Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Te książki warto przeczytać z dzieckiem

2»

Komentarz

  • czytaliście? ja z dzieciństwa pamiętam. od kilku dni czytam moim
  • Źle ze mną.
    Przeczytałam "Monstrrrualna erekcja".:shamed:
    Podziękowali 1Katia
  • :rolling:
  • C&P dzieci na spacer albo do biblioteki wyslij..:wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Źle ze mną.
    Przeczytałam "Monstrrrualna erekcja".:shamed:
    Raczej w formie.
  • [cite] juka:[/cite]dla starszaków polecam serię "Straszna historia" -
    http://www.lideria.pl/Straszna-historia-Straszna-historia-swiata/sklep/opis?nr=146556
    Ale dlaczego? :shocked:
  • Odświeżam wątek. U nas powoli kończą się książki dziecięce, czas na dokupienie nowych pozycji. Co jeszcze możecie polecić do czytania dzieciom?
  • Kiedyś dostałam stare wydanie baśni Andersena. Mało obrazków, dużo czytania. Jakiez było moje zdziwienie, kiedy np. w baśni Królowa śniegu przeczytałam, że Gerda przed kolejnym etapem poszukiwań, najpierw odmówiła Ojcze nasz, a żeby nie było jej zimno w stopy, anioły otulały jej bose nóżki. Takich wersji bajek Andersena nie znałam i jestem bardzo mile zaskoczona:bigsmile:
    K
    Podziękowali 1kropka
  • Moja babcia niegdyś pracowała w księgarni zawsze dostawałam książki ..Jako dziecko wkurzało mnie to :shamed:

    A teraz moje dzieci mają wypchana biblioteczkę .
    Czytamy co wieczór .

    :wink:
  • Czytaliśmy ale czas na powtórkę bo syn idzie do komunii w tym roku.
    Aktualnie czyta "Paddingtona ..." uwielbia ,polecam też "8+2 i ciężarówka" w sam raz dla wielodzietnych :wink:
  • "Pluk z wieżyczki" jest bardzo przyjemny", autorka ta sama, co "Julka i Julki". "Miś Uszatek" Janczarskiego. Dla trochę większych "35 maja" Kastnera.
  • O. Chyba nie czytałem tego wątku.
    Faktycznie ciekawy.
  • trzeba uzupełnić biblioteczkę...:)
  • edytowano lipiec 2014
    U nas hitem są ksiażeczki z serii Mądra Mysz - to są właściwie 2 serie, jedna o Zuzi (Zuzia i nowy dzidzius, Zusia idzie do przedszkola / lekarza / dentysty / uczy się jeździć na rowerze i in., a więc sytuacje bliskie dzieciom w tym wieku) i druga seria o zawodach. Zaletą są niezwykle bogate w szczegóły rysunki.
    www.madramysz.pl
    Znacie?
  • image

    "Harold i fioletowa kredka". Dwujęzyczna. Dla małego i starszego. 

    "Joachim Lis detektyw dyplomowany"

    Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"

    Widłaka "Pan Kuleczka" i "Sekretne życie krasnali w wielkich kapeluszach"


  • up
    co jeszcze fajnego możecie polecić?
  • Ja bym chciała poczytać dzieciom coś o dobrych manierach. Macie swoje typy?
  • O, my właśnie czytamy Dobre Maniery Cecylki Knedelek, moja pięciolatka bardzo lubi
    Podziękowali 1Anieszka
  • A coś dla starszych?
  • Fajny ,stary wątek ;) Wzruszył mnie mój własny wpis z 2009 r.
  • chciałabym kupić mądrą książkę dla czytającego ośmiolatka
  • Czytam wlasnie 7,5 latkowi "Afryke Kazika". Polecam! Nie wiem, czy mądra, ale można sie duzo dowiedzieć o Afryce, rozdziały są krótkie, do każdego ilustracja, oparta na prawdziwej historii o polskim podrozniku, ktory przemierzyl Afryke na rowerze. Jest jeszcze o Chinach tego samego autora (Łukasz Wierzbicki). 
    Podziękowali 2matka6 Monika73
  • Chiny słabsze.
  • Mi tam się Machiną przez Chiny też bardzo podało , i co najważniejsze , dzieciom.
  • a to jest nowość, bo nie mogę w internetowych znaleźć  
  • edytowano marzec 2018
    A u nas wiersze Brzechwy ostatnio królują :) i niesmiertelne Daktyle D. Wawiłow. Wiersza sa krotkie rytmiczne wiec jak dla nas idealne
  • a nam Chiny nawet bardziej niż Afryka.

    Teraz czytamy polecanych tu Ciumków Beręsewicza na zmianę z 8+2
  • A propos obcych krajow jest taka ksiazka z piaskownicy w swiat do czytania z dziecmi ktore nie umia czytac - w tekst sa wstawione obrazki ktore dziecko "czyta" . mojej Zosia na poczatku zerowki bardzo to sie podobalo - tylko ze tam to tak krotko o tych krajach jest
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.