Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

145791028

Komentarz

  • zwykla kuchenka niezadroga ale fajna i niezawodna jakiej firmy? gazowa?(dol chyba eleltryczny z reszta chyba niebardzo inne sa) i czy okap tez trzeba a jak tak to jaki!
  • @MAFJa a każdy okap Wam wejdzie? Myśmy mieli mocne ograniczenia bo szafkowy, nietypowy.
    Może inni coś napiszą wg nas to bez odprowadzenia na zewnątrz smrodki zawsze czuć. Z plusow to strumień powietrza i tluszczu znad kuchenki jedynie ma sluszny kierunek.
    Lampka się przydaje i wylacznika czasowego używam.
  • Właśnie jak to jest z piekarnikami gazowymi w kuchenkach? Działa to dobrze? Mamy w nowym mieszkaniu gaz liczony od metra i niezależnie od zużycia ta sama kwota, więc bardziej by się opłacało mieć na gaz, ale obawiam się jak to będzie piekło ciasta np..?
  • u nas wszystko miejskie.. wlasnie jedtem zmeczona piekarnikiem gazowym.. trzeba kombinowac przy bezach z uchylonumo drzwiczksmi.. ciasta zawsze z tylu spalone..i problem z ta temperatura.. moxe nowy byctak nie mial.. u babci dokladnie tak samo :-( no ale pizza np. ok. bardzo.. i sana nie wiem..
  • nam chyba kazdy okapwejdzie
  • ti jaka ta kuchenka? amica jakas moze byc? i okap jakis konkretny?one czyms sie roznia?moze jakis sie czysci latwo?
  • @joachm , a wymieniliście dysze w tej kuchence? Bo na gaz z butli są inne.
    Podziękowali 1madzikg
  • Piekarnik gazowy jest do niczego. Ciasta z dołu spalone, od góry niedopieczone. Nie sposób ustawić odpowiednią temperaturę. I co z tego, ze na gazie taniej, jak człowieka szlag trafia... Nigdy więcej.
  • Wrócę jeszcze do pralko-suszarki, zakupiliśmy Beko 1400 obrotów i wszystko byłoby ok gdyby nie to że pranie est bardzo wygniecione. W nasze starej suszarce nie było takiego problemu. Wydaje mi się że to est właśnie spowodowane obrotami których podczas suszenia nie można zmniejszyć. Na razie ją jeszcze próbuję bo jest 6 opcji suszenia ale jestem trochę zawiedziona.
    Może zna ktoś jakiś sposób żeby tak się pranie nie gniotło ? ;/
  • a wyciągasz połowe prania i suszysz na dwa razy? nie używałam pralko-suszarki, ale zwykle ten sam beben, ale na połowę załadunku suszenie! 
    Podziękowali 1tymka
  • No, jak mi zależy na niepogiętych, to tak robię jak Skatarzyna pisze. Koszule męża piorę i suszę same, na krótszym programie
  • Na pralce mam strzałeczkę informującą 5kg, i staram się tego nie przekraczać.
    Pralka ma wsadu 8, a suszyć mogę 5kg, więc to chyba nie to :(
  • do suszarki nie daję skarpetek bo 2 rozmiary mniejsze wychodza ;D

    suszarka nawet jak jest na 8kg to i tak mniej rzeczy wkładasz

    ręczniki  z takim szlaczkiem naszytym  też dziwnie w tym miejscu zwęża, ściska więc te kilka nie idą do szuszarki

    mam elektroluxa jest bardzo dobra
  • Ja jeszcze z domu nie wyniosłam stare suszarki i mimo że est napisane na 6kg to jak wyjmę pranie z pralkosuszarki i do niej włożę to mi wysuszy. Ale po to kupiliśmy tamtą co by miejsca więcej było i starej suszary hałasującej się pozbyć.
    Kurde stare, używane a lepsze ;/
  • @AniaLecha  może się da jeszcze zwrócić albo wymienić na inną markę w podobnej cenie skoro jest nowa? Czasem jest taka możliwość?
  • No właśnie nie wiem :( ona na raty wzięta :( Muszę umowę przestudiować.
  • W pralko-suszarce trzeba miedzy praniem a suszeniem "poodklejac" rzeczy, ktore podczas wirowania przywarly do bebna, ogolnie wzruszyc pranie, wtedy nie powinno sie gniesc, jesli ilosc jest odpowiednia.
  • Spróbuję, dzięki :)
  • My mamy postawione bez niczego. Jako zabezpieczenie służy szafka słupek, ktora stoi obok.
  • @aghi, mam szufladę w łączniku, ale prawdę mówiąc jakoś z niej ostatnio nie korzystam, więc widocznie nie jest niezbędna :P
    Suszarka się nie przesuwa względem pralki, wszystko jest stabilnie. Żadnych dodatkowych zabezpieczeń nie mam - tylko fabryczny łącznik.

  • Mogę się dołączyć do dyskusji? Właśnie dumam nad zakupem suszarki do prania, myślę o Boschu, ktoś może ma? Tylko mój mąż nie bardzo przekonany, bo za granicą jak bywa to dostają suszarkę i suszą w niej tylko ciuchy robocze jak zmokną bo mówi że strasznie sztywne ciuchy wciągają z niej, jak to jest?
    Podziękowali 1kasha
  • Nie no, ja susze powieszone na suszarce w domu i w suszarce bebnowej, te z suszarki bebnowej sa miekkie, te powieszone sztywniejsze. 
    A oni robocze susza bez prania, tylko zdejmuja i susza? Jak tak, to moze dlatego sztywne, bo nie uprane.
  • Z suszarki są super miekkie. Nie daje już płynu do miekczania. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Milamama
  • edytowano październik 2016
    @Agmar, jak robocze tylko suszą gdy zmokną, to przyczyna sztywności może leżeć w nieużytkowaniu pralki raczej niż użytkowaniu suszarki... ;-)
  • My działamy z przygotowaniem łazienki :)
    Przy okazji znowu wrócił do nas temat pralki na zimną i ciepła wodę. Taka ciekawostka może dla Was też :)
    Pralka ciągnie ciepłą do prania a zimną do plukania. U nas się o tyle oplaca że ciepla z solarow ok. 4x taniej wychodzi niż grzana przez sama pralkę. Model który sprawdzalam pobieral wode nagrzana max do 60st.
    W praktyce jest tak że czasem przy dzieciach ustawia się ograniczniki na ciepłą wodę np. na 50st. Także ciężko bez konkretnego obliczenia i warunków coś wnioskować ale takie rozwiązania są. Warto wiedzieć.

    A może macie własne doświadczenia z pralka na ciepłą wodę?
  • Agmar powiedział(a):
    Mogę się dołączyć do dyskusji? Właśnie dumam nad zakupem suszarki do prania, myślę o Boschu, ktoś może ma? Tylko mój mąż nie bardzo przekonany, bo za granicą jak bywa to dostają suszarkę i suszą w niej tylko ciuchy robocze jak zmokną bo mówi że strasznie sztywne ciuchy wciągają z niej, jak to jest?
    Dołączam do zdziwionych tą sztywnością.Przy porównaniu suszone ze sznurka z płynem do zmiękczania a suszone bez płynu z suszarki,stanowczo wygrywa suszarka.
    Mam bosha od ok.dwóch lat, 9 kilowego (pralka 6 kg) i jestem bardzo zadowolona.Głównie z tego,że jak wyciągam z suszarki od razu po skończeniu suszenia i szybko składam,to nie muszę prasować.Fakt-niektóre rzeczy się zbiegają,ale rozciągam je trochę przed złożeniem i dają radę.A suszę wszystko jak leci.
    I muszę się przyznać ,że suszarkę kupiłam pod wpływem tego wątku.Bardzo pomógł mi przekonać samą siebie ,że w naszej sytuacji (stare budownictwo,suszenie prania to rozpacz) suszarka to nie luksus a konieczność.
    Teraz nie wiem jak ja sobie dawałam radę bez niej.
  • Przez krótki czas nie miałam suszarki i rzeczy suszyliśmy tradycyjnie, przyznam dużo rzeczy czekało, że "sie wypierze", gdy suszarka wróci albo nabędziemy nową. 
    Jednak część wisiała. Jak tylko suszarka wróciła z naprawy jednym ruchem zgarnełam wszystkie wiszące szmatki i buch do bębna. Miękkość bez porównania! 
    Podziękowali 2Milamama Marsjanka
  • @Bambidu hehe no bym też tak pomyślała, ale ograniczyli się do tego właśnie dlatego, że wcześniej próbowali po wypraniu czy bieliznę czy ciuchy suszyć w suszarce, ja mam zasadniczo niby cały strych do suszenia ale powieszę 3 prania i kiśnie z tydzień zanim wyschnie, a ja dużo piorę...
    @kasha czyli w suszarce mogę zrezygnować z płynu przy praniu? bo u nas twarda woda wiec teoretycznie mus coś dać do płukania ale te wszystkie zapachy detergentów (w określonych dniach mojego cyklu) wywołują odruch wymiotny....
  • Ja dojrzewam i czekam na wypłatę. @MamaMika jak Twoja suszarka Siemensa co się sama czyści , dalej jesteście zadowoleni?

    Zastanawia mnie czy są jakieś sprzęty z blokadą antydzieciową żeby syn mi nie włączał przycisków bo on teraz taki młody utalentowany klika co się da.
  • Agmar nawet lepiej do suszarki bez płynu.U mnie woda też twarda dlatego pewnie po suszeniu tradycyjnym pranie jest sztywniejsze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.