze, że przypomniał im, co to jest spowiedź?
    Wypowiedź niezręczna, ale też wyjęta z kontekstu sytuacyjnego.
  • edytowano czerwiec 2016
    Cokolwiek by powiedział, to MamaKredka i niektórzy lubiący się czepiać mieliby bekę.

  • nie było konieczności rozwijania, wystarczyłoby, że 5 wybranych osób i tyle - nie byłoby beki ani tej rozmowy ;)
  • Cart&Pud - no proszę Cię :-t
  • Ale o co mnie prosisz? :P
  • nie widzę tu czepiania się papieża, tylko czyjąś niezbyt wyważoną wypowiedź
    -----
    ja też i ponadto niefortunną relację z tego wszystkiego w KAI
  • No właśnie @Katarzyna, lepiej bym tego nie ujęła. :)
  • @tylkoMaciek, stan łaski uświęcającej to jest brak grzechów? Mnie uczyli, że ciężkich. Powszednie ma każdy. Tylko Maryja była bez grzechu.
  • Tak wlasnie czytam dzienniczek siostry Faustyny. I kiedyś nie mogla iść do spowiedzi trzy tygodnie bo byla ciężko chora. Bardzo cierpala z tego powodu. Na pewno nie miala grzechów ciężkich. Nie sadze tez żeby byla skrupulantką.
  • JPII spowiadał się co tydzień
  • A o takim zjawisku, jak "spowiedź z pobożności", to mnie na katechezie głupot uczyli onegdaj?
  • @tecumsech

    A jeśli ktoś ma wrażenie że w KAI są jacyś inni, lepsi dziennikarze to polecam poczytać trochę Frondy albo Terlikowskiego - wrażenie to powinno szybko minąć:)

    Uważać Frondę za źródło bardziej wiarygodne od KAI to doprawdy wyczyn.
  • „Będą to przedstawiciele wolontariatu - wolontariusze, którzy angażują się w prace przygotowawcze już od dłuższego czasu. Spośród nich zostanie wyznaczona delegacja osób, które będą miały grzechy - mówił bp Muskus rozbawiając zebranych w krakowskiej kurii. - Żeby się wyspowiadać, trzeba mieć materię, czyli mieć się z czego spowiadać - to jest podstawowy warunek" - dodał koordynator generalny ŚDM.


    Wiadomość powtórzona na oficjalnej stronie archidiecezji. Słowa biskupa podane jako cytat. Tak powiedział, więc tak cytują.

    W tej wypowiedzi nic mnie nie oburza, ani nie dziwi.
  • Witaj w klubie :)
  • Ale o co chodzi? Powiedzial, rykneli smiechem, wiec dopowiedzial o co mu chodzilo i tyle. Dopoki kandydaci nie beda zmuszeni przedstawic listy grzechow w celu sprawdzenia poprawnosci gramatycznej, to nie ma sie co czepiac.
  • Spośród nich zostanie wyznaczona delegacja osób, które będą miały grzechy

    Jakieś nieskładne zdanie. Czyli spośród jakiejś grupy (wolontariusze) wybierze się osoby z grzechami. To sugeruje, że pozostałe grzechów nie mają. OK, są w stanie łaski uświęcającej, jak pisze Maciek, ale może mają grzechy powszednie?
    Wszyscy rozumiemy o co chodzi, ale zdanie nielogiczne, albo po prostu niedoprecyzowane.
  • A jak to inaczej miał wytłumaczyć? Nie rozumiem oburzanka.
  • Normalnie. Powiedzieć, że będą wybrani i już. A nie, jak słusznie napisała @szczurzysko, spowiadać będą tylko ludzi z grzechami, bo pozostali są bez grzechu. Ja wiem, że światu, a zwłaszcza Europie potrzeba miłosierdzia, ale bez uznania swej grzeszności nie można otrzymać miłosierdzia, bo i po co? Wypowiedź biskupa zakłada, że są ludzie bez grzechu. I po to cały ten wątek, na początku półżartem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.