Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

inne wspólnoty :)

Na forum licznie reprezentowana jest frakcja neońska, Domowy Kościół, jest również Opus Dei. Nie są to wszak jedyne wspólnoty katolickie. Zapraszam do zapraszania do innych :)

Na początek Apostolstwo Dobrej Śmierci. Szczerze polecam. Udział w rekolekcjach i spotkaniach nie jest obowiazkowy, grupa jest natury głównie duchowej, a cóż jest ważniejszego w życiu niż śmierć? ;)
«1

Komentarz

  • a cóż piękniejszego w życiu nas spotkać może :)  niż Siostry Uczennice Krzyża www.uczennicekrzyza.pl bądź                                              , dla rodzin to sama słodycz     (choć krzyż w nazwie)... rekolekcje, dni skupienia, sesje różnakie (spytajcie @sylwia1974 )  
    Podziękowali 2DaddyPig Katia
  • dodam drugi adres www.centrumformacji.pl 

  • Od 1993 roku z bliska obserwuję Wspólnotę Emmanuel.
    Rekolekcje dla małżeństw http://mip.emmanuel.info.pl/ to było coś, co wtedy dało pozytywny impuls moim rodzicom. Polecam.

  • z tą śmiercią to masz @Katia rację :-)
    Podziękowali 1Katia
  • Wędrownicy Mamy Róży - realizują postulat Pawła Milcarka o utworzenie "archipelagu ortodoksji radykalnej". Na poziomie dzieci - zbiórki skautowe. Na poziomie rodziców - integracja środowiska, wspólne dążenie do świętości, wsparcie w trudnościach.
    Podziękowali 2Katia jan_u
  • Polecacie jakas wspólnotę dla kobiety, żona, matka, ale mąż nie bardzo chce być we wspólnocie, nie ma nic przeciwko uczestnictwu żony. 

    Co można zaproponować?

    Wyprzedzam, razem się nie da.
    Podziękowali 1Monika73
  • asiao kochamcie ;)
    Podziękowali 2asiao babka4
  • @MonikaN najlepiej jakaś nie za bardzo angażująca żeby za dużo czasu tam nie spędzała, może Odnowa albo jaką inna Maryjna. Ogólnie to średni pomysł, że jedno jest we wspolnocie a drugie nie.
    Podziękowali 2madzikg babka4
  • @MonikaN; Wspolnota Zycia Chrzescijanskiego. Nie jestem, ale znam osoby roznych stanow z nia zwiazane. Od czasu do czasu sa tez spotkania dla czlonkow ze wspolmalzonkami spoza wspolnoty.
  • A Franciszkanie, trzeci zakon?
  • @MonikaN- Rycerstwo Niepokalanej (Tradycyjnej Obserwancji)
  • MonikaN powiedział(a):
    Polecacie jakas wspólnotę dla kobiety, żona, matka, ale mąż nie bardzo chce być we wspólnocie, nie ma nic przeciwko uczestnictwu żony. 

    Co można zaproponować?

    Wyprzedzam, razem się nie da.
    Małżeństwo - wspólnota całego życia.
    Podziękowali 3draconessa asiao Pipijo
  • U nas jeszcze wspólnota Jezusa Miłosiernego. Jezusmilosierny.pl. 
  • Pytanie czy chodzi o wspólnotę czy o grupę modlitewną...
    Podziękowali 1tymka
  • edytowano listopad 2016
    @MonikaN ja oczywiście napiszę, że w takiej sytuacji idealne byłoby coś tylko dla kobiet, np. Opus Dei :) w dodatku spotkania formacyjne nie są tu objęte żadną tajemnicą, ponieważ nie mówi się nic osobistego, więc żona po powrocie do domu może spokojnie mężowi przekazać to czego się dowiedziała. Coś takiego nie dzieli. Znam wiele takich małżeństw, zresztą my sami też przez jakiś czas tak mieliśmy, że mój mąż miał przerwę.
  • Opus Dei. Z tych powodów, co Joanna wymieniła. Mało angażujące czasowo poza domem, tempo indywidualne, dobra formacja. Dobre ale krótkie rekolekcje raz w roku, raz w mcu Dzien Skupienia ok 3h, wtedy też możliwość skorzystania ze Spowiedzi Sw. Szczerze polecam. No i można połączyć z biegami do kosmetyczki ;)
  • Nie jesteśmy w żadnej wspólnocie poza rodzinną. Chyba że skautowa.
    Podziękowali 1ciapek
  • Nie w temacie jestem, tych kilka obrazkow i materiałów o OD, której mam za pośrednictwem forum bardzo rodzinne są (małżeńskie)! Pewnie można w razie nabrania chęci chodzić razem?
  • I małżeństwo :) Można się razem katechizowac, czytać PŚ i inne lektury duchowe. Komentowac. Modlić rzecz oczywista :)
    Choć przyznam, ze czasem brakuje ciekawych dla obojga materiałów na taki rozpęd.
  • Pewnie.  Cieszy mnie ze mamy wielu znajomych z różnych wspólnot. Pełen wachlarz.  Wielu chce nas zwerbowac,  a nam taki dobrze.
    Podziękowali 1asiao
  •  generalnie to jak jedna osoba pojdzie do wspolnoty a druga nie to skonczy sie predzej czy pozniej porazka 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano listopad 2016
    @wiesia - formacja jest osobno dla panów i pań. Natomiast jej wynikiem ma być właśnie to działanie, o którym piszesz - "do środka" - czyli: formuję się, aby lepiej tworzyć własną rodzinę, być lepszą żoną/ mężem, mamą, córką itd.
    Rekolekcje (w ciszy, od wieczora w czwartek do nd.) są czasem dla konkretnej osoby, nie ma wyjazdów rekolekcyjnych - rodzinnych. 

    [edit: i jednak ciężko nazwać OD wspólnotą. To organizacja zdezorganizowana ;). Właśnie po to, żeby działać w swoim "naturalnym środowisku" - rodzinie, potem parafii itp. ]

  • edytowano listopad 2016
    @asiao, @Aneczka08, nie wiem jak to się skończy, nie o moje małżeństwo chodzi. Próbuję pomóc tej osobie znaleźć inną wspólnotę niż małżeńska, a czy zechce dolączyć, to już nie moja rzecz.

    Biegi i inne porady nie na temat zbędne.
  • I co ważne, nikt Ci na Dniu Skupienia karty obecności nie podbija. ;) Korzystasz jak chcesz i możesz, są różne terminy w różnych miejscach. 
    Podziękowali 1Polina
  • Spotkania OD i tak są chyba rozdzielone kobiety i mężczyźni osobno.
  • ozdabianie ramek i pudelek to nie jest formacja duchowa  :p
  •  :D małpa  
  • Moja babcia pamietam chodziła na kółka rożancowe ...
    Za kzdym razem pamietam byly u innej gospodyni domowej  ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.