Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pająki - RATUUUNKUUU!

Jedziemy na wakacje do Jastarni. Tam ponoć inwazja pająków. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej :(
Jedziemy tam z 60-tką dzieci, podejrzewam, że będzie problem...
Ja mam typową arachnofobię, ale z grubsza nad nią panuję. Ale jeden z naszych synów dostaje histerii na samo słowo "pająk". I jak znam życie, to część dziewczynek będzie tak samo reagować jak on. Potrzebujemy czegoś, czym da się skropić domki kempingowe, żeby robactwo nie właziło. Albo jakiegoś elektrycznego czegoś, nie wiem :(

Poradźcie coś, proszę. :-SS

Komentarz

  • A może to plotka w ogóle? Może ktoś z Was może zdementować...
    Bo czytałam i słyszałam, że cały półwysep zasnuty pajęczyną :(
  • Używaliśmy kiedyś takiego urządzenia przypinanego do prądu, które niby miało zapobiegać, wydzielało jakieś fale, dźwięki, nie pamiętam... w każdym razie: nie kupuj tego, nie działało a było dość drogie.
    Czasem używamy takich płytek do stawiania albo wieszania w łazience na wszelkie pełzające stworzenia - do kupienia w sklepach typu "wszystko do domu", wydaje mi się, że pomaga, choć jak coś ma wejść to wejdzie...
    Podobno pomaga smarowanie futryn cytryną, miętą i rozkładanie kasztanów po kątach, ale czy to skuteczne to nie wiem... najskuteczniejsze jest częste sprzątanie i koty w domu, ale na wakacjach może być z tym ciężko ;)
  • edytowano czerwiec 2016
    Domek ma 3x2 m i jest trzyosobowy. Nie wyobrażam sobie spania w nim przy zamkniętych drzwiach i oknach. Czyli to musi być coś, co odstraszy pająki i zniechęci je do wchodzenia do otwartego pomieszczenia :(
    Te płytki chyba trujące są? Nie wiem, czy będą właściwe do sypialni w upale.

    Czyli mówisz, że te do prądu nie działają. Dobrze wiedzieć, bo to wydawało mi się najskuteczniejsze.
  • Cart, jestem w Jastarni od 10 dni na kempingu nad zatoką i wg mnie ilość pająków w absolutnej normie. Ze trzy pajęczyny ozdabia domek, jednego wyniosłam przez ten czas ze środka. Tak że spokojnie :)
  • Ufff... dzięki!!!
    Kamień z serca :)
  • To elektryczne bardzo dobrze działa na komary i meszki.
  • Dziś oglądałam Maję w ogrodzie, ok. 23 minuty mówi o jakimś środku na pająki: http://majawogrodzie.tvn.pl/172,Balkon-przyjazny-pszczolom-Jeze-Kwiatowe-show-odc-458,odcinek.html
  • Zapisałam, dzięki :)
  • @Cart&;Pud zapodaj nazwę, proszę.
  • Dzięki wielkie. Boję się pająków aż strach:-D
  • Niniejszym dementuję pogłoski o pladze pająków na Helu. Widziałam wprawdzie kilka dorodnych okazów, ale żaden z nich nie odważył się wleźć do domku. A okno mieliśmy otwarte całą noc.
    Wzięłam ze sobą Vigonez ale nie było potrzeby go używać.

    A tak przy okazji - korki w drodze na półwysep i w drodze powrotnej to gorszy koszmar niż wszystkie pająki. 180 km zrobiliśmy w... 5 godzin! Massssakra!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.