Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mrówki w domu

Zagościły u nas mrówki w domu(stary dom). Mamy jedną ścianę z cegły, w której jest dużo małych szparek i tam chyba zrobiły sobie gniazdo. Wyłażą z dołu i chodzą do góry. Najpierw chodziły pod sufit, mąż zakleił dziurkę i znalazły sobie inną w ścianie. Psikałam płynem do szyb, dawałam skórkę z cytryny, a nawet wejście i wyjście posmarowaliśmy ropą... Pomaga tylko na chwilkę.
Jak się pozbyć mrówek???

Komentarz

  • Mrówkofon kupić.

    Podziękowali 2mamasara Bridget
  • tylko gdzie go wsypać? Bo one chodzą po ścianie. No i czy można przy biegających dzieciach?
  • U nas w tym roku też zaczęły nawiedzać dom. W pokoju zatrułam proszkiem z brosa. Na zewnątrz gniazdo zalałam octem i zniknęły definitywnie.
    Podziękowali 2mamasara Bridget
  • U nas nie wiadomo gdzie to gniazdo.... wychodzą ze ściany i wchodzą do ściany. Na dworze po drugiej stronie nie ma ani jednej. 
  • Wysyp na noc, jak dzieci nie chodzą. Ja wsypałam pod wykładzinę. Mrówki to zbierają, niosą do gniazd i giną. Opakowania są na 10 albo na więcej gniazd.
    Podziękowali 2mamasara Mamuska
  • Zależy jakie to mrówki- ogrodowe czy faraonki. Bo preparaty są pewnie różne. U nas w starym mieszkaniu były przez krótki okres faraonki. Szybko udało się ich pozbyć dzięki "domkom dla mrówek" z proszkiem w środku, który zabierały i zanosiły do gniazda. Te domki przykleja się do ściany w miejscach gdzie przechodzą mrówki. Coś podobnego to tego, ale nazwy nie pamiętam
    https://sklep.chemikolor.pl/preparaty-biobojcze-na-insekty/396-protect-trutka-na-mrowki-faraona-5907486600715.html
  • Przy dzieciach to chyba najlepsze rozwiązanie, bo można to przykleić wysoko żeby nie miały dostępu.
  • A jak mam usunac mrowki chodzace po grzadce z rzodkiewkami? Blisko mają gdzies gniazdo bo mnostwo ich tam. Raczej tej chemii nie powinnam co?
  • Pokochać....? <3 :D
    Podziękowali 3Marcelina E.milia Milagro
  • Ten z brosa dziala tak ze ma jakąś substancje przyciągającą i one to odnajdą. Znikna odrazu.
  • @annabe Na wsi u mojej babci kiedy próbowały się wprowadzić do chałupy  znalazłam taki sposób:
    żółtko jajka wymieszać z łyżką cukru i łyżką boraksu.
    Takie żarcie postawić im na ścieżce (tj.tam gdzie lubią maszerować) i one sobie to zaniosą do gniazda i nakarmią i siebie i młode.
    W zastępstwie półmiska użyłam kapsla od piwa.
    Po kilku dniach zniknęły i nie wróciły.
    Może i na działce pomoże?
  • Ale ja mam inwazje mrowek w miejscu gdzie synek posadzil sobie rzodkiewke. Nie chcialabym zeby cos tam sie dostalo trującego. Musialabym gdzies dalej postawic pulapke a nie wiem czy one sie na to złapią..
  • @anabe pewnie można dalej,można w ukryciu np. pod jakimś pudełkiem z "drzwiami" dla mrówek.One "wywąchają cukier" a żółtkiem też nie pogardzą, bo jest
    bardzo odżywcze.Tylko nie za daleko,bo chodzi o to,żeby jak najwięcej z nich ten przysmak do gniazda przytaszczyło.
  • @annabe poobserwować, którędy wędrują mrówki i na ich ścieżkach trzeba umieszczać preparat - to może być całkiem daleko od rzodkiewki, choć zazwyczaj im bliżej mrowiska, tym lepiej. Trochę odstraszająco działa też lawenda, ale dzięki niej to się mrówki tylko kawałek dalej przeniosą.
  • Ale jeśli gniazdo przy rzodkiewkę, to one i tak tam ten preparat zaniosą. Trochę działa też zalewanie gniazda wodą (ale jak najczęściej, po kilka razy dziennie), a bardziej brutalne, ale skuteczniejsze to polewanie wrzątkiem.
  • @J2017  niestety u nas jest nie możliwe pozaklejanie wszystkich dziur :), za dużo pracy włożyliśmy, by odkryć cegłę na ścianie... , ale środek dzisiaj wysypie. Miałem nadzieję, że obejdzie się bez chemii :(

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.