Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

124»

Komentarz

 • @apolonia Dla mnie Duda jest żałosny, śmieszny, pierdołowaty, niezgrabny i wstyd mi że taka osoba pełni tą reprezentacyjną funkcję.

  A ja uważam, że jeśli chodzi o prezencję i obycie, to jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych prezydentów licząc od Wałęsy. Nie ma wad wymowy, potrafi się wypowiedzieć po polsku bez kartki, ma wiedzę i prezencję. Nie rozumiem żartów o "Maliniaku", facet wygląda zupełnie przyzwoicie, umie się zachować, generalnie kulturalny gość na właściwym miejscu. Choć pod tym względem w kampanii wydawał się trochę mdły. A jego decyzje to inna para kaloszy.
  Podziękowali 2Klarcia Katia
 • @Tola - Duda jest z PiSu, wiec to normalne ze jest żałosny, śmieszny itp. przynajmniej dla niektórych. I nie ma znaczenia jaki jest naprawdę, tzn jak się prezentuje, czy zna protokół dyplomatyczny, języki, itp, czy pojawia się trzeźwy na uroczystosciach i czy przysypia na nich, a także co i jak mówi.

  Co do Maliniaka, to po prostu przypomnia z twarzy Maliniaka, co jak dla mnie jest nawet zabawne i nie ma się o co denerwować. Innym Kwach przypomninał z twarzy świnię, Lech Kaczyński kartofla - na tym tle Dudę potraktowano wyjątkowo łagodnie ;-)

  A co do decyzji - no cóż, Duda jest z PiSu, jego kandydaturę wysunął i poparł PiS, nie ma powodu by podejmował decyzję niezgodną z linią PiSu. To czy ktoś się zgadza z samymi decyzjami to inna bajka, ale doprawdy czynienie zarzutu prezydentowi (jakiemukolwiek) że reprezentuje interesy własnego środowiska jest równie zasadne jak czynienie zarzutu papieżowi, że trzyma się przykazań.

  Ale trzeba Dudę obrzucić gównem a że nie za bardzo jest za co (poza epitetami w stylu apolonii), to czemu nie uczynić zarzutu z tego że reprezentuje interesy partii z której się wywodzi.

  Takiego zarzutu oczywiście nie czyniono Wałęsie (bo nie miał partii z której się wywodził, tylko środowisko, ale on go przecież nie reprezentował), Kwaśniewskiemu (bo on miał poparcie mediów w ogóle, więc rzadko czyniono mu jakiekolwiek zarzuty) a nawet Kaczyńskiemu (bo był już kartoflem, niskim, grubym i miał brzydką żonę, więc to wystarczyło).

  Duda mówić potrafi, brzydki nie jest (w każdym razie w porównaniu do kontrkandydata), żona ładna i elegancka, córka to w ogóle bomba, a gównem rzucać trzeba. No to się rzuca i tyle.

  Podziękowali 1Klarcia
 • Nie powiedziałam, że Duda nie potrafi mówić, czy nie zna jezyków. Powiedziałąm tylko że jest sztuczny strasznie, pierdołowaty, przestraszony, (jak mi było wstyd jak nie umiał się zachować i trząsł w czasie wywiadu z Tadlą-to jak ona się zachowywała to też porażka, ale teraz o nim). Już uważam że Kaczyński wygląda lepiej bo zachowuje się naturalnie i jest pewny siebie.Pisowcy uważają że trzeba bronić władzy mimo wszystko. A prezydenta jest za co krytykować- nie spełnił większosci swoich obietnic dotyczących wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku , rozwiazania sprawy toksycznych kredytów, w dodatku podpisał obowiązek szczepien na hpv, jestesmy jedynym krajem na swiecie gdzie jest obowiazek szczepić  tą niebezpieczną, szkodliwą szczepionką, która kosztuje wiecej niż wszystko inne szczepienia obowiązkowe i jest metodą depopulacji ludnosci (sterylizacja,choroby, śmierć).  Marionetka prezesa, lobby bankowego i farmaceutycznego-dla mnie już dosyć.
 • @apolonia
  Odczep się już od prezydenta Dudy. Jak Ci nie pasuje to wybierz sobie innego.
  Mam w domu 6 córek a nikt mnie nie zmusza do szczepienia ich na hpv i dopiero od Ciebie dowiaduję się, że mam obowiązek je zaszczepić, he, he.
  Podziękowali 1Klarcia
 • @Aniela oj tam, niech się czepia:) Takie zarzuty od wielbicielki Rosji to jak komplement :D
  Podziękowali 2Aniela olgal
 • No niestety, to prawda z tymi zarzutami. Wiek emerytalny mało mnie obchodzi (ZUS jest wrakiem), chociaż powinno się przywrócić dla przyzwoitości, bo wychodzi na to, że prawo działa wstecz. Wielkim rozczarowaniem jest kwota wolna od podatku i kredyty frankowe, i to, co wklejałam, czyli co firmował własnym nazwiskiem, jak choćby bon wychowawczy. Plus jedynie za sześciolatki.
 • @Anka

  Tak - "chodzą plotki po mieście".

  Ja mam przyjaciół, którzy Andrzeja Dudę znają osobiście.
  Wszystko co podpisywał, było zgodne z jego ideami - wystarczy przejrzeć stenogramy Sejmu, co mówił jako poseł Duda. Z PiS-em związał się, bo zdecydowana większość programu tej partii pokrywała się z jego poglądami, a przy tym - on naprawdę darzył dużą estymą śp. Lecha Kaczyńskiego.
  PAD naprawdę jest głębokim patriotą i głęboko wierzącym człowiekiem.
  Wszystkie jego przemówienia słucham z dużą przyjemnością. Ja i moje środowisko (liczne) od wielu lat, praktycznie od roku 1989, czekaliśmy na takiego właśnie prezydenta.

  To, że ustawy są sprzeczne z konstytucją jest propagandą opozycji.
  Za TK należało się wziąć, bo PiS nie miałby szans przeprowadzić głębokich i bardzo potrzebnych zmian w kraju.
  Przypominam, że za poprzednich rządów PiS-u, TK rzucał m kłody pod nogi, a wtedy jeszcze nie był tak upolityczniony, jak od chwili, gdy PO ze swoją bandą została odsunięta od władzy.
  Tam praktycznie do wymiany jest większość:
  - sędziów,
  - prokuratorów,
  - profesury,
  - ze służb specjalnych.

  Część generalicji już wymieniono, ale jeszcze trochę zostało do posprzątania.
  Zwrócę tylko uwagę, że polscy oficerowie na powrót uzyskali dostęp do wrażliwych danych NATO. Od roku 2010 mieli taki status jak Rosjanie - obserwatorów.
  Sprzęt wojskowy sprzedawany Polsce był opatrzony klauzulą: "może trafić w trzecie ręce".
  Nie mówili o tym w mediach, ale ja to wiem z niemieckich kręgów.

  Putin i Erdogan nie są wzorem, ale już Viktor Orban, jak najbardziej.

  Teraz właśnie waży się być, albo nie być Polski. Jeżeli uda się przeciwnikom zniszczyć ten rząd, to Polacy (kto tylko może) będą mogli pakować się i wynosić z kraju, który już co najmniej na kilka dekad stanie się kolonią.


  Podziękowali 1Aniela
 • @kitek

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142811,wiecej-przymusowych-szczepien.html

  Nasz Dziennik często podaje takie babole, że aż się niedobrze robi.
  Gdy przesadzili po raz pierwszy i nie chcieli umieścić sprostowania, to przestałam ich kupować i odradziłam wszystkim znajomym.
  W roku 2005, na pierwszej stronie ukazał się tytuł: "Niemieccy urzędnicy Arbeitsamtów, zmuszają do prostytucji bezrobotne kobiety." Za ND poszły inne media m.in. KAI i Pospieszalski w swoim programie.
  Zrobiłam wtedy ostrą zadymę, włącznie z zawiadomieniem Prokuratury w Hamburgu.
  KAI sprostowanie wydrukowało, ND olał tę sprawę, bo temat leżał im do pogłębiania przepaści pomiędzy Polakami, a Niemcami.

  ***

  Szczepionka przeciw HPV będzie refundowana z budżetu państwa, ale nie jest i nie będzie obowiązkowa. • to poszukaj sobie w źródłach którym wierzysz, wszędzie piszą to samo.

  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=prezydent duda szczepiwnia
  Podziękowali 1apolonia
 • @Tola - do zarzutów tego typu nikt się nie czepia - normalka, element dyskusji, zawsze można o tym pogadać. Tu chodzi o te "inne" zarzuty, roboczo przeze mnie zwane "lisimi" ;-)

 • Co do szczepień przeciw pneumokokom i meningokokm - dla dzieci do 5 roku życia, szczepienie będzie obowiązkowe.
  Ale z tego co wiem, to przeciw HPV, ma być dobrowolne tyle, że finansowane ze środków NFZ, a nie opłacane prywatnie.
   
  A wracając do szczepionki HVP - ja optuję za szczepieniami obowiązkowymi, bo faktycznie rak szyjki macicy zbiera w Polsce obfite żniwo. Jeżeli ten nowotwór dotyka nawet dziewczęta poniżej 15 roku życia, to sytuacja jest alarmująca.

  Na raka szyjki macicy zmarła moja mama - nie znam gorszej odmiany raka. Mogę mieć każdego, byle nie ten.
  Ja akurat poradziłam sobie z tym problemem definitywnie - zaraz po przyjeździe do Niemiec załatwiłam sobie usunięcie macicy.
  Miałam tego farta, że mi się udało - od roku 2000 było by to już niemożliwe.

  ***

  Gdybym miała wpływ na prawodawstwo, to osoby, które odmawiają przyjęcia szczepień izolowałabym od zdrowej części populacji.

 • @Klarcia - dość osobiste rzeczy wyznajesz!
 • edytowano sierpień 2016
  Tecum Seh węz się odczep człowieku. Nie imputuj że jestem miłośniczką Rosji, uważam że są naszym odwiecznym  wrogiem tak jak USa i Niemcy. Tylko uważam, że nie wolno dać się wmanewrować w wojne i z  sąsiadami trzeba żyć pokojowo i robic interesy bo kraje które łączą interesy zwykle nie prowadzą ze sobą wojen. I faktem jest, że paradoksalnie Rosja na tle zdeprawowanej, wykolejonej i politycznie poprawnej, tolerancyjnej  Zachodniej Europy walczy z dewiacją jaką jest lansowanie homo, gender a ostatnio o dziwo i aborcji. Myślę że obecnie Rosja nie jest dla nas zagrożeniem co niektórzy bardzo próbują nam wmówić.
 • edytowano sierpień 2016
  Ależ ja nie imputuję, po prostu czytam to, co piszesz:)
  Krym był zawsze (!) rosyjski, obywatele (!) Krymu zdecydowali (!) w wyborach (rotfl) i tak dalej,

  Rosja walczy z homo, gender itp, bo wie że to jej się opłaca. Walczy też z podstawowymi wartościami jakimi są prawa (historyczna i nie tylko), wolność (obywateli własnych oraz innych krajów), wolność słowa (w rankingu wolności prasy 150 miejsce na 170 państw) - ale Tobie jakoś to nie przeszkadza.

  Rosja organizuje manewry gdzie celem ataku atomowego jest Warszawa - i Tobie tez to nie przeszkadza. Podobno Brauna słuchasz - jemu akurat to przeszkadza, chciałem nieśmiało zauważyć.

  Rosja walczy też z wiarą katolicką (ma ona tam status sekty).

  Ale i tak hitem był Twój tekst "Rosja jest ostoją jednolitej kulturowo Europy".

  To że w wojnę nie powinniśmy się dać wmanewrować to zgoda.

  @apolonia: "Myślę że obecnie Rosja nie jest dla nas zagrożeniem co niektórzy bardzo próbują nam wmówić."

  Zagrożeniem? Skądże! Co tam manewry z symulowanymi atakami jądrowymi albo wycelowane rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim:)

  Przecież wiadomo że atak na nas ćwiczą i broń w nas celują wyłącznie przyjaciele:)


  Podziękowali 1Klarcia
 • > dość osobiste rzeczy wyznajesz! <

  Tylko jako przestrogę dla baranków.
  Szlag mnie trafia na tych, którzy wpadają w paranoję anty szczepionkową.
  Pamiętam, jaka była histeria przeciw szczepionce na wirus A/H1N1 - Ewa Kopacz jej nie zakupiła, było w Polsce sporo ofiar śmiertelnych. Tym razem wirus kosił młodych ludzi, m.in. zmarł lekarz i ksiądz.
  Gdy wyczytałam w necie, że ta szczepionka ma posłużyć depopulacji ludności, że w niektórych państwach są już pobudowane obozy koncentracyjne, itp. bzdury - to jak nie znoszę żadnych zastrzyków, tak poszłam się zaszczepić.
  Wrażenia opisałam tutaj:

  http://www.fronda.pl/blogi/bog-jest-miloscia/jeszcze-zyje-cz-ii,4726.html


 • klacia wlacz sobie film o nieporzadanym dzialaniu szczepionki hpv w danii gdzie stosowana byla chyba na 100 % kobit... dotknietych strasznym nopem jest maly procent dziewczyn ale nie chcialabym sie wsrod nich znalezc.. swoim corkom tego syfu na pewno nie dam dac.. szczegolnie ze zabezpueczenie przed rakiem szyjki daje w malym stopniu.. i argumentacja tutaj ze mlode dziewczyny czy mama zmarly na to jest nietrafiona - w skrocie - jak z wiekszoscia obaw co do szczepionek - chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.. mam nadzieje ze jeszcze obecne rzady beda na tyle laskawe ze wnikliwiej podejda do sprawy niz"ja tam jestem za szczepieniem dzieci bo ktos tam chorowal,czy umarl nate chorobe" i chociaz te przymusy zniosa..
 • chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

  Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
  Podziękowali 1Klarcia
 •  mam nadzieje ze jeszcze obecne rzady beda na tyle laskawe ze wnikliwiej podejda do sprawy niz"ja tam jestem za szczepieniem dzieci bo ktos tam chorowal,czy umarl nate chorobe" i chociaz te przymusy zniosa..

  Dowcip polega na tym, że duża część społeczeństwa, w tym wyborców, wcale nie ma nic przeciwko obowiązkowi szczepień. A regulowanie wszystkiego centralnie i decydowanie przez rządzących jest zgodne z linią obecnego rządu, dlatego te wszystkie petycje i podrygiwania pani ze stowarzyszenia raczej ich nie ruszą.
 • totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
  Podziękowali 1Klarcia
 • edytowano sierpień 2016
  Aniela powiedział(a):
  chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

  Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
  Dopowiem, że brak szczepienia przeciw tężcowi często kończy się śmiercią - szczególnie gdy dojdzie do skaleczenia w gospodarstwie wiejskim. Tak właśnie umarła moja szkolna koleżanka - śmierć jest straszna kona się podobnie jak podczas ukrzyżowania.
  Odrą bym się nie przejmowała (chyba, że teraz jest jej jakiś szczególnie wredny szczep) - w dzieciństwie wszyscy przechodziliśmy odrę, nikt nie umarł, nie było powikłań.
  Zaś co do Polio - mam okropne wspomnienia, mnie zaszczepiono (mama bardzo dbała o terminy szczepień), ale sporo moich znajomych zmarło, a te co przeżyły, ślady tego choróbska noszą po dzień dzisiejszy. Jednak koleżanka już od czterech lat z łóżka nie wstaje.
  Jestem pewna, że jeżeli zaprzestanie się szczepień przeciw polio, to to badziewie znowu zbierze obfite żniwo.
  Jak na razie uporaliśmy się z czarną ospą i zaniechano szczepień.

  Aktualnie naukowcy pracują nad szczepionkami przeciw wirusom: HCV, HIV i Zika,
  Obawiam się, że do czasu wynalezienia tej ostatniej szczepionki, ciąże kobiet mających wirus Zika będą przerywane.

 • MAFJa powiedział(a):
  totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
  Moim zdaniem, szczepionka przeciw krztuścowi -  O.K.
  Te całe "koki", to chyba stosunkowo nowe badziewie i zbiera już obfite żniwo. Ja bym swoje dzieci na to zaszczepiła. Co do HPV nie mam zdania, bo opinie na temat skuteczności są bardzo różne.
  A jeżeli chodzi o powikłania - może je zrobić każdy specyfik. Np. chemia jest żywą trucizną (zabiła mojego przyjaciela), ale jednak ludzie ją przyjmują.

 • edytowano wrzesień 2016
  Co te skur...syny robią z nami:
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3749

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/977235,rzad-poprze-ceta-w-co-gra-pis.html

  Przynajmniej PO to byli jawni zdrajcy, nie wycierali sobie ryja patriotyzmem i suwerennoscią przy robieniu z nas kolonii i taniej siły roboczej dla Europy i zadłużaniu nas na potegę.

 • @apolonia - zaraz przeczytasz argumenty, że nie znamy wszystkich uwarunkowań i jak rząd tak robi, to na pewno dla naszego dobra.
 • @Tola - ależ uwarunkowania są znane. Żydzi nie mają żadnych praw za to mają narzędzia szantażu. I tyle.

  Na razie nie wiemy nic, tylko że było spotkanie - to po pierwsze. Po drugie - ja nie zamierzam popierać żadnych roszczeń wobec nas.

  A co do polityki - Duda jest od tego by mówić Żydom że da im kasę zaraz jak wróci z Radomia. I oczywiście do Radomia nigdy nie jechać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.