Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Swędzący problem

24

Komentarz

  • Ja slyszalam, ze przy kazdym myciu. Zapach, ale tez ocet wygladza wlosy, wiec trudniej im sie wczepic.
    Podziękowali 1Katia
  • Ja słyszałam, ze jak włosy przetłuszczone to sie wszy nie maja wczepić 
  • Sąsiadka twierdzi, że ocet rozpuszcza klej, którym gnidy się przyczepiają - co ludzi, to opiniii ;)
  • to ja też dodam:
    - ocet to na uszkodzenie osłonek gnid - z uszkodzonego jaja nowa bestia się nie wykluje; zalecane stosowanie po każdym myciu głowy a nawet częściej 
    - wszy lubią czyste włosy - lekko chropowate łuski, łatwa przyczepność
    - u nas na prowincji obowiązywała mikstura: rycyna+cytryna+spirytus po równej miarce.
    - na tej samej prowincji: nauczyciel nie ma prawa sprawdzać głów uczniom 
  • Mam pytanie o grzebyk Assy, czyli teraz Nitty Gritty. Czy chiński odpowiednik na AliExpress jest równie dobry? @Katarzyna? Pamiętam, że kiedyś o tym pisałaś.
  • Koleżanka kupiła mi w USA coś takiego, to chyba to samo:

    https://www.amazon.com/LiceLogic-Terminator-Nit-Lice-Comb/dp/B004HLU7EW/ref=sr_1_8_a_it?ie=UTF8&qid=1519851893&sr=8-8&keywords=nix+comb

    U mojej córki nie sprawdził się. W ogóle nie sczesywał jaj. Ale to może kwestia tego, że ma bardzo cienkie i śliskie włosy. Sama  nie wiem....
  • Ja slyszalam o occie z majonezem. Ostatni raz stycznosc z tym problemem mialam w dziecinstwie - ze wsi przywiozla. Wtedy byl taki soecyfik co mi skore wypalil na wypalilw aptece pani polecila taki specyfik pipi dla dzieci - nic nie podraznil dwa podejscia i po problemie ale nie wiem czy to dalej produkuja :) 
  • Produkują, ale ja jestem zdecydowana na grzebyk. Moja córka ściąga wszystko na siebie. Komary też i wszy, niestety. Do szkoły nie chodzi, ale wystarczy, że pociągiem gdzieś pojedzie czy do kina pójdzie :(  Gdyby się tym grzebykiem czesała regularnie, to mam nadzieję wykryje się szybko problem, a potem łatwiej wyczesze gnidy. Chemia tego nie zastąpi. Trudno, żebym po każdym wyjściu smarowała jej włosy specyfikami z apteki, bo raz, że niezdrowo, a dwa - drogo. Z grzebykiem chodzi mi o taką szybką prewencję.
  • @Gosia zobacz co dziewczyny piszą o profilaktyce kilka postów wyżej

    kociara powiedział(a):
    ola_g powiedział(a):
    @Sylaba płucz dziewczynkom włosy wodą z octem. Przedwojenna metoda ale ponoć skutecznie zapobiega złapaniu wszy
    Nawet nie ponoć a na pewno.
    U nas znowu epidemia
    Szkolna pielęgniarka co roku rodzicom do głów wtlacza ze wystarczy taki sposób na profilaktyke.
    Nauczycielki stosują i żadna tfutfu od kilku lat nie złapała 

    kociara powiedział(a):
    Moja pielęgniarka podaje: łyżka octu na pół litra  wody, ostatnie płukanie.  

    isza powiedział(a):
    to ja też dodam:
    - ocet to na uszkodzenie osłonek gnid - z uszkodzonego jaja nowa bestia się nie wykluje; zalecane stosowanie po każdym myciu głowy a nawet częściej 
    - wszy lubią czyste włosy - lekko chropowate łuski, łatwa przyczepność
    - u nas na prowincji obowiązywała mikstura: rycyna+cytryna+spirytus po równej miarce.
    - na tej samej prowincji: nauczyciel nie ma prawa sprawdzać głów uczniom 

    hipolit powiedział(a):
    Marion ma spray do włosów ( i płukankę tez) z octem malinowym. Bardzo ładnie pachną włosy 

    Podziękowali 1Gosia5
  • No ja wszystko chlonie to odpada. Kurcze ja z tym stycznosci tyle lat nie mialam i nie slyszalam wkolo aby ktos mial
  • A przy steryliadzie odwszawiajacej jak myjecie podloge? Stres mam, ze mi pozostawaly gdzies dranie i mi wyleza jak wroce po porodzie do domu. Myslalam o wymyciu octem podlogi. Chcialam kupic bioinsektal, ale cos sklepom sie zapasy pokonczyly. Stad pomysl z octem. Jakies propozycje?
    Podziękowali 1maliwiju
  • To ten. Takie saw każdym preparacie na wszy
  • Mamuma
    Ja miałam w domu ostatnio i myłam gorąca wodą z mydłem po prostu. Nie wróciły 
    Podziękowali 1mamuma
  • A u nas wszy zniknęły po nitolic. Ale 3 razy co 6 dni robiłam.
  • @mader to nie ten grzebyk. Tamten jest taki 
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/grzebien-assy-2000-do-usuwania-wszy-i-gnid-i6214218848.html
    Ten od pipi u mojej "gestej" corki sie powyginal.
  • Na aliekspress sa. W GB mozna kupic w aptece, tylko kosztuje 20 funtow, a z alli dlugo idzie.
  • Assy nie ma przeciwwskazan przy mokrych wlosach. Ja robilam dimeticonem i potem wyczesywalam, a tamtym zapf juz bym nie mogla. Druga rzecz, tamten chyba nie ma naciec na zebach, a te naciecia sa kluczowe.
  • Nie moge znalezc watku, wiem ze byl jeszcze jeden i tam bylo duzo o tym grzebyku. Wydaje mi sie, ze tytul byl "wszy". Moze ktos pamieta tamten watek i by go tu zalinkowal?
  • Poszukaj pod nazwami:
    Nit free terminator
    Nitty gritty
    Nit free
    Nit comb

  • Mader jak już znajdziesz weź dwa. Wole się zabezpieczyć przed rokiem szkolnym
  • Dokladnie moze nie, ja mam chinski, ale podobno tak samo skuteczny.
  • Kupiłam ten chiński jakoś w maju. Czekałam 3-4 tygodnie. Zamawiałam w sumie 4. Wyszło 20 zł od sztuki z przesyłką. Na razie skutecznie odstrasza :)
  • W tym linku niezle podali wymiary, grzebien ma wedlug rysunku 98cm wysokosci. Wyobrazilam sobie wyczesywanie takim grzebieniem malej, dzieciecej glowy  :D
    Podziękowali 1madzikg
  • Ten z ali , działa tylko w moim  trzeba ostrożnie bo jest takie miejsce gdzie włosy się wcinają pod te część co się ręką trzyma z samego brzegu ,tak wrednie bo po 1- 2  włoski i się wyrywa ale poza tym dziala bardzo dobrze w ubiegłym roku przetestowany
  • To ja mader dwa poproszę, mogę?
  • @mader mogę też 1 poproszę 
  • Ja tez poprosze 2, u nas duzo dlugich wlosow.
  • @mader - powiem Ci z własnego doświadczenia, że jak zamówisz ze 30 sztuk, to forum wchłonie wszystkie najdalej w ciągu tygodnia. Jak kupiłam ostrożnie 20 i poszły wszystkie w 2 dni chyba.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.