Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego dobrze jest, gdy niewiasty nakrywają głowy w kościele (i poza nim)?

«13

Komentarz

  • Duzo kobiet chodzi teraz w kapeluszach.Bardzo szykownie wyglądają i niestety zwracaja na siebie uwagę.
  • Wniosek-farbowanie jest ok. Gdyz wolno farbowac dla ukrycia szpetoty. Kara dla kobiet bylo osiwienie, x.P.Skarga pisze ze "swoja szpetote ukrywaly", zaslaniajac wlosy. Zatem odrosty i siwe wolno, jak rozumiem.
  • edytowano czerwiec 2016
    Artykuł ciekawy, dziękuję

    Dla mnie zawsze jest ciekawe dowiedzieć się dlaczego ktoś uważa coś co uważa, nawet jeśli jego argumenty mnie nie przekonują

    Częściowo mogę się zgodzić np z tym, że faktycznie włosy upięte są bardziej eleganckie niż włosy rozpuszczone (nawet jeśli są ułożone, falujące itp.), np. dziewczynki przystępujące do I Komunii - wolę, gdy włosy mają upięte.

    Ostatnio w czasie kanonizacji o.Papczyńskiego pokazywane były zdjęcia naszej pary prezydenckiej i pani Duda nie miała przykrytej głowy podczas spotkania z papieżem i Mszy w Watykanie. Mnie to uderzyło, bo do tej pory uważałam ją za niemal doskonały wzór elegancji. Imho ma świetny styl i klasę, a tu o.
  • edytowano czerwiec 2016
    A czy są jakieś inne artykuły na ten temat? wypowiedzi kogoś bardziej nam współczesnego niż Piotr Skarga?
  • Oj tam głowy - dobrze by było jakby sie kobiety skromniej do Kosciola ubierały a nie półnagie przychodzą.
  • edytowano czerwiec 2016
    to prawda

    a mężczyźni - jakby się ubierali elegancko, a nie w T-shirty, jeansy, bojówki...
  • mnie klasyczne niezużyte jeansy nie rażą, bojówk już tak, żeby nie wspomnieć o krótkich gaciach i klapkach X_X
  • Ja tam zawsze siadam w pierwszej ławce, więc jedynie, co mnie razi, to kaptury, bermudy, dresy i sandały u ... ministrantów. A jak byłam dzieckiem, to był w mojej parafii wikary, który odprawiał Mszę w klapkach :/
  • u nas też taki był, po tym mozna było ropoznać, że proboszcz wyjechał na urlop - ks. Marcin w klapkach i nie ogolony. ;)

    Gdy sportowe buty wystają spod sutany też nie wygląda dobrze, no chyba, że to pilegrzymka. Trudno się dziwić ministrantom, jeśli przykład idzie z góry.
  • Nakrywam głowę włosami (a mam ich jeszcze sporo, choć mocno ostatnio linieję). Nie wystarczy? :-S
  • A moze napiszesz artykuł o tym dlaczego faceci nie powinni przekraczać progu świątyni w krótkich spodenkach...

    To chyba jest jednak bardziej rażące a nagminne! Niż nieosłonięte głowy kobiet..
  • Myślę, że w neokatechumenacie kobiety też powinny nakrywać głowy. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa był to standard.
  • Dlaczego czepiacie sie kobiet?

    A moze by tak instruktaż dla mężczyzn jak sie powinno klękać?
  • Z wczorajszego słowa:
    Wiara prowadzi do usprawiedliwienia. Nie PRAWO.
  • Nikt się nie czepia. Po prostu przypominamy dawne obyczaje.
  • taaa trzeba przypomniec kobiecie co jakis czas, ze jest "nieprzywoita ze swa odkrytą głową"
    :P
  • Mam spory opor w temacie tzw przyzwoitego stroju kobiet - bo to, co sie proponuje jako przyzwoite, bardzo czesto jest po prostu brzydkie. Twierdze, ze odziewanie kobiet w powloczyste szmaty jest niepolskie i niekatolickie, tylko muzulmanskie ewentualnie. Nie nasza cywilizacja. Kobieta polska i katolicka ma byc piekna, budzic szacunek a nie politowanie. Do kompletu tym przyzwoicie a szpetnie odzianym paniom towarzysza przewaznie mezowie ubrani zupelnie wspolczesnie.
  • no bez przesady że muzułmańskie
    image
  • poza tym nie zgadzam się z tezą, że to co przyzwoite musi być brzydkie
  • np. Agata Duda ubiera się bardzo ładnie i przyzwoicie
    Księżnej Kate też niewiele brakuje
  • edytowano czerwiec 2016
    Dla mnie dobrym argumentem za pięknym i właściwym ubiorem jest to, że jesteśmy córkami krolewskimi. I ma być to widać także w tym jak się nosimy - mając Ojca- Króla (nad królami). I Matkę, ukoronowaną na Królową Nieba i Ziemi.
    k.
    [edit: z telefonu pisałam i głupoty wstawiło- "krokami" zamiast "królami", poprawiłam]
  • Nienienie, nic takiego nie napisalam. Przyzwoite moze i POWINNO byc ladne, patrz Prezydentowa.
  • @Marcelina, ok, źle zrozumiałam najwyraźniej
  • Chodzi mi o przedkladanie przyzwoitosci ponad estetyke, poza tym naogladalam sie w Londku kobiet muzulmanskich zawinietych w powloczyste i brzydkie luzne wory, a obok nich paradowali ich mezowie w normalnych spodniach i lekkich koszulach.
  • O wlasnie, Kowalka, o to mi chodzi, mamy wygladac krolewsko, noblesse oblige - a nie robic z siebie pomietlo w imie zle pojetej skromnosci. Patrz Duggarowny.
  • Ja niezmiennie uwazam, ze przez teorie jakie glosi Brawario na temat kobiet narodzil sie feminizm
    ;P
  • Feminizm jest chyba trochę starszy od Brawaria ;)

    A narodził się - msz - z kompleksu niższości. Dlatego współczuję feministkom, choć zarazem b.mnie bawią :P
  • To Braw nie ma dwoch tysiecy lat?
    Na szczescie kobiety nauczyły sie czytac i pisac i liczyć
    :P
  • Nie, feminizm narodzil sie w protestanckich krajach anglosaskich, gdzie kobiety mialy zakaz pracy zawodowej po wyjsciu za maz i nie mialy prawa dziedziczenia. Rzeczy kompletnie niewyobrazalne w katolickuej Polsce. Z tego tez wzgledu feminizm sie u nas nie przyjal, i z tego wzgledu sie buntuje na kwakierska estetyke bezksztaltnych ubran. To nie jest nasze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.