Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zapalenie ucha w ciąży

Znacie jakieś skuteczne sposoby? Boli i się zatkało od mocnego kataru :(

Komentarz

  • edytowano marzec 2017
    Płukanie gardła woda utleniona... i duzo wit C... o ile można dużo jej przyjmować w ciąży?

    Kiedys tak wyleczyłam córkę z zapalenia uszu i zatok
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Ja bym rozpuścia trochę woskowinę... Może puści...
    Podziękowali 1PonuraKura
  • A liść geranium?
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Miałam zapalenie ucha w 11 tygodniu pierwszej ciąży. Ząbek czosnku rozcierałam z olejem, do watki i trzymałam bardzo długo w uchu. Pomogło.
    Podziękowali 3Nika76 madzikg PonuraKura
  • Znany lekarz wielodzietny mówił żeby gorące gotowane jajko przykładać do ucha. Nie stosowałam bo od dawna nic z uszami się nie dzieje ale może warto spróbować jako wspomaganie głównego leczenia.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @Joanna36 lekarz do którego czasem chodzę wielodzietny też zalecał u dziecka na zapalenie ucha jajka przykładać, może to ten sam ;)
  • edytowano marzec 2017
    ;) Niezły termofor. One strasznie wolno stygna
  • @milamama2+3, to może wiesz jak się to jajo stosuje dokładnie? Czytałam na Internecie, że przepoławia w skorupce i stroną "jadalną" przykłada do ucha a skorupkę trzyma się przez ścierkę bo to ma być gorące jajo. Czy doktor M. tak zalecaŁ czy ma inną technikę?
  • Jak mi tłumaczył to ugotować, w ściereczkę w całości w skorupce przykładać jak ostygnie na tyle żeby się nie poparzyć i tak co 1h przez kilka dni - tak zrozumiałam, potem zalecił z dużej ilości jajek zrobić kotlety jajeczne dla dzieci ;)
  • @PonuraKura wpomagająco możesz  pić 4-5 razy dziennie po łyżce syropu z cebuli i czosnku.
    Cebula w grubą kostkę,kilka ząbków czosnku + łyżka,dwie naturalnego miodu.Całość włożyć do kubeczka zamieszać,przykryć i zostawić w cieple, żeby cebula i czosnek puściły sok.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dziękuję wszystkim za rady. Nie odzywałam się, bo mnie całkowicie zwaliło z nóg. Próbowałam metody z czosnkiem w uchu, ale nie pomogło. Skończyło się na antybiotyku, niestety. Co do jajka i rozgrzewania, to słyszałam, że nie powinno się rozgrzewać miejsca, gdzie jest zapalenie, bo to rozszerza naczynka krwionośne i jeszcze pogarsza stan chorobowy. Ale nie wiem jak jest naprawdę, bałam się próbować.

    Ucho już nie boli, ale wycieka z niego wydzielina z krwią i nic na nie nie słyszę od piątku :( Ktoś tak miał? Jak długo wraca słuch?
  • Nie dam rady jeść czosnku w ciąży ;)
  • Syropku się nie je :smiley:
    Zatyka się nos, robi się wydech,łyka ekspresowo i się popija wodą.
    A tu na forum są ponoć dzieci szczęśliwych matek,którym to nawet smakuje!!!
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dzięki, @kasha :) Przepis na syrop na pewno się przyda "na potem" :) W ciąży odpycha mnie aromat czosnku, a już ten we własnym oddechu...

    @offca, Bardzo dziękuję za pocieszenie. Już się martwiłam, że jest coś bardzo nie tak z tym uchem. Poczekam wobec tego na poprawę z nadzieją :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.