Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Halo! A orgowicze, to tylko lubią sobie pogadać i się poużalać, czy czasem też działają?

Wiem, wiem - trochę prowokacyjnie. 

Ale pewna inicjatywa bardzo potrzebuje Waszego wsparcia. 

Chodzi o ratowanie szpitala Pro-Familia w Łodzi. Szpitala, ktoremu NFZ odmawia kontraktu, a który nie jest zwyczajnym prywatnym szpitalem - ma trzeci, najwyższy stopień referencyjności i może pomagać mamom i dzieciom w najtrudniejszych przypadkach, a co najważniejsze, nie zapomina, że PACJENT, to CZŁOWIEK.


Dodatkowo działa z Fundacją Gajusz - rewelacyjnie prowadząc hospicjum prenatalne i otwierając się teraz na nową inicjatywę z wiązaną z adopcjami od pierwszych dni życia. 

Link do akcji na fb : 
https://www.facebook.com/Rodzicpolodzku/?fref=ts

MAcie jakieś pytania - piszcie - jeśli tylko będę umiała, odpowiem. 
Podziękowali 1AgaMaria

Komentarz

  • Nie mam fb. Nie przeczytam. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Rodziłam w pro familii w Rzeszowie i czułam w 100% jak klientka. Polecam ten szpital tam tez miałam chorego wczesniaka. Uratowali mu życie. Położne robily resuscytacje... Opieka nad noworodkiem super. Nad wcześniakiem też. Nie musiałam się o nic martwić tylko o jego zdrowie a nie o opiekę :)
  • DLa tych, ktorzy nie posiadają fb - można w czwartek w okolicach 12.00 wysyłać pisma do NFZ, Ministerstwa Zdrowia itp. 

    Chodzi o to, zeby przeladowaniem serwerów, zwrócić ich uwagę. 

    Potem wkleję wzory pism. 
  • Jak to Pro Familia bez kontraktu!?
    Nie wiedziałam nic... 

    piszcie, ludzie, piszcie! To cudowny szpital - przyczółek dla Fundacji Gajusz, która jest jedna z najpiękniejszych organizacji-wizytówek dla idei pro life. 

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Udostepnilam na fb, Chabrowa - jak masz wzory pism, to dajesz, w czwartek wysyłamy
  • Wątpię by szpital byl pro life niestety....a szkoda:(. Oni mocno na zyski liczą. U nas była kiedyś afera niestety. To ci sami właściciele.
  • @aga---p - poszukaj dobrze, bo nie tak dawno było głośno o tym, że rzeszowska Pro Familia wycofała się z wykonywania aborcji. Proaborcjoniści ubolewali nad tym, że teraz w całym podkarpackim żaden szpital nie wykonuje tych "ratujących życie zabiegów".
  • O to super wiadomość. Oni mają takie oblężenie ze mogą wybierać..
  • @Rosea wielkie dzięki! A odezwij się na prv - jak Cię namierzyc na fb :) 



    Poniżej treść listu do Prezesa Rady Ministrów:

    (imię i nazwisko adres) Łódź, 17 września 2016 r.

    Szanowna Pani 
    Beata Szydło
    Prezes Rady Ministrów

    Szanowna Pani Premier,
    Zwracam się do Pani, jako Szefa Polskiego Rządu, ale także jako Kobiety, z prośbą o wsparcie ratowania Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Łodzi. Jako Obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej płacąca składki na ubezpieczenie zdrowotne chcę mieć możliwość wyboru Szpitala, 
    w którym ma przyjść na świat moje dziecko. Na ten wyjątkowy moment dla mnie i mojego dziecka wybrałam Szpital Pro-Familia w Łodzi, ponieważ ma III poziom referencyjności, wykwalifikowany personel i najwyższej jakości sprzęt, który w każdej chwili może ocalić życie moje i mojego dziecka. Dzięki temu czułam się całkowicie bezpiecznie i pewnie, że nic złego mnie i dziecku się nie stanie. 
    W związku z tym, pozwalam sobie wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji dotyczącej braku finansowania z naszych pieniędzy, pieniędzy obywateli, porodów i opieki neonatologicznej 
    w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Łodzi, bo jest to placówka, która działa na rzecz RODZINY. Spełnia wszelkie standardy, jakie powinien spełniać szpital dla matki i dziecka w XXI wieku. Przebieg porodu odbywa się w warunkach poszanowania intymności i godności. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa nie tylko najlepiej wykwalifikowany, ale i życzliwy personel. Pro-Familia dysponuje też oddziałem OIOM. Dlatego nie rozumiem, dlaczego nie może otrzymać kontraktu z NFZ, w przypadku kiedy inne szpitale, o wiele niższym standardzie go 
    w Łodzi mają. 
    Nie wyobrażam sobie, aby Szpital Pro-Familia w Łodzi został zamknięty przez niezrozumiałe dla mnie czynniki czy lokalne polityczne rozgrywki. Zwracam się do Pani Premier z prośbą 
    o interwencję, zainteresowanie się tą sprawą tak, aby Szpital Pro-Familia w Łodzi OCALIĆ, by nasze rodziny mogły czuć się bezpiecznie. Liczę, że dla Pani Premier RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZĄ WARTOŚCIĄ – rodzina, a co za tym idzie i ochrona jej zdrowia.  
    Ubolewam, że cenna inicjatywa, z której powinniście być Państwo dumni, nie znajduje 
    w lokalnych władzach NFZ uznania, a slogany o polityce prorodzinnej Państwa Polskiego stają się  
    w tym przypadku tylko pustymi frazesami. My Pacjentki i Pacjenci Szpitala Pro-Familia zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ten szpital uratować. I o to samo prosimy Panią Premier.  
    Proszę pomóc nam, POLSKIM RODZINOM! 

    Łączę wyrazy szacunku,

  • Poniżej treść listu do Ministra Zdrowia: 

    (imię i nazwisko adres) Łódź, 17 września 2016 r.

    Pan Konstanty Radziwiłł
    Minister Zdrowia

    Szanowny Panie Ministrze,
    Wyrażam swój sprzeciw wobec sytuacji dotyczącej braku finansowania z naszych pieniędzy porodów i opieki neonatologicznej w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Łodzi.
    Sytuacja dotyczącą opieki okołoporodowej w Województwie Łódzkim jest bardzo zła. Szpitale są przepełnione a podejście do pacjentek oraz opieka pozostawia wiele do życzenia. Z radością przyjęłam informację o otwarciu się w październiku 2015 roku Szpitala Pro-Familia w Łodzi. Szpital 
    Pro-Familia jest placówką, która działa na rzecz rodziny. Dzięki powstaniu Pro-Familii ja i moja rodzina mogliśmy poczuć się bezpiecznie poprzez zapewnienie opieki medycznej na najwyższym poziomie. Szpital ten spełnia wszelkie standardy jakie powinien spełniać szpital dla matki dziecka w XXI wieku. Przebieg porodu odbywa się w warunkach poszanowania intymności 
    i godności. Nad bezpieczeństwem matki i dziecka czuwa wykwalifikowany personel.  
    Jako Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej płacący składki na ubezpieczenie zdrowotne domagam się możliwości wyboru Szpitala, w którym chcę aby moje dzieci przyszły na świat. Warto podkreślić, że 
    o wyborze Pro-Familii jako szpitala do porodu nie decyduje tylko estetyka wnętrza a przede wszystkim wykwalifikowany personel i najwyższej jakości sprzęt, który w każdej chwili będzie mógł ocalić życie mojego dziecka oraz moje.
    Uważam, za niedopuszczalne aby noworodki w województwie łódzkim były narażone na utratę zdrowia lub życia z powodu braku specjalistów i sprzętu, były przewożone między szpitalami o niższym stopniu referencyjności lub poza województwo, gdzie w tym samym czasie mogłyby mieć zapewnioną opiekę na OIOM-ie w Pro-Familii a nie dzieje się tak tylko i wyłącznie przez urzędnicze blokady. 
    Nie wyobrażam sobie aby Szpital Pro-Familia w Łodzi został zamknięty przez polityczne rozgrywki. Zwracam się do Pana Ministra z prośbą o interwencję aby Szpital Pro-Familia w Łodzi ocalić a nasze rodziny mogły czuć się bezpiecznie. Liczę, że hasło „pieniądz idzie za pacjentem”, które jest podstawowym założeniem ochrony zdrowia w Polsce w tym wypadku również zafunkcjonuje. 
    Ubolewam, że cenna inicjatywa, z której powinniście być Państwo dumni i wdzięczni nie znajduje 
    w waszych oczach uznania, a slogany o polityce prorodzinnej Państwa Polskiego stają się pustymi frazesami bez pokrycia. Przypominam Panu Ministrowi, że pieniądze na służbę zdrowia nie należą do Ministerstwa oraz NFZ-u a są tylko nasze - Obywateli Polski. Jeżeli ten szpital zostanie zamknięty to zorganizujemy pospolite ruszenie a tysiące obywateli Łodzi i okolic wyjdzie na ulice aby protestować. Wśród Łodzianek temat ewentualnego zamknięcia Pro-Familii jest bardzo gorący a społeczeństwo zmobilizowane aby temu zapobiec. 

    Z poważaniem,

  • @Malgorzata robimy wszystko zeby dotrzeć tez do Ministra bardziej bezpośrednio ;) 
  • up! 


    wysyłamy maile! 
  • done
    Podziękowali 1chabrowa
  • Dzikie tłumy!

    ale w gadaniu o potrzebach kobiet przy porodzie, to można milion postów natrzaskać - a jak można jakiejś konkretnej grupie pomóc, wysyłając maile, to już chętnych brakuje. 



    Life. 
  • Wysłałam mail.

  • Ale skad wiesz, kto wyslal a kto nie? Ja nie pisalam tutaj "poszlo". 
    Podziękowali 1Skatarzyna

  • @Marcelina jestem Ci (i innym Milczącym) niesamowicie wdzięczna. 
    Jesnoczesnie dosc sfrustrowana,bo od jakiegoś czasu działam w temacie i wszędzie 'sciana'. 

    Jesli moje sfrustrowane (a i prowokujące,nastawione na reakcje) wpisy mogly urazić,to przepraszam. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.