Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przemęczenie. Jak sobie radzicie gdy sił brak?

1235710

Komentarz

 • edytowano czerwiec 2017
  Poradzą starsze z otwieraniem, po przeszkoleniu.

  E: nasze bramki Kajtek totalnie zdemolował, chyba czas pomyśleć o nowych, choć J. jeszcze sie schodami nie interesował.
  Podziękowali 1wiesia
 • mamaa powiedział(a):
  A mnie dobijają uwagi bezdzietnej sąsiadki (kochanej z resztą) - Może byś nauczyła dzieci sprzątać po sobie? Dodam, że to było na widok jednej kredki leżącej na ziemi w sprzątniętym przedpokoju. Lub uwagi rodziny, też coś w ten deseń. Sprzątam jak kombajn, gonię dzieci, ale wystarczy odwrócić się plecami, a chlewik robi się sam...
  Siostro w cierpieniu... pozdrawiam....  <3

  Mnie się kiedyś wyrwało do takiej osoby... "O... a mogłabyś tego moje dzieci nauczyć? Bo ja nie umiem!" 
  Od tamtej pory powtarzam to często... no i potem wysłuchuje nerwów tej osoby jak powtarza coś 1000 raz.... a w niektórych przypadkach dzieci coś nawet opanowały  :D

  @Elunia kradnę pomysł z wariantami minimum i max!!! Wspaniały!!
  Podziękowali 2Elunia mamaa
 • dorota511 powiedział(a):

  pilnowanie żeby krzesła były zasunięte (to dla młodszych).

  :smiley:  moi maja pilnować, żeby krzesła były poprzewracane, bo najmłodszy ciągle wchodzi na stół, a później schodzi tyłem obok krzesła... (taka patologia :smile: )
  Podziękowali 4Aga85 aqq dorota511 manatta
 • ja pedantką nie jestem, mój mąz tak na szczęście. Co jakiś czas robię zryw i odgruzowywuję ale efekty długofalowe bardzo marne.

  Kiedyś zostaliśmy zaproszeni do znajomych z 2 dzieci. Mieszkanie wyglądało jakby właśnie jej wszystko zamontowano bo na blatach nie było nic, w przedpokoju tylko szafy, w łazience nawet szczoteczek do zębów nie było na wierzchu.

  Jeden rzut oka wystarczył, żeby stwierdzić, że meiszkanie jest chyba nie zamieszkane;-))

  Wchodzimy a ona przeprasza, że taki bałagan i że nie zdążyła posprzątać. :o :o

  POkazuje nam mieszkanie otwiera szafę tam jak w katalogi Ikea i pokazuje na jednąpółke, i mówi, o to jest półka mojego męża,i dlatego jest taki bałagan.

  Na półce  były 2 ładowarki do telefonu i - uwaga - miały niezwinięte kable.... Z rewizytą czekaliśmy z rok, nie mogłam się przemóc psychicznie by ją do nas zaprosić.
 • Kocham jak znajomi z 1 spokojnym dzieckiem przepraszają że dziś u nich taki bałagan a wchodzisz do katalogu ikea :) 
  Nie pamiętam komu ale dziękuję osobie której dziecko ma obowiązek pilnować zasuniętych krzeseł - wdrożyłam :) 
  @Malgorzata dziękuję potrójnie za opis hymnów wyśpiewywanych w Twoim domu - u mnie co prawda raczej wersy "więzienie!" oraz "ja nie mam życia!" lub "co to za życie!" ale ulżyło mi że nie tylko mój nastolatek tak mówi ;) 
  Podziękowali 2Malgorzata Bea
 • @natalnika, mi też wytykają, że za dużo wymagam, ale widzę, że to co robią to tu na forum norma (bo poza to absolutnie nie). Jak ostatnio nocowali u moich rodziców to dostało mi się po uszach, że jestem tyranem bo moje dzieci baardzo skrupulatnie pilnowały pór posiłków, mycia, spania itd i bardzo dbały o to wszystko o co ciągle suszę głowy. W domu niestety to w ogóle nie działa i muszę o wszystkim przypominać milion razy :tired_face:   Podziękowali 1edytam
 • @natalinka pierwsze co mi przyszło do głowy w czasie czytania twojego wpisu że na końcu powinnaś zaproponować zamianę -ty przejmujesz ich obowiązki, a one mogą podzielić się twoimi :blush: 
  Ciekawe czy by im się spodobało
 • O to ka zapraszam do mnie. Mam jedno raczej spokojne dziecko. Na wstępie tez przerosze za bałagan. I szafe dam wam otworzyć. Ale będziecie miały dobry humor. Hehe. I rawizyte mnie zaprosicie. Kto będzie w 3city?
  Podziękowali 1kluska
 • Rzeczywiście pranie i składanie ciuchów to najgorszy obowiązek.  U nas lepiej  z praniem od kiedy mamy pralkę na 11 kg. Szybko można nadrobić zaległości.  Wieszanie i łączenie skarpet w pary- massakraa :#
  Podziękowali 1sylwia1974
 • edytowano czerwiec 2017
  Wiecie,na wszystko jest rada uniwersalna:  trzeba kupić kozę.
  Jak w tym starym  dowcipie:

  W Tykocinie żył bardzo biedny Żyd o imieniu Icek. Wraz z żoną Salcią, czwórką dzieci i teściową, gnieździł się w maleńkiej izdebce. Ciasnota była nie do wytrzymania i w końcu Icek postanowił udać się po radę do rabina.

  – Rebe, ja nie mogę już tak żyć, ty mi powiedz, co ja mam zrobić?

  – Icek, ty idź na targ i kup sobie kozę!

  – Ale Rebe, ja już teraz nie mogę wytrzymać tej ciasnoty. Jak ja będę żył, jeśli dojdzie jeszcze koza?

  – Ty słuchaj dobrej rady mądrego rabina. Ty idź na targ i kup sobie kozę.

  Icek poszedł na targ i kupił kozę. Po wprowadzeniu kozy do maleńkiej izdebki, zrobiło się jeszcze gorzej. Nie dość, że ciasnota doskwiera jeszcze bardziej, to koza cuchnie, wyżera każde jedzenie i załatwia się gdzie popadnie. Icek przetrzymał tydzień, po czym pobiegł do rabina po radę.

  – Rebe, to już nie jest życie, to jedno wielkie pasmo cierpienia. Coś ty mi kazał zrobić! Ja już tego dłużej nie wytrzymam.

  – Icek, ty idź na targ i sprzedaj kozę. Odczekaj kilka dni i przyjdź mi zdać relację.

  Icek zrobił jak radził rabin, po czym ponownie udał się do niego.

  – Icek! Sprzedałeś kozę? Jak ci się żyje?

  – Sprzedałem Rebe i dzięki ci za twoją mądrą radę. Teraz to ja wiem, że żyję!


 • A jak u Was dzieci rozładowują te zmywarki? U nas w kuchni wszystkie naczynia są w górnych szafkach, jak 4-5-6 latki mają tam chować naczynia nie łażąc po stołkach i nie tłukąc połowy zastawy?
  U mnie głównie ten wzrost jest przeszkodą: śmieci do śmietnika wyrzucić - za wysoko, pranie powiesić i zdjąć z suszarki nad wanną - za wysoko, naczynia do szafek pochować - za wysoko.
  Podziękowali 2tymka Aga85
 • natalnika powiedział(a):
  Nie lubię wykładać rzeczy ze zmywarki. Już wolę jeden obiad niż 15 łyżek oddzielać od widelców
  Na etapie wkladania do znywarki trzeba sekcjami układać. Mam szuflade to latwo. Moze w koszyczku tez się da wprowadzic organizacje ;)
  Tata sie smial ze u niego w robocie tak dziala zarzadzanie: ustalic jak ma być, udokumentowac (foto, schemat), wymagac... jakieś zasady typu TM (Total Management) czy inne Just in Time.
 • Bagata powiedział(a):
  A jak u Was dzieci rozładowują te zmywarki? U nas w kuchni wszystkie naczynia są w górnych szafkach, jak 4-5-6 latki mają tam chować naczynia nie łażąc po stołkach i nie tłukąc połowy zastawy?
  U mnie głównie ten wzrost jest przeszkodą: śmieci do śmietnika wyrzucić - za wysoko, pranie powiesić i zdjąć z suszarki nad wanną - za wysoko, naczynia do szafek pochować - za wysoko.
  Moi z tego powodu tylko sztućce wyjmują. Czasem, gdy na blacie przy zmywarce jest miejsce, to wystawiają na ten blat, to, co jest nisko w szafkach, chowają, a resztę wkładają rodzice. 
  Podziękowali 3kiwi sylwia1974 Bea
 • U mnie niespełna dwulatek sztućce chowa do szuflady. Jakkolwiek je wrzuca, trudno. 

  Resztę już 4-latka jest w stanie zrobić. Stołek sobie podstawia. Ale ona nie często to robi, zwykle jednak starsze. 
  6-latka często zakupy rozkłada po szafkach, do lodówki, itp. Też stołek sobie przystawia.
  Podziękowali 1Bea
 • jestem o krok od kupienia kozy :#

  także ten... czytam wątek z uwagą i łączę się w bólu.

  Podziękowali 3Rejczel jan_u madzikg
 • Młodsza córka wykłada naczynia tylko na blat, to i tak duże ułatwienie. Starsza potrafi już wszystko poukładać na miejsca. Najpierw tez wykłada na blat. Potem wchodzi na krzesło i wkłada talerze i kubki do szafek.
 • Pranie potrafią posortować, ale poukładać dobrze raczej nie. Może gdyby miały swoją szafę i więcej miejsca lub mniej ciuchów, byłoby łatwiej. 
 • U mnie problem jest taki, że nikomu poza mną (absolutnie  nie pedantką) bałagan nie przeszkadza.  Oni go w ogole nie zauwazaja. Sami z siebie nie podnoszą nawet nic z podłogi. Mąż dużo pomaga, ale porządku tak do końca zrobić nie potrafi. 
  Podziękowali 4kluska Katanna Bea asia
 • Rogalikowa powiedział(a):
  jestem o krok od kupienia kozy :#

  także ten... czytam wątek z uwagą i łączę się w bólu.

  Czasem koza kupuje się sama.
  Jak mi padła pralka,(a dzieciaki wtedy małe i brudzące się niestety mocno) a nowa wprowadziła się tydzień później ,to była koza jak ta lala.
  Nikomu nie życzę ale czasem serio taka koza pozwala docenić co się ma.
 • Co do skarpetek to ostatnio odpuściłem sobie parowanie skarpet moich 3 córek, nie dość że pary nie było to jeszcze one je noszą wymienne. Po prostu mamy 1 szuflady na skarpety luzem. Kto potrzebuje, ten sobie sam szuka. 
  Podziękowali 1Katia
 • Kubki i talerze mam w szufladach blisko ziemi, specjalnie pod dzieci. Tylko mąż się skarży; -)
  Podziękowali 1Katia
 • U nas mąż powiesił "górne" szafki tuż nad podłogą, własnie po tu, by dzieci mogły łatwo sie zajmować wkladaniem i wyjmowaniem talerzy. Kubki mamy tylko wyżej, Mikołaj ma problem, to kubki wykłada Wojtek. 
  Sztućce, jak Wiesia pisze, już do zmywania posegregowane.
 • Naczynia w dolnych szafkach i do tego każde inne - efekt nieustannego tłuczenia i uzupełniania przypadkowymi.
  Podziękowali 1Bea
 • U mnie naczynia plastikowe, od lat szklanek nie mam i nie używam, prasuje tylko gdy to niezbędne np Koszula na koniec roku szkolnego akademia, a i tak nie radzę sobie z niczym i jestem zmęczona
 • - sztućce mam w kubełku na blacie wszystkie, nic nie segregujemy, jak dla mnie szkoda czasu
  - kubki codzienne w dolnej szafce, porcelana w kredensie
  - bieliznę dowieszam na suszarce, która stoi przed pokojami dzieci, nic nie segreguję, dzieci same sobie dalej tym rozporządzają, wieszam ja albo któreś z dzieci
 • @Karolinka że sztućcami u mnie tak samo i z kubkami do codziennego użytku, kubki mają stojak drewniany 
 • U nas talerze są na dole, a kubki wyjmują i kładą na blat pod szafką na kubki, a ja daję do góry (trochę może bezsensowna praca, ale od małego uczą się, że mają obowiązki)
 • Wcale nie bezsensowna, nie musisz się schylać! Twój kręgosłup to lubi.


  @Nowa, Twoje dzieci to już prawie dorosłe są, nie mogłyby bardziej Ci pomóc?
 • @Skatarzyna jak mają wolne dni pomagają, jak jest szkoła to trochę brakuje im czasu wyjeżdżają z domu ok 6.30 wracają od 15.15 do 18 w zależności które, mieli ciągle jakiś projekty grupowe a że do najbliższego kolegi / koleżanki min 5 km to jak pojedzie nie prędko wróci , dobrze że już wakacje, a plastikowe rzeczy są dla tego żeby córka mogła zmywać 
  Podziękowali 2Skatarzyna Bea
 • Patent ze skarpetkami luzem w szufladzie - bdb. Moj mąż ma taką szufladę, nawet po ciemku znajdzie parę. Hint - wszystkie skarpetki są czarne...
  Podziękowali 3zoja aqq Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.