Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Miłość i Prawda - rekolekcje dla małżeństw

245

Komentarz

  • @jan_u A jest sens jechać tylko na jeden weekend? Jeśli w ogóle da się tak zapisać? 
  • @Agnieszka88 raczej warto traktować udział jako pewna całość. Ewentualnie na drugim weekendzie bywało "streszczenie" treści z pierwszego dla nieobecnych.
  • Ehh.... potem mam termin porodu, więc chyba nic z tego w tym roku...
  • mamlu powiedział(a):
    ktoś się wybiera do Niepokalanowa?
    mamlu powiedział(a):
    ktoś się wybiera do Niepokalanowa?
    chciałam, mąż mówi nie da rady.
  • no niestety, tym bardziej, że od nas to bliżej niż z Warszawy, miejsce, które b. lubię.
  • Hmm a czy z góry wiadomo które to weekendy?
  • A to tylko raz w roku czy częściej? Taki cykl 3-weekendowy.
  • @Anulcia tak, pod linkiem w pierwszym poscie sa terminy dla kazdej lokalizacji.
    @Gosia5 to spore przedsiewziecie i rzadko jest powtarzane. Nastepna mozliwosc za rok.
    Podziękowali 2Anulcia Gosia5
  • @mamlu bardzo się cieszę. Może ktoś zachęcony dołączy do Niepokalanowa lub Szczecina, na drugi weekend jeszcze można (chociaż słyszałem, że w N było ponad 30 małżeństw).
    A Tarnów startuje za 1,5 tygodnia. Bardziej kameralnie i zajęta tylko połowa miejsc, komu, komu?
  • Tarnów czeka :smile: 
  • Poprosze o modlitwa za wszystkich uczestników. Tarnów rusza w tym tygodniu ma być 16 małżeństw, a jeszcze 4 się wahają.
    Podziękowali 1E.milia
  • Bardzo bym chciala jechac na razie to niemozliwe. Ale mam nadziejje na za rok. Oby. 
  • Piekny czas.
    Tarnow bardzo obdarowany, a juz za 2 tygodnie Warszawa i Szczecin dzialaja znowu.
    Jesli ktos chcialby jeszcze dolaczyc, to ostatni moment. Na trzeci weekend bez dwoch pierwszych juz nie ma co jechac.
  • Polecam modlitwie uczestnikow.
    +
  • Podbijam jeszcze bardziej, proszę Jan_u, jakbyś mógł lokalizacje dokładnie podać i mniej więcej terminy
  • Oj jak blisko mieliśmy w tym roku, szkoda że tak późno się dowiedziałam. Ale nic straconego myślę. 
  • Nie ma terminów...
  • Rekolekcje sa ostatnio z reguly od lutego, terminy juz gdzies widzialem. Chyba ze ktos zdeterminowany, to we wrzesniu na Ukrainie (po polsku z tlumaczeniem na ukrainski).
    Napisze terminy jak tylko sprawdze.
  • @jan_u , ja poproszę terminy ukraińskie!
  • I jakiś link☺
  • @Tusia przepraszam, umknęło mi, rekolekcje w Kamieńcu Podolskim kończą się właśnie w ten weekend. Proszę o modlitwę, bo piętrzą się trudności.
  • Są już terminy rekolekcji dla Warszawy i okolic, w tym roku Loretto koło Wyszkowa:

    Terminy rekolekcji MIP na rok 2018 w Prowincji Centralnej (Warszawa i województwo mazowieckie)

    Pierwszy weekend: 10-11 lutego 2018

    Drugi weekend: 10-11 marca 2018

    Trzeci weekend: 14-15 kwietnia 2018

    Szczegóły w linku http://mip.emmanuel.info.pl/terminy-rekolekcji/

    Prowincja południowa w zbliżonych terminach będzie w Reptach Śląskich, a północno-zachodnia jeszcze nie wiem gdzie, ale pod linkiem można sprawdzać co jakiś czas.

    Ostatnio kilka osób ze Śląska, Zagłębia i Wrocławia się rejestrowało, polecam, warto podjechać ;-)




  • @jan_u czy wiesz w jakich okolicach odbywają się rekolekcje jeśli chodzi o północ?
  • Seria rekolekcji w danym regionie jest tylko raz w roku? W drugiej połowie roku już w Polsce centralnej nie będzie?
  • kika0 powiedział(a):
    @jan_u czy wiesz w jakich okolicach odbywają się rekolekcje jeśli chodzi o północ?
    Dopytam i napiszę.
    Podziękowali 1kika0
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Seria rekolekcji w danym regionie jest tylko raz w roku? W drugiej połowie roku już w Polsce centralnej nie będzie?
    Olu, te rekolekcje to spory wysiłek organizacyjny i finansowy dla Wspólnoty. Poza programem głównym m. in. trzeba zapewnić opiekę i sensowny program dla wszystkich dzieci uczestników, których bywa dużo. Dlatego na ogół prowincja robi jedną serię. Jeśli będę coś wiedział postaram się napisać.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • @jan_u możesz mi napisać coś więcej o opiece dla dzieci. Jak to wyglada w praktyce. Tzn. Ile czas spedzamy oddzielnie. Co dzieci w tym czasie robią itd. Czy z rocznym maluchem można być na spotkaniach?
  • @kika0 zasada jest taka, że rano w sobotę po przywitaniu i wspólnej modlitwie dzieci przekazuje się tzw. służbie dziecięcej na ogół do obiadu +-13.30 (chyba, że starsze-szkolne mają przewidzianą wycieczkę na cały dzień). Po wspólnym obiedzie i krótkim odpoczynku ok. 15.00 znowu dzieci idą do swoich zajęć do kolacji ok. 18.00-18.30.
    Po kolacji jest przerwa na mycie i ułożenie dzieci spać i ok. 20.30-21.00 jest jeszcze jakaś propozycja wieczorna dla małżonków. Całą noc jest też wystawiony Najświętszy Sakrament, można przyjść i wyjść o dowolnej porze albo wpisać się na "dyżur" o konkretnej godzinie tak, by zawsze ktoś był.
    W niedzielę po śniadaniu i wspólnej modlitwie znowu dzieci idą na zajęcia od ok. 9.30 i wracają na ok. 12.00-12.30 na wspólną Mszę Świętą. Po obiedzie koniec.
    Nie ma ograniczenia wiekowego dla dzieci. Jeśli dziecko daje się powierzyć obcej osobie, to staramy się by była taka możliwość. Wiadomo, że dzieci do roku wymagają opieki 1-na-1.
    Program dla dzieci zwykle obejmuje mieszankę zajęć z poznawaniem najbliższej okolicy, plastycznych, sportowych czy okolicznościowy teatrzyk pokazywany potem rodzicom. Czasem jest tez jakiś element "zapoznania" np. ze świętym czczonym w danym miejscu lub patronem dnia. Wszystko zależy od wieku i liczby dzieci oraz inwencji służby dziecięcej.
    Na tzw. sesjach rodzinnych w Paray-le-Monial bywa to tłum. Kiedyś poprosiła mnie koleżanka-Francuzka czy mogę jej pomóc do obiadu zająć się dziewczynkami w wieku 9-10 lat. Ile masz tych dziewczynek? 50. :smile: 
    Podziękowali 1kika0
  • Dobre. Haha :D

    Czy rodzice czesto korzystają z opcji zabrania dzieci? Czy one nie rozpraszają ich uwagi, jakby nie było to rekolekcje dla małżonków. 

    Jesteśmy zainteresowani, tylko musimy dopracować szczegóły.
  • edytowano listopad 2017
    Już mam. Północny zachód zjechał na zachód i robi MiP w Kaliszu.
    Wyjątkowo tylko dwa weekendy:
    17-18 marzec
    21-22 kwiecień 
    KALISZ
    odpowiedzialni Ela i Marcin Kolańscy
    Tel.694-669-694

    @matka6 może znacie kogoś, kto mógłby skorzystać?



    Podziękowali 2kika0 Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.